Autobusová legenda

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

tych aut bolo viacej nostalgickych..,ja s laskou spominam na Tatru 111-stku,ci uz valnik,alebo tahac,ci ako poziarnicke...Ako decko si pamatam madarsky autobus,mal vypukly zadok,ale nepamatam znacku...,vie to niekto?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bez stresu...no asi pre tých,čo si urobili svoju prácu a nestrkali nos do ničoho,nevystrkovali rožky a nepolitizovali a držali sa ďaleko od politických všivákov.Dalo sa to,vtedy bol život velmi pokojný,povedal by som neskutočne pokojný.A potom,my sme mali v rukách všetku moc,boli sme robotníci a teda vládli sme.Vlastnili sme všetko,fabriky,hute,bane,všetko nám patrilo.Samozrejme že sme nepoznali stres.
Druhá vec že ak sme "šahli" na toto spoločné bohatstvo hoci iba v hodnote dnešných 3,30 eura,bola to defraudácia a basa.Bože zlaté časy
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

A spomínate si na rumunské nákladiaky zn.ROMAN?Ako decká sme sa na nich smiali,pretože každý mal kabínu naklonenú do jednej strany.A IFA to boľa kráľovná. :d :D
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

hlavne ľudia ľudsky mali k sebe hoooodne bližšie. Nekastovali sa toľko a mali spoločného nepriateľa čo ich zase spájalo.

Dnes je to naopak, kastuje sa podľa penazí a postavenia, a všetcxi všetkým sú nepriatelia.

Až toľkí sa nehrali na nenahraditeľných a málo kto používal "nemám čas".
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

Ja to vidím tak,že Štb-áci potrebovali nežnú revolúciu viac ako ľudia.Pretože dnes sú z nich véééľkí podnikateľia.To že generál Lorenc šéf celej ŠTB v ČSSR robí seniormanagera v Pente je jeden z milióna výsmechov a pľutia do ksichtu obyčajným ľuďom.P.S Obyčajnými ľudmi som myslel fakt obyčajných nie tých čo obyčajným ľuďom kradnú ešte aj označenie.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

preto tak rád píšem o Lowenskej krajine, krajine zázrakov, kde sa peniaze ulievajú a stále to sype!!
A ten pocit, že sa to zmenilo preto, aby súdruhovia mohli ukázať svoj majetok verejne, mám aj ja a čoraz viac.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Sranda, koľko to malo názvov... :d :D My sme tomu hovorili "fazuľkáč" alebo "ponorka" :3035:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte chvílu sme sa hrabali,kto si to pamätáte...Bucegi a Carpatia ani neviem či som to dobre napísal.Benziňáky s V8 motorom a nekonečnou spotrebou. A jasne že Garant z benzínom aj naftou,to som mal rád.maličký čiperný nákladiačik.Chvílu ešte išli velké Škoda R z obrovským dlhým nosom,a kormidlom ako koleso bycikla. T 111,no nádhera. A bolo by zaujímavé vedieť,či sa z tohoto dedičstva našich otcov niečo uchovalo.Doba nepraje aby sa čokolvek "zabudlo" kdesi v šope a potom našlo o pol storočia.Našich 150 dementom v parlamente sa postaralo.Nikto nemá aby platil poistné a STK na odloženom nejazdiacom aute.Alebo platil pokuty že ich nemá,len preto aby plynuli do kasičky peniažky práve týmto zlodejom,sa uchylujú k takýmto idiotizmom.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

MIlan bola to Škoda RN A RND ľudovo eReNa. Potom prišli Avie ako licencia Saviem z Francúz. A akosi nik nespomenul Tatru 138 - budovaeľku pokroku a socializmu.
Do hotho obdobia patrila aj Škoda RTO akopredchodkyňa LIAZu.
InáčGarant bol sviňa autiak, S5T mi prišla na tú dobu ako lepšie vozidlo aj nosnosťou aj spoľahlivosťou. Je pravda, že ako brigádnik som v pekárňach cez prázdniny dostával squosty Garant a Ifu-nemecké pomsty. :42f8:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To som zle skrátil a malo to byť RT (RTO ?)a nie Praga RN,RND
to boli prdúse,tá Škoda bola celkom velká
No 138 som ešte na chvílu zažil,to bol neskutočný krok dopredu v porovnaní z T111, hlavne poludštila prácu vodiča.Inak sa úplne fantasticky opravovala,motor von bola max hodina.Prešla detskými chybami,trhala unášače poloosí,často sa vyberali dupla dvojčatá diferákov,praskali predné torzné tyče pruženia
IFUW50L som pár rokov vlastnil a zamestnával na zvoz zelininy,bola spolahlivá,minimálne nároky udržby,len hlučná a triasla sa,teda až do času kým mala štvorvalec.Nemám na ňu zlé spomienky.
jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

raz som zažil aj toto na koľjniciach Waršava-70 roky
[img]http://blog.sme.sk/blog/6114/151896/drezina.jpg[/img]

najväčší zážitok som mal ale s parnej lokomotívy-nebolo ani vidieť, otom ma fascinoval zvuk T111 ale ťahač

[img]http://www.oblibene.biz/userdata/shopim ... e/T141.jpg[/img]
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Na Ikarusy sme nadávali, lebo sa nám nesnívalo, že všetko čo príde po nich bude oveľa, oveľa horšie :40bd:
Teraz, keď máme SOR, tie somariny ktoré sa nakúpili len preto, lebo tam má peniaze J&T, v dobrom spomíname na tie zlaté časy, keď sme mali staré zlaté Kádary..... :300f:
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Obrázok
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11338
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

Škoda RTO Dumpling: Legendárny autobus inšpiroval dizajnéra

http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/32 ... dizajnera/

[img]http://i60.tinypic.com/24gmx3d.jpg[/img]

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných