Autobazar.EU nový design LIVE !

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

jj v pohode... Ja som pisal vseobecne ked cosi niekto ma ;)
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

@pedro727 @Atlas
mne kritizovanie nevadi, za 7 rokov som sa ziadnej chvali nedockal vzdy len frflania tej mensiny ktorej nove veci proste vadia.. to ze to napises verejne je mi sumafuk ;)
1. ad preferencie, funguju rovnako ako stary tak aj novy dizajn.. vytvor preferenciu a posli mail kde ti prisli auta nevyhovujuce preferncii, kolega poriesi
2. ad vyber znacky, tu zasa vidis len seba, a jeden (JEDEN!) klik navyse co musis urobit. Okrem teba je to xyz ludi ktori vyhladavaju viac znaciek a modelov naraz, 2-3 daktory aj viac.. pre nich je tych klikov podstatne viac usetrenych a nielen jeden ktory ty musis spravit navyse
3. tomuto bodu nerozumiem,skus to rozpisat pripadne pridat screenshot
4.jemne sekanie stranky neviem nasimulovat, neviem aky mas hardver ani aky prehliadac pouzivas, facebook ti neseka? ;) je mozne ze to sposobuje prehravanie flash reklamy hore nad webom. robi ti to na kazdej podstranke, na fore, ci kde konkretne?
5. ktora medzera je uplne zbytocna? screenshot!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

[img]http://img24.cz/images/95517628681895729707_thumb.jpg[/img] [img]http://img24.cz/images/56266295117017609594_thumb.jpg[/img]


Oba printscreeny majú na výšku 900 px (ten vpravo sa zdá menší pretože je širší, skutočnú veľkosť si môžete skontrolovať po rozkliknutí) a napriek tomu, že nový je o štvrtinu širší aj tak sa tam nezmestilo toľko ako na starom. A iba avatarmi to nie je...
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

http://www.imgup.cz/image/sGl
http://www.imgup.cz/image/sGn
http://www.imgup.cz/image/sGQ

neviem či sa mi to podarilo ale takto nejako to vyzerá u mňa.
doplňujem
sekanie hlavne na hlavnej stránke.
bod3. otvor si okno so značkou auta a roluj myšou na dol a uvidíš čo sa stane, celá stránka sa posunie hore.
pokiaľ viem aj na starom dizajne sa dali vybrať aspoň dve značky a nebolo treba potvrdzovať. prehliadač google chrome,facebook? to čoje to nemám. :d :D
Naposledy upravil/-a pedro727 v 22.09.2016 15:29, upravené celkom 1 krát.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

pedro,

printscreeny 2 a 3 su fixnute

1. pozerame
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

cicmanec, v oboch prispevkoch vidim 3 prispevky...

na starom dizajne polovicu stvrteho, no ak by som ho chcel citat, aj tak by som musel scroolovat ;)

Anyway, pointu rozdielu myslim chapeme, avsak otazne je, co konkretne akoze mame zmenit? domnievam sa, ze akokolvek by sme teraz kde tu zacali setrit par pixelov, neprajnikov by si to naslo aj tak.. a nebolo by to skrz printscreeny, co si poslal...
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

pedro:
vymaz si cache a pozri ci odoslanie odpovede vyzera stale tak ako si poslal, malo by to vyzerat tak ako na mojom screenshote.

Co sa tyka mailu moderne emailvoe klienty zobrazuju nas email tak ako vidis na screene, dokonca je tam obrazok auta, co sa tyka tvojho zobrazenia, to je skor zastaralou mailovou sluzbou ktoru bohuzial pouzivas

Obrázok

Obrázok
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ok vymažem, ale či je mail zastaraný alebo nie určite sa to po ceste nemohlo zmeniť z tourana na sandero.
musím už do práce tak zajtra :41c2:
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

Stare hladanie umoznovalo vyhladvanie maximalne 4 znaciek a 4och modelov pritom pre kazdy dalsi model bolo nutne kliknut 3krat naviac, teraz je to len raz. Mnohym bolo vyhladavanie 4 modelov malo dorobili sme viac a uspesne sme zmensili cely vyhladavaci formular, cim sa vyriesila dalsia vec ze mnohy nevideli pri klikani vo formulari dole cislo, pcoet inzeratov
Obrázok
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

co sa tyka vzhladu ti odpisal niner..
Co sa tyka udajov, ktore ti boli na zaklade preferencii zaslane:

1. nastav si novu preferenciu
2. po prijati mailu z takejto preferencie nam ju preposli

Inak to nevieme testnut, nakolko teraz v preferenciach nemas ziadne vozidlo a z mailov ktore si nam poslal je sice evidentny rozdiel, avsak k rieseniu problemu to nestaci..

Vdaka
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

cicmanec napísal:Obrázok Obrázok


Oba printscreeny majú na výšku 900 px (ten vpravo sa zdá menší pretože je širší, skutočnú veľkosť si môžete skontrolovať po rozkliknutí) a napriek tomu, že nový je o štvrtinu širší aj tak sa tam nezmestilo toľko ako na starom. A iba avatarmi to nie je...

tak podme sa na to pozriet trocha globalnejsie, ty ako uzivatel vidis iba svoj monitor a svoje obmedzenie. Skusme sa na to pozriet z naseho pohladu kde robime web pre vsetkych
v roku 2009 bolo najbeznejsie rozlisenie 1024x768 a forum vyzeralo tak ako na obrazku v strede, dnes je najbeznejsie rozlisenie vyssie, vela uzivatelov uz ma vsetko full hd displeje, alebo surfuju z tabletov a mobilov, vsade tam sa nas web zobrazuje korektne
aktualne na najbeznejsom desktopovom rozliseni vyzera nas web ako vlavo
Obrázok
pocet viditelnych prispevkov je pre priemerneho uzivatela totozny a teda nezmeneny.. pokial si ostal zaseknuty na dakom monitore 1024x768 alebo teda 1363x768 tak vidis forum ako vpravo, cize ano chapem nevidis tolko isto..
Problem je v tom ze mi musime kuchtit web pre vsetkych a priemerny uzivatel nasej stranky vidi presne to iste co videl aj pred rokmi.
Uzivatelia ktori sa technologicky neposunuli k priemeru su samozrejme na tom horsie ale predstav si stare forum na fullhd, to sa neda citat..
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

Aby bolo jasnejsie ako cely vyvoj vypada, nie su to len take nahodne zmeny ako si mozno predstavujete. Za vsetkym je kopec kreslenia, hladnia kompromisov a rieseni
ako priklad mozem uviest vzhlad na mobile, ktory sme nedavno upravili tak ako vidiet nizsie..
Cele to riesi viacero ludi, kopec veci skusame a aj nenasadime pretoze sa v praxi ukazu zle..
ako vidite na obrazku prehladost uvodnej stranky na mobile sa dostala na uplne inu uroven...

Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Atlas napísal:cicmanec, v oboch prispevkoch vidim 3 prispevky...

na starom dizajne polovicu stvrteho, no ak by som ho chcel citat, aj tak by som musel scroolovat ;)
Ten štvrtý je tam takmer celý - je odrezaná len polovica jeho prvého riadka! A to je šírka poľa s príspevkami na starom 616 px a na novom nejakých 820 px (nie je tam zvislá čiara aby som to odmeral presne), čiže nie o štvrtinu, ale o tretinu viac lebo všetci majú minimálne Full HD, že.

Je to merané na rovnakom monitore, tiež s Full HD, 4K displej si len kvôli tejto stránke kupovať nebudem...

Jasné, že nikdy neuvidím všetko, ale na novom sa nakrútim myšou zbytočne oveľa viac!
niner
Príspevky: 404
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:03
Bydlisko: TN
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niner »

cico tak si to odzoomuj cez ctrl a kolecko a mas
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už takto je to písmo pri takom rozlíšení také malé, že si to potebujem zoomovať aspoň na 125 % a nie zmenšovať!

A porovnávam porovnateľné - teda rovnaký monitor, rovnaké rozlíšenie, ale na novom dizajne pri o tretinu väčšej šírke časti stránky určenej pre príspevky sa tam zmestí citeľne menej informácií, zvyšok je úplne zbytočný balast!

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných