Autobaterie - značky - skusenosti

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vranovcan
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 20.12.2008 12:25
Zdieľať na Facebook

Autobaterie - značky - skusenosti

Príspevok od používateľa vranovcan »

ake máte skúsenosti s autobatériami?akú značku preferujete, koľko vydrží?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

vydrzi podla toho ako sa o nu staras. Zalezi ci je bezudrzbova alebo este lasicka, kde sa da dolievat voda. Kazdy vyrobca ma viac tried a podla toho sa odvija cena a kvalita.
Su osvedcene znacky Varta, Bosch, Banner ktore by mali vydrzat v priemere 4 roky bez problemov.
MaceKx
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 07.04.2010 17:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MaceKx »

no neuverite ale ja mam v Xedose originál Mazda baterka podľa servisnej knižky bola na ňu uplatnená pred dovŕšením 2 rokov záruka takže tam je 7 rokov !!! už a bez problémov
Japanese performance engine is Mazda KL-ZE, true power is Xedos 6 KL-ZE

Xedos 6 "is religion" !!!
k-maro
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 13.12.2009 16:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k-maro »

v zigulaku sme mali original rusku a mala 17 rokou,ked sme ju menili......no sotva existuje v dnesnej dobe taka kvalita...
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

My sme práve predvčerom menili pôvodnú baterku na Felde - r.v. 1999. Ale ani neviem, čo bola zač :2f93:
Nerozumiem autám...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> ja mam v Xedose originál Mazda baterka podľa servisnej knižky bola na
> ňu uplatnená pred dovŕšením 2 rokov záruka takže tam je 7 rokov !!!


... skoda ze ta prva prdla ani nie dvojrocna :)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Varta 8 rokov s dieselovym motorom 74ah
humpi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.10.2004 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humpi »

Energizer Premium, max spokojnost
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Bosch 11 rokov v Mazde 626 r.v. 1982

no name su po 1-3 rokoch na vyhodenie (recyklaciu) aj to v mrazoch rozmyslaju takmer od nova ci naskocia ...
komprex
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.11.2009 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa komprex »

To s tymi no name baterkami mas teda pravdu. Ta moja sice auto nastartuje, ale trva to asi 5-7 sekund. Ked ju neham v byte pri radiatory, startuje na brnk. Je ta baterka v riti?
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

este nie ale ak jej zima dava na frak tak onedlho bude
ja mam teraz nejaku uz 5ty rok ale na znacku si momentalne nespomenem ani ked ma zabijete
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

porovnavaj tu istu velkost v Ah podla hmotnosti. cim tazsia, tym lepsie lebo ma hrubsie olovenne clanky a vacsiu plochu. nestracaj cas zn. banner. je na SK dost predrazeny (kupuju to skodovkari) a je to svetovo neznamy vyrobca. najlepsie a dlhodobo najlacnejsie je kupit co najvacsiu baterku co rozmery dovolia. A este cerstvo vyrobenu hoci malo vyrobcov oznacuje datum vyroby.
robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert7305 »

Mne už 3x VARTA odišla hned po záruke(+ - 2mes) Kúpil som EXIDE...6r.bez problémov.Pred 3mes. som do iného auta dal Energizer...ešte skoro hodnotit,ale ak by som mal znova kúpit,tak ja už len EXIDE.Sú určite aj lepšie,ale za také ceny...
matko84
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.12.2010 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matko84 »

Je to síce neuverieľné, ale v daewoo nexia nám pôvodná batéria kórejskej značky Delkor vzdržala 12 rokov. Ostatní chalani na fórach mali podobné skúsenosti. Takže niekedy aj neznáma značka prekvapí. Momentálne mám 3.rok Bosch a zatiaľ v pohode.
maxo
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 27.02.2006 18:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maxo »

Exide ani zadarmo. Vždi mi vydržala 2roky a neaký ten mesiac naviac. Bannerku som prvú kupoval do svojho prvého auta Š 110 R v roku 1995 - namiesto pôvodnej 37Ah sa tam zmestila 50Ah v pôvodnom rozmere. Mala 5rokov keď som auto predal a nebol s ňou problém. Zákazníkom montujem len Banerky, Bosch a Varty ma pár krát sklamaly.
Dôležité je kupovať baterku u predajcu kde sa točia a nestoja na sklade. Pracoval som v obchode neaký ten rok a keď som ich pravidelne mesačne nedobyl tak sa po predaji na nich u vozidiel s dobíjaním v horšom stave prejavovali problémi.
Super batéria je Optima - gelová zvytková baterka. Má excelentný štartovací prúd ale aj cenu.
Jednu vec si treba ale uvedomiť. Staré nepísané pravidlo hovorí že, motor po naštarovaní potrebuje aspoň 30min chodu na to aby vrátil do baterky energiu spotrebovanú pri štarte, bez zapnutie ďalších spotrebičov /svetlá, kúrenie, výhrev okna inak sa čas predlžuje/.
Keďže toto väčšina ludí pri ceste do práce a z nej nevie dodržať lebo nejazdí také vzdialenosti, nastáva postupné degenerovanie baterky ktorému pomáha ešťe aj zima. Samotný chemický proces nabíjania s uschovaním energie nastáva až po zohriatí baterky na cca 20 stupňov. Preto sa odporúča raz mesačne baterku napojiť na nabíjačku /najlepšie pulznú/. Ak by ste otvorili článok baterky /niektoré sú len prelepené/ a zobrali vzorku elektrolitu a odmerali ho v refraktomeri prekvapivo zistíme že v zimnom obdobý baterka pracujúca v podstate bez problémov potrebuje dobiť.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných