Autoalarm, nocny pokoj, objektivna zodpovednost.

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mňa by zase fakt zaujímalo ako by si si predstavoval vytváranie štatistiky o odrádzaní zlodejov alarmom. To ten zlodej by mal vždy po akcii vyplňať nejaký dotazník že koľkokrát ho húkajúci alarm odradil od ukradnutia auta ?
No a čo sa týka zodpovednosti majiteľa auta za rušenie nočného kľudu húkajúcim alarmom, tak určite aj tam platí všeobecná a zrejme aj objektívna zodpovednosť. Ale zároveň platí aj pravidlo, že kde niet žalobcu, niet ani sudcu.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Hlavne musíš preukázať ,že húkajúci alarm prekračuje povolené hlukové normy pre nočný čas , v danej zástavbe. Sranda, ale aj tak by sa mohol dotyčný brániť, a ver ,že by uspel.Ak nenameráš,nepochodíš.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím ,že jednoduchšie a ovela účinnejšie je hodiť tehlu s nápisom "ďakujeme za alarm" dotyčnému do predného skla. lol :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gustino
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.05.2016 16:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gustino »

bolo by to sice zaujimave ale neviem ci by sa mu ta tehla vyplatila :D predsa len tehla v aute sa dokazuje o trochu lepsie ako hukajuci alarm :D nejaka zodpovednost tam musi byt ale presne ako pisali chalani tak to treba zmerat. neviem kolko v priemere tie auta hukaju ale muselo by to byt dost dlho na to aby si mohol zavolat mestskych aby to zmerali a mal by si nejaky dokaz respektive by si to mal podlozene tym meranim ale to sa ti oplati iba ak to zakazdym huka to iste auto, lebo keby chces kazdy tyzden "zalovat" niekoho ineho tak by sa ti na to za chvilu organy asi vykaslali :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tehla sa dokazuje lepšie ? to preto už vypátrali všetkých podpalačov čo zapálili autá kde kade po slovensku :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja sa pamatam na rok 1993.Mali sme na aute alarm.tiez auto hukalo z nicoho nic pobudilo to 2 panelaky az sa susedia stazovali.v servise to prestavili ten otrasovy senzor servis rucil ze samo od seba sa to nespusti no auto aj tak po nociach aj cez den hukalo.po par navstevach mestskej policie sa spravil s policajtmi pozorovaci den dalekohladom.krasne bolo vidiet ako ludia z panelaka hadzu na auto kostky stare vyschnute jablka slivky decka nabehnu kopnu do kolesa a uz aj utekaju prec.bolo to krasne vypocitane najprv 10minut pozorovali okna ci nepozerame a sami rodicia posielali decka kopnut do kolesa nech zahuka melodia.dalsi expert siel z baru o 1 rano naliaty videl to auto kopanec do naraznika a kracal dalej hned vedlajsi panelak co sa jeho suseda stazovala.to vsetko stihli mestaci za par hodin sledovania cez den a v noci. vo vsetkych vchodoch bolo vylepene od mestakov odovodnenie hukania auta.a naschval sme dali znova upravit citlivost otrasoveho senzora tak ze niekto na 120cke zavrel dvere tak nech si auto zahuka.a najlepsi Gol bol ako male decka zacali hadzat kamienky na kapotu.decka zmastene ich otec s krvavym nosom.odvtedy auto nezahukalo za rok ani raz
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Boze seven ty si fakt ludovy rozpravac.
Ale pobavilo.
Peknu sobotu vsetkym :)
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nerob inemu to co nechces aby urobili tebe. Ak nechces tehlou do hlavy nehadz tehly inym do auta. K alarmu mozno by stacilo na zaciatok slusne poprosit....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hjundai - práve naopak - celá civilizácia speje ku konfrontácii , je nás privela. Príroda to so zvieratkami vyriešila tak že prežijú len tie najsilnejšie a slabé sa stanú korisťou a potravou. lol Len ludia akoby zabúdali ,že aj ich stvorila matka zem a povyšujú sa nad ňu. Ja som si istý ,že ludstvo na to kruto doplatí a vo výsledku zase prežije len ten najodolnejší druh. :40bd: (možno to budú potkany) :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

V Bratislave sa to riesi inak...
Ráno prídeš k svojmu ,,zabezpecenemu'' vozidlu s alarmom ktory si huka ako sa mu zachce.
A zistis ze neams spätné zrkadlá, prrdne stierace chtbaju taktiez a zadny ukazuje kde mas hladar vyfuk. Myslím, ze takto naisto pochopis ze nieco nieje v poriadku. :d :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miso.eu napísal:Boze seven ty si fakt ludovy rozpravac.
Ale pobavilo.
Peknu sobotu vsetkym :)
to nebolo na pobavenie ale realita 1993.kazdy si myslel ze tomu autu hrabe no nebolo to tak.dnes mame ine zakony ina moralka.v tej dobe skus tak svoje decka poslat aby hodili tie male kamienky niekomu na kapotu opel calibra.ver tomu ze tie decka nafasuju a akonahle pribehnes s krikom ze co to je bez slova dostanes ranu.za bieleho dna v nedelu v strede sidliska.sami cigani si toto nedovolili.boli to sedlaci pristahovalci do varosa.
norbertino
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.06.2017 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa norbertino »

:d :D :d :D tak som sa zase raz pobavil. bývalo to všelijako kedysi no. v bratislave som nikdy nebol cez noc s autom ale asi si to viem celkom živo predstaviť
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných