Auto z aaa bazaru po schvaleni zakona o stocenych KM

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pipo111111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.05.2016 09:37
Zdieľať na Facebook

Auto z aaa bazaru po schvaleni zakona o stocenych KM

Príspevok od používateľa Pipo111111 »

Zdravim chcel by som sa opytat ci myslite ze odkedy je zakon o km je kupa z bazaru menej riskantna?

Nasiel som tento kusok a chcel by som radu co si o nom myslite.

https://m.aaaauto.sk/skoda/superb/car.html?id=191363642
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

nikdy , nikto ti nepovie k tomu autu nič . . okrem doterajšieho majiteľa alebo teba keď na ňom pojazdíš . .

chlapi ako chcete hodnotiť stav auta cez obrazovku ?
Pipo111111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.05.2016 09:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pipo111111 »

Ano jasne chapem skor mi ode o tu otazku doveryhodnosti a.ci ten zakon mal nejaky vplyv na kvalitu toho co ponukaju.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

LOCHNESS napísal:nikdy , nikto ti nepovie k tomu autu nič . .
JA som výnimka ,

JA Ti hovorím, že BER toto auto, všetkými desiatimi !!

Ja som takto, cez CCCauto kupil kedysi v minulosti, DAEWOO Espero .. a bol som maxximalne SPOKOJNY , ESpero pojazdilo zapadnu Europu, Južnu Europu.. strednu Europu..
až nakoniec jazdu Espera UKONČIL mostik do ktorého som narazil, v tej chvíli ako som bol OSLNENÝ oprotiiducim vozidlom...
jednoducho SMOLA..

Ja verím,že so spomínaným SUPERB-om budeš mať viac šťastia...
Pipo111111
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 18.05.2016 09:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pipo111111 »

Vidim ze som sa asi spytal nieco co sa vas nejak dotklo.

Slusne sa pytam na to ci sa nieco zmenilo kedze je zname ake to bolo v minulosti s bazarmi ako takyni. Nepredavam nekupujem auta na mesacnej baze. Nesledujem kazde jedno forum pocas volneho casu.

Skusil som sa opytat ale ked nemate co normalne odpovedat tak sa prosim zdrzte primityvnych "vtipnych" komentarov.

Dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja Ti NORMALNE odpovedám, že KUP toto auto !

Vobec sa neboj.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nezmenilo sa vôbec nič , auto sa nekupuje podla čísla na tachometri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Pipo111111 napísal:
Skusil som sa opytat ale ked nemate co normalne odpovedat tak sa prosim zdrzte primityvnych "vtipnych" komentarov.

Dakujem
ide o to že predavaju najviac "jazdených aut" na Slovensku tak maju niekedy aj zle referencie . . avšak to neznamená že sú tam zlé všetky autá.

chápeš . . opáliš sa na predajcovi v nemecku , rumunsku či u nás . .

takže nemôžeš čakať že tu daš link na auto a niekto ti povie že pred 4 mesiacmi bol menený olej , pred rokom tlmiče a pod.

choď povoz sa pozri stav a zhodnoť . .ak sa nerozumieš tak popros niekoho nech ide s tebou . .

:41c2:

Pekný zvyšok dňa.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja si osobne myslím, že sa často tým bazárom možno krivdí. O CCC bolo toho počuť strašne veľa. Ale tak sú veľký. Myslím si, že 50% z toho čo sa tam ľudia odrbali bolo vinou toho, že podcenili prehliadku auta. Dali na to, co tliachal predajca a neuvedomili si, ze plati to co je pisane v zmluve a nie chvalospevy predavača. A zmluvu maju urcite velmi dobre osetrenu. Na druhej strane často počujem že auto si tam môžeš skontrolovať do sýtosti.

Chod obzriet, pomeraj lak, napichni na diagnostiku a daj nám ty vediet, ci sa to zlepsilo alebo nie. Ludia s dobrou skusenostou sa na net uz moc nevracaju. Vacsinou sa kazdy obraca na forum(akekolvek) ked uz je problem.

Vobec sa nerozumiem superbom, ale vyzera pekne, ciselko(najazd) je pekne a cena nevyzera byt az tak velmi vysoka. A dobre/kvalitne za lacno ti nikto nepreda, takze byt obozretny.


Minule som videl na youtube video kde pani kupila oktavku. Video skôr tragikomedia a jeho dôveryhodnost a odbornost by sa dala lahko spochybnit, ale aj tak ti ho tu pridam. Neburana oktavka so 100 000km. Asi tiez za pekny peniaz. https://m.youtube.com/watch?v=t9NNaSqPOsE.

Mne sa napríklad páči strieborna honda civic z 2003 ktoru nedavno pridali za 2400€, ma vraj tiez iba 100 000km, ale trocha zoomu do interieru nevyzerá velmi na 100k. Ale keby bola motoricky zachovala, co civic po 100k by teda mal byt, tak ho za tu cenu s radostou beriem. Ale skor si myslim, ze to nebude ten pripad a teraz mam na com jazdit.
Naposledy upravil/-a kazimir v 04.01.2018 20:41, upravené celkom 2 krát.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Skôr by som sa bál toho motora ako najazdených kilometrov.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na km záleží,a pátranie po reálnej skutočnosti je vlastne mimoriadne dôležité,pretože je priamo spojené s tým čo budete čochvíľa reálne platiť.A to dokonca už v prvých týždňoch po kúpe.
Skoro cez kopirák sú na odometroch kilometre ktoré majú byť "neodstrašujúce". Prítomnosť povedzme aj špičkového odborníka vás pred množstvom mín môže varovať,ale zďaleka nie pred vecami ktoré sa v nákupnom opare lahučko prehliadajú hlavne zo strany človeka ktorý podobné auto bude vlastniť prvý raz a nepozná teda a ani nevie mnohé rozlíšiť.
Každé auto k nejakému nábehu km potrebuje opravu určitého rozsahu a určitých skupín.Pokiaľ neboli robené a vy nemáte ani len znalosť kedy sa čo malo,už máte našlapnuté na problém,budete ho mať vlastne garantovane.Preto na km ZÁLEŽÍ,je to alfa omega celkového stavu vecí ktoré sa hýbu,a je jedno či je interiér nádherný alebo po prasati
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ano 10 rocny Superb a ma najazdenych 100t km ????. Neviem co riesis nejaky zakon, stacanie bolo trestne vzdy, trestny cin podvodu existuje davno, druha vec je preukazat to, ze to spravil predavajuci. Ak je predpis, ktory zaviedol objektivnu zodpovednost podnikatela s autami a teda ze netreba nic preukazovat, iba dokazat, ze bolo stocene, dajte mi vediet.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne tak.To že niekto sedí na sedadle vodiča,neznamená že riadil auto....toto som si nevymyslel,to je realita SVK.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Paci sa mi prispevok mhlavateho, ze na km zalezi. Nikdy som nechapal vyjadrenia, ze na km nezalezi, lebo iny vodic, iny mechanik, iny jazdny rezim atd. Jasne, ze to je pravda, ale predsa je to jedna z premennych technickeho stavu auta, tak preco potom tie absolutisticke reci ze km su naho*no udaj. Jasne, v praxi hej ked ani boh nevie kolkokrat to bolo stocene.

Otazka na odbornikov a diagnostikov. Da sa diagnoatikou odhalit stacanie na 100% alebo to ide urobit kvalitne a odborne tak, ze sa to neda spoznat? Tym myslim takou normalne(stredne) podrobnou kontrolou priemerneho technika.

Predpokladam, ze odpoved je ze da, ked je to tak bezne a tolko pripadov nakupu stocenic. A az dodatocneho zistenia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú iba prvé lastovičky že sa medzi motoristickú verejnosť dostanú dobre mienené rady typu...pri x km na tomto aute je NUTNÉ urobiť toto a toto.Olej meniť v motore vtedy,v automate vtedy,v motore vymeniť niečo vtedy,ložiská kolies majú cca životnosť takú a takú,lambdu alebo sviečky vtedy,a je úplne jedno,že na svete ešte nie je žiaden problém.Ale...sme na slovensku kde neplatia ani zákony,a nie nejaká rada.Všetko sa začne robiť až vtedy,keď to paradoxne zakážu.Stáčanie je národný šport,presne ako nepoužívanie smeroviek,telefonovanie v aute,likvidácia DPF a kopec iného.
Stáčanie...je úplne jedno či sa urobí dokonale alebo odhaliteľne,kým sa niečo nedá efektívne aj potrestať,je každá debata na tému zbytočná.Riešenie je tam,kde možné nie je,to by si kapre museli vlastnoručne vypustiť rybník,a to je evidentný nezmysel aby to urobili pri takomto voličskom zázemí.Všetko zo všetkým súvisí,tam je odpoveď odometrov

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných