Auto s vyssim posedom...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Auto s vyssim posedom...

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Existuje os.auto s vyssim posedom tj.aby clovek sa nemusel do auta skladat jak do krabice ?Do maja musim kupit...
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Ja to trochu zrozumitelne upravim.Zena ma problemy s chrbticou.Pred 8 rokmi sa kupilo Suzuki SX 4 hlavne preto,zema vyssi podvozok a nie je problem s nastupovanim a vystupovanim.Auto stoji uz 2 roky rozobrate v stodole/klukovka ci ojnica prerazila blok motora/.Objednal som dalsi motor,ale vraj nesuhlasi nejake tam cislo,tak som sa na to vykaslal.Narychlo sme zakupili Ochcavku combi 1,9 Tdi,mechanik ju urobil,ale zena ked nastupovala a vystupovala vzdy mala bolesti.To je za prve...Za druhe,obaja fotografujeme a ked som na SK,berieme stativy,masinky a hajde po cestach,necestach.Nakolko jazdime po vedlajsich,polnych,lukach a jamach,skodoffka tak aj vyzera.Je poobijana,v kukurici som odtrhol vsetky podbehy /su v kufri,ani ma nenapadlo ich davat spet/,odtrhnuty vyfuk je nanovo,jednoducho autu sa dalo zabrat...Onedlho ma zena narodky /len ona soferuje/ a tak som si povedal,ze kupim nieco lacne,aj na cestu aj do terenu,s vyssim posedom,nesmie byt automat/zena neznasa automat,doteraz nechapem preco/.Nove sa mi neoplati,uvazujem v cene max.6-7 tisic,zatial som nasiel Suzuki Grand Vitara,ale neviem podla obrazkoff,ci je aftak fakt vyssi...Dakujem za kazdu radu...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Rudinko, Suzuki GV,je auto kategórie klientov liečebného ustavu v Kováčovej. Sorry za zaradenie, ja som kedysi tu na fóre AB EÚ mal tému SUV Vitara,Grand Vitara(GV) vs RAV. Určite nájdeš, aj som skúšal posadiť sa,áno 110kg,176 výška, starý chyj,chrbtica mi diktuje,nie ja chrbtici a otvorím dám sa prdelou k sedačke,mierne ohnem hlavu dopredklonu,a sedím na sedani,otočka 90°vpravo pridvihnúť nohy a sedíš. Žiadne sadanie na detský nočník, a vystupovanie v opačnom poradí, vľavo 90 stupňov, nohy na cestu, a jemný pohyb bez tlaku na kríže, bedrové kĺby a kolená a som stojím vzpriamene. Nekúpil som iba kvôli cene, slušné kusy cez 8000€,a toľko som nebol ochotný dať za auto ktorým ťahám káru 4m dĺžka korba2,5x1,5x 2,0 výška s plachtou po ranči zničím zbytočne . Dal som do LR FREELANDER td4 2,0d bmw motor,súčiastky za dva litre,a ešte vydrží tak tri roky,potom sa poobzerám po niečom novšom,ak bude niečo vhodné
Gazdiná jazdí staré 20 ročné ml w163,2,7cdi už takmer desať rokov po dedine VR a okolí a nesťažuje sa, mala nevestine punto 2, diesel 1,9; ale nevedela na tom chodiť, malý kurin, nevedela odhadnúť veľkosť parkovala na cigáňa krížom krážom ale to nastupovanie vs vystupovanie vraj určite nie. Gazdiná parfum flakon v malom balení 160cm výška v mlku :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
PS: prosim psssttt nebonznite ma gazdinej vďaka
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...no mna v prvej chvili napadol Chrysler Grand caravan,ze by sme sa aj vyspali,ale neviem,ci zvladne polne cesty...Takze Vitaru by si bral ?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Áno vitaru alebo rav. Voyager nie je zlá velkostná volba, sedačky sú asi o päť šesť cm nižšie ako vo GV RAV,ale ten fascinujúci motor,priestor, ale neviem ako na tom s priechodnosťou terénom, veď určite nebudete robiť expedície do púšte. Na bežné poľné cesty k nejakej prechádzke prírodou to určite zvláda aj voyager.
Toto je už na rozhodnutie tvojej manzelky,teba. Pozrieť, zvážiť plus minus, mp3 turbo ti dá info,prípadne pán Mhlavaty sa ozve. Dobre postavená otázka vyzýva k množstvu serióznych odpovedí. Už nechám priestor na opis skúsenosti ďalším. :300f:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Iba krátko k Voyageru.Je to fascinujúca kára v tom že je to generácia CR motorov ale motor nemá ani také maniere ako mala prvá rotačka.Nič nemá...nemá dvojhmotu,nemá variabilitu na turbe,poruchy CR motorov (špóny v paliv.sústave) sú nepredstaviteľné,nápravy jednoduché,zadná dokonca tuhá na listových perách ako nákladiak.Priestor je...štyria v aute plus 4 bicykle (zavreté zadné dvere) a zadné sú ele. šúpačky (otváranie mechanicky či dialkovým)
Jediné čo neviem...terén,to nemám potuchy,vysoký je dosť,sedačky sólo vpredu vzadu (královské kreslá) z medzerami.Pri dvoch ľudoch spanie na obrovskej rovnej ploche (na podlahu vôjde OSD doska)
Ešte jedna príjemná vec ma napadla,má velmi pekne zatemnené sklá dokola pritom zvnútra to takmer nevnímate.Ale čumieť do auta sa nedá (napr. spanie,tovar a pod.)
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Toto bude asi strasne individualna zalezitost. Za mna osobne je top v nastupovani/vystupovani Toyota Corola Verso.. Ale to opakujem, je za mna! Treba vyskusat, lepsie tazko poradit.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja sa tiez ako Voyagerista pridam... silno v pohode, len s tym terenom som si nie uplne isty. Zbalis polku ladoborca na arkticku vybavu a prihodis este aj osem psov so zaprahom.

Takto, kedze doteraz si presiel s Oktavkou tak podla mna akurat urves plastove zasterky na prednych kolesach. Lahky prieser vidim v dlzke vozu, pretoze páka... inak je to rozhodne vyssie nez Oktavia. Kratky Voy je nejakych 4.7 metra cize prakticky to iste nez Oktavia, dlhy je 5.1 metra.

Na kupu ti stacia tri tisicky, na uvodny servis zhruba dalsiu jednu. Cely prieser je:

a) zohnat dobry kus, bavime sa o 15 rocnom aute

b) predat v buducnosti, 80% tych co su teraz v inzeratoch su tam uz polroka. Bud su vsetky doje-pokazene, alebo to nikto nechce. A ked to nechce teraz, nikdy v buducnosti uz nepredas, pretoze moje a Milanove tlachaniny na tom nic nezmenia. Poznamka : ked ti celozivotny servisak co sa motal 25 rokov medzi plechmi a 15 rokov medzi motormi povie ze kup si, tak mozes naozaj kupit. Sused vo vedlajsom vchode ma 2006ku, rachoce to pri nastartovani a odjazde akokeby nemazalo ale uz mu to vrzga 4 roky a furt sa to nechce pokazit.

Neni to univerzalna odpoved na vsetko, teren, chrbticu... sedacky sa volaju kapitanske, neviem preco. Kludne by som sa poobzeral po alternativach, cim vyssie tym lepsie pre chrbticu. Somara stareho ma ale nenapadne nic okrem Fordu F-350 takze to neber ako realnu radu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to silne individuálne ako kto a čo vidí.A ešte maličkosť...nikoho nezaujímajú dobré správy...takže túto časť môžeme pokojne preskočiť.
Mám na rohu ulice menovca,blíži sa už osemdesiatke,obrovitý chlap z obrovskými problémami chrbtice.Človek bez finančných obmedzení si pred rokmi kúpil nové auto že som skoro z nôh spadol Lanciu Musa.Jazdí sám,a výlučne sám a výlučne mesto..Keď na to prišla reč povedal že hladal rok kým na to narazil.Obrovitý chlap ktorý sa ledva hýbe.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rudi teraz tá jedna Mussa vyskočila na ksichtoknihe https://www.facebook.com/marketplace/it ... =undefined ak ju nepredá moc rýchlo asi sa ulakomim ja pre gazdinú.
Edit : a tu je ešte jedna https://www.facebook.com/marketplace/it ... =undefined
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...chlapci,diky za linky,to Verso je zaujimave,ani som netusil,ze nieco take existuje...
Takto to vysvetlim...Ja auta /ktore doteraz mam/ nemienim predavat.S chlapcom som sa dohodol,ze tie.ktore momentalne mame nech preda na suciastky/co sa teda da predat / a peniaze su jeho....Ja zarobim za 3 mesiace viac,nez 6 tisic a stvrty mesiac si mozem dovolit plny servis plus vsetky oplaty...Ak aj auto znicim,na dalsiu zimu kupim dalsie,ale ako pisem nechcem nove,neoplati sa mi.Zena zarobi v cistom 2 tisicky mesacne /to by nam stacilo na zivot/,nemame pozicky,uvery,ani hypoteku,zijeme sami,takze auto je urcene len pre nas dvoch...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To sme dvaja stym Versom... Tolko sme hladali auto pre zenu a tri deti az sa nam prihodilo toto no... :) Treba si to skusit, mna to fascinuje pokazde ked do toho nastupujem.. tazko to opisat, je to taky prirodzeny pohyb..
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Nikto nespomenul VW Golf Plus, ak nepotrebuješ 4x4 stojí za vyskúšanie. Pohľadať zachovalé 1.9 Tdi bez DPF ...https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 89939.html

https://www.mobile.de/cz/Osobn%C3%AD-v% ... 49484.html
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... golf plus minus krat deleno a VYSSI POSED :)
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných