Auto s odolným podvozkom / lacnou údržbou a 4x4

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ldcentrumlh
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Auto s odolným podvozkom / lacnou údržbou a 4x4

Príspevok od používateľa ldcentrumlh »

Zdravím páni. Rád by som sa poradil predovšetkým s tými, čo autá vidia často "zospodu".

V rodine máme potrebu sa dopraviť ku chate. Síce je cestá spevnená, avšak v dezolátnom stave a bežné autá cestou trpia. Nedá sa obísť jama bez vjazdu do ďalšej a pod. Cesta je v istých pasážach strmá a cez zimu bude vhod 4x4.

Určite uprednostníme benzín. Pozerám napr. Subaru ročníky okolo 2002-2004 avšak viem, že s cenou a dostupnosťou dielov nie je sranda. Potrebujeme sa voziť, nie zháňať voľné termíny v servise. Ideálna veľkosť na prevoz deti + batožina (kombi), a podvozok skôr mäkší ako tvrdší.

Určite zaujme názor aj na niečo novšie(sx4, s-cross, duster), aj na staršie.

ĎAKUJEM.

PS: poprosím naozaj skôr o vyjadrenie tých čo to servisujú a poznajú, čo je "držiak"
BMW 218d Grantourer
Opel Corsa 1.4 Easytronic
uwa0910673751
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.06.2017 11:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0910673751 »

Za mna honda cr-v, benzin, jednoduché auto+servis, uplne amatérske 4x4, pozeraj facelift verzie. Ale natrafit na zachovaly kus bude problem. neponahlaj....
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akurát všetky tie staré CR-V majú také 4x4 jak keby tam ani nebolo.

Za mna Forester 2.0i 92kW 03+, alebo aspon 2000+ = facelift.
Odolné auto, v prípade MT to bude mať redukovanú prevodovku. Čo sa týka spotrebáku ako brzdy, rozvody tak to je na druhý den (alebo 48hod) dostupné.
Problém budú zadné ložiská, slabina všetkých starších modelov, pri výmene sa musia poriadne očistiť poloosi inak sa menia znovu po 15tkm, lebo sa zničia guferá a následne ložiská

A problém môžu byť zadné samonivelačné tlmiče, sú velmi drahé. Ak sú OK tak zadná časť nesmie byť padnutá. Mení sa to za obyčajné čo víde menej ako jeden samonivelák.
A ešte klasické patálie s check engine (väčšinou vadná lambda, nejaký ten faslošný vzduch)

Servisne to nie je zložité auto, len v niečom trochu iné, keby sa tu niekto ohrádzal že každá dielna sa do toho nebude chcieť pustiť tak to isté platí aj pre CR-V a podobne. Čo raz nie je Octavia/Golf to naším servisom smrdí
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Aligator. Vyrabaju ho u nas a ma aj uzavierku a je komplet pancierovany :zg282:
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

[img]https://c1.staticflickr.com/5/4118/4930 ... 28ef_b.jpg[/img]
Jediná nevýhoda - cena - bežné kusy idú vo švajci od 3t eur a naozaj zachovalý a udržovaný aj 7t ojro lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

lada niva ale ta uplne prva. znie to ze sa uz uz rozpadne ale este nabeha toho vela.
otec ma kangoo 2004 4x4 s 1.6 benzin a az na vyssiu spotrebu zatial nic. bolo uz v blatu po usi aj v polmetrovom snehu a zatial sa furt dostal domov. vdaka 4x4 ma vsetky 4 kolesa nezavisle zavesene..
...ale ta renault, to vela ludi odradi :D
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ak máš druhé auto a toto potrebuješ iba na chatu tak Suzuki Jimny,Pajero Pinin.Len to nesplňuje combi-veľkosť, no čo otočíš 2x.
aaa11
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.01.2009 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aaa11 »

Teraz som sa vrátil z Rakúska - alpy. Prvé čo ma zaujalo že v horách, na samotách ale aj v dedinách pomaly v každom treťom dome majú Duster. Asi vedia prečo.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak hlavne preto že sú lacné. Kvalitu zisťujú iní a tí sa nad Dustermi zase nejako zvlášť nerozplývajú.
Pred 25 rokmi bolo na rakúskom vidieku veľmi veľa Š-105, 120. Tiež boli smiešne lacné.
Niekedy by človek neveril akí škóti vedia byť ľudia v odľahlých osadách v Rakúsku. Ale to nemyslím v zlom, inak sú dobroprajní, ale vedia že nič na svete nie je zadarmo a vážia si to čo majú.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

easyridersvk napísal:lada niva ale ta uplne prva.
Jazdil si na tom ?
Lebo ak nie je tvojou jedinou požiadavkou dobrá prejazdnosť terénom, tak si určite v dnešnej dobe pre odvoz rodiny na chatu nevyberieš také auto.
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas-b »

Drziak, jednoducha technika, velky, odolny, 4x4: Chevrolet Suburban.
Vacsia spotreba, ale s LPG si rozumie dobre.

Neviem co je pre Teba horsia cesta, vacsie auto, ale pozri sa na to, je to velke pohodlne auto: amerika. (ale treba najst v dobrom stave, bude to asi dovoz, ale pozor hladaj iba na EU-znackach, a najlepsie od r.2000 a vyssie )
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Jednoznacne Mitsubishi pajero a ak mas viac penazi toyota lancruiser pripadne hilux co sa tyka podvozku na rozbitych cestach auta nemaju konkureciu
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

chyba tu rozpocet...
ak tou cestou chces ist stylom, ze rychlost 40km/h a stale rovno cez vsetky jamy, tak asi jedine nissan patrol, land rover discovery 2 ci starsie jeepy. Vozy ako niva ci jimny pre rodinu urcite nie, su male, nepohodlne a na ceste onicom.
Ziadne modernejsie SUV podla mna uz nema odolny podvozok, vsetko je zamerane na komfort na asfalte. Pokial sa pojde cez jamy rozumne, tak je to potom skoro jedno, co sa vyberie, uz je to o motorizacii, narokoch na vybavu atd.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

tomas-b napísal:Drziak, jednoducha technika, velky, odolny, 4x4: Chevrolet Suburban.
Vacsia spotreba, ale s LPG si rozumie dobre.

Neviem co je pre Teba horsia cesta, vacsie auto, ale pozri sa na to, je to velke pohodlne auto: amerika. (ale treba najst v dobrom stave, bude to asi dovoz, ale pozor hladaj iba na EU-znackach, a najlepsie od r.2000 a vyssie )
este mu prosim ta napis kde si ho ma vyberat a scoho ked unas ich je na predaj velka 0 ak by ho aj kupil nic nato rychlo nezozenies na vsetko treba cakat a zhanat to vacsinou az z usa
volvic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 14.07.2016 12:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volvic »

a co takto toto: https://www.autobazar.eu/mahindra-goa-2 ... 29171.html

Za take peniaze asi lepsie nekupis. Je to sice dízel, ale bez DPF.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], pavolh a 104 neregistrovaných