Auto pre obchodného zástupcu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juhele
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.04.2009 14:34
Zdieľať na Facebook

Auto pre obchodného zástupcu

Príspevok od používateľa juhele »

Ahojte,
trošku potrebujem poradiť/usmerniť.

Pracujem ako obch.zástupca a autá si riešime sami. Momentálne jazdím na Fabii 1.2 tsi 63 Kw, ktorú som kúpil od firmy za veľmi výhodných podmienok. Auto má najazdené 182000km a zvažujem, čo s ním. Najazdím ročne cca 20000km. Zvažujem, či investovať do servisu a auto si nechám, alebo ho predám, pokiaľ má ešte nejakú hodnotu.

Nové auto kupovať nechcem a diesel sa na krátke trasy veľmi nehodí.

Pozeral som po klasických 1,6 benzínových autách bez turba + namontovať LPG.

Takže si mám nechať fabiu s takým nájazdom alebo vymeniť, kým sa dá?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je mi čudné,prečo ako obchodný zastupca , ktorý všetky vydavky na PHL + srvisné nklady dáva "do nákladov"
resp. Ti ich preplácajú,
Z akeho DOVODU uvažuješ o LPG ???
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Asi preto ze aj na to palivo musi zarobit...
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

lebo podla papierov ma spotrebu ktoru nikdy neda a mozno vsetko nad plati z vlastneho....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

laco1871 napísal: ... ktorý všetky vydavky na PHL + srvisné nklady dáva "do nákladov"

No veď zaplatiť ich musí sám v plnej výške a len sa mu o ich hodnotu zníži základ dane, t.j. usporí len 1/5 z vynaložených nákladov, no a ešte aj to nemusí byť vždy v plnej výške, ako píše predo mnou.
Naposledy upravil/-a wilz v 04.09.2017 13:22, upravené celkom 1 krát.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ujko a co predavate damske tampony? Ked uz nerozumies technike tj sam sa v nom nerypes kup si auto v akom sa citis ako samec (ak mas tu potrebu) alebo soferuj hocijake.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Takúto radu potreboval. Že sa nehanbíš.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

ano, vymenit, fabia mi je velmi nepohodlna... vymen napr. za 1,6 megane - klasika bez turba a daj na lpg - vhodny motor....inak ta rada s tamponmi mu musela dvihnut ego a pomoct v rozhodovani :angr:
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ako obchod. zástupcovi by som odporúčal zbaviť sa fabie a kúpiť si auto na operatívny leasing...jazdiť a nestarať sa o nič iba o benzin a splatku...nejakú kiu ceed alebo hyundai I 30 1.4 benzinovu cena cca okolo 150 eur bez poistenia pochodíš 3-4 roky a berieš nové ...chodia k nám dealeri do dielní a paleta aut široká. ..Honda jazz,fabie kombi,ceed,I 30,octavia ...všetko operatívne leasingy
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

laco1871 napísal:Je mi čudné,prečo ako obchodný zastupca , ktorý všetky vydavky na PHL + srvisné nklady dáva "do nákladov"
resp. Ti ich preplácajú,
Z akeho DOVODU uvažuješ o LPG ???
pise ze auto si riesi sam nema ziadne firemne.robi len na zivnost pre nejaku firmu.je to jeho auto za jeho peniaze.cize vsetko si plati sam.preto chce ekonomicke vozitko.odpocitava sa urcena suma za prejdeny km.nemoze odpocitat napr kupi nove gumy celu sumu.no a zavisi akeho ma ekonoma.ja by som tu fabiu dorazil az do konca 250000km to musi zvladnut motor ma mobilitu 300000km.a az tak riesil nieco ine.
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

Ak.hladas lacne spolahlive auto kup si yarisa od r. 2006 1.33objem, ja som na tom.sluzobne robil 50tis km rocne auto malo 370tis a islo stale dobre, spotreba kombinovana 7,5l ale nesetril som.ju. pri setrnej jazde v pohode 6litrov. Dobre sa stym.parkuje a nikto ti to nebude zavidiet.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Krátke trasy -> ideál nepriamovstrekový neoturbený benzín (druh odsúdený na vyhynutie). LPG je pri tomto type motora v kombinacii s krátkymi trasami zľahka nezmysel. Zmysel dáva iba pri tzv. kvapalnej fáze (nezávislá na okolitej teplote) alebo pri priamovstrekovom motore (LPG je možné zvoliť ako 100%-nú alternatívu k benzínu). Nevýhodou je relatívne vysoká cena takejto zástavby.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tú fóbiu si nafasoval ako fungl novú? Poznáš jej históriu?
Robil som v tej brandži dlho,od 1994 do 2008, potom autodoprava, zjazdil som x áut, tuná je odpoveď na tvoju otázku mienená uplne iným smerom, ako to býva zvyčajne.
Ak máš záujem napis mi ss, a skúsim ti poradiť.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

sbf napísal:Ujko a co predavate damske tampony? Ked uz nerozumies technike tj sam sa v nom nerypes kup si auto v akom sa citis ako samec (ak mas tu potrebu) alebo soferuj hocijake.
Toť jedna fundovaná odpoveď hodná slováka
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Tato diskusia na urovni pomocnej skoly je jeden velky foor --> toho hodna odpoved


Zmravni vyjadrovanie

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: PROCHY603 a 18 neregistrovaných