702 480
inzerátov
Pridať inzerát

Auto pre invalida do 30k

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
tritonx
Založený: 03 marec 2013
Nabehané: 2 hod 30 min
Predmet: Auto pre invalida do 30k PríspevokZaslal: 07.04.2018 14:03   
Zdravím,

pohrávam sa s myšlienkou kúpy nového auta. Keďže som invalid, mám dosť špecifické nároky na auto, a preto sa chcem poradiť s vami. :)

Malo by ísť o nové auto cca do 30.000 eur (cenníková cena cca do 33k, ako invalid si viem vybaviť zaujímavé zľavy:)). O jazdenku nemám záujem, keďže auto plánujem financovať.

A teraz tá zaujímavá časť. Invalidný vozík si väčšinou nakladám sám a z toho dôvodu by auto malo mať kožené sedačky (ľahšie na údržbu a čistenie), vodičova sedačka by mala byť elektrická s pamäťou (vystupujem/nakladám vozík so sedačkou úplne dole a úplne vzadu, šoférujem v inej polohe). Ďalšou nutnou podmienkou je automatická prevodovka a elektricky ovládané dvere kufra, ideálne z kľúča a potešia aj srandy ako dažďový senzor, výhrev sedačiek a podobné komfortné srandy, ktoré ale pre mňa majú pomerne veľký zmysel.

Benzín vs. nafta. Tu nemám úplne vyhranený názor, ale bližšie to mám k benzínu. Ročný nájazd je niekde okolo 30-tis km, cca 50:50 mesto/mimo mesto. Jazdím aj zahraničie a tam to s naftou v mestách nevyzerá najlepšie, čo by bola pre mňa značná komplikácia. Motor by ale každopádne mal mať 4 valce a objem aspoň 1,5 litra (nepodporujem downsizing ).

Čo sa týka karosérie, tak ako najvhodnejšie sa javí kombi, ale nie je to nutná podmienka. Akékoľvek nápady sú vítané.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (559)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 3 mes 25 dní 7 hod
PríspevokZaslal: 07.04.2018 15:15   
kamarat je vozickar a jazdi na S maxe, je to naftak ale neviem presne jeho skusenosti, neprislo to na rec, pisem len zato aby si mal typ vozu...

Citovať
martin cichy
Obľúbený člen - Bawo (84)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 6 dní 17 hod 49 min
PríspevokZaslal: 07.04.2018 16:25   
Auris hybrid alebo prius plus - hybrid. Neviem aky si velky, kedze aj voziky su na mieru. Ale prius plus je vyssi.

Mas tam benzin, stvorvalec, a blbovzdorny automat. A zaujimavu spotrebu.
Legenda - Ford T (2073)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 11 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 07.04.2018 19:19   
Radusko351 sa teraz asi smeje.Bráchovi kúpil Voyagera,vzźź vzadu sa skloní podlaha,bráško vbehne na vozíku dnu,bzźź podlaha hore a ide sa.Za 10% tej ceny vyškerený od ucha k uchu,motor benzín
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (434)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 23 dní 7 hod 24 min
PríspevokZaslal: 07.04.2018 19:42   
ja som tak chcel drzat zuby za jazykom ze radsej ojazdeny Vojažer pre invalida ako tie moderne kombi hracky za 10nasobnu cenu s motorcekmi do vysavaca... som velmi rad ze to povedal niekto iny za mna.

Dokial si nemal nejake SKUTOCNE pouzitelne auto na tento ucel, nedokazes porovnat ZIADNY OSOBNY SUPERKOMBIK s takouto "vecou". Bez sance. Uz len tie elektricke dvere co sa otvaraju samy (eh, dvere - nie kufor, ale dvere, samozrejme ze kufor sa otvara elektricky sam, a aj obidvoje bocne stredne dvere) a priestor kde ti nic nezavadzia... invalidnych uprav sa do tychto masin robi viacero verzii.

Zda sa ze dukatov mas viac ako je v dnesnej dobe bezne - gratulujeme, to ale neznamena ze ich musis vyhodit von kominom. Skus porozmyslat, nedajboze nejaky taky invalidny kus u nas pozriet (neviem ci je v inzeratoch).
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2073)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 11 dní 2 hod
PríspevokZaslal: 07.04.2018 20:18   
Keď som to prvý raz videl mi sánka padla,ak by som mal takú potrebu tak pobehám zemegulu aby som také našiel.Veď už maličké úpravy pre invalidov stoja viac peňazí a ten priestorový luxus nemá chybu.Nie je odkázaný na nikoho pomoc.Motor tuším 3,3 neviem presne,takže to asi aj patrične ide.Sme rôzny,a máme iné názory,ale ja by som tých zvyšných 27 tis radšej prejazdil,a v tom Voyageri určite nie zle.
Citovať
keyness
Povedomá tvár - Favorito (24)
Založený: 23 máj 2011
Nabehané: 11 dní 10 hod 23 min
PríspevokZaslal: 07.04.2018 20:59   
nic nas do toho nie je . ale aj tak sa spýtam ako si sam naložis vozik do kombika? ja som teda osobne videl nieco ako rameno otočne z MPV kde su zasuvne dvree vodis si nastupil pripol vozik na lano navinul zasunul a siel ale do kombika
Citovať
dreamwalker
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 25 december 2009
Nabehané: 5 hod 35 min
PríspevokZaslal: 07.04.2018 21:56   
skus mrknut opel-handy cars, maju upravu rovno s plosinou na najazd s vozikom, len nvm ako su na tom cenovo.
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (203)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 6 dní 22 hod 19 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 06:44   
Invalid ma myslim narok na prispevok len na nove a raz za x rokov.
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (203)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 6 dní 22 hod 19 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 06:46   
keyness napísal:
nic nas do toho nie je . ale aj tak sa spýtam ako si sam naložis vozik do kombika? ja som teda osobne videl nieco ako rameno otočne z MPV kde su zasuvne dvree vodis si nastupil pripol vozik na lano navinul zasunul a siel ale do kombika

- nie kazdy vozickar je uplne nevladny.... Plus na nastup vystup moze mat pomoc....
Citovať
cobo77
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 27 máj 2007
Nabehané: 2 dní 6 hod 56 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 11:34   
Ked som bol na skusobnej jazde na novej Astre vsimol som si plagat na stene a to opel handycars ...robia to na mieru zavolaj im a celkovo obvolaj si viac firiem ktore sa tomu venuju prevezies sa v danom aute a urcite si vyberies ak mas cash aky mas neni problem urcite ta budu obskakovat z kazdej strany
Citovať
markoimportauto
Vážený člen - Gallardo (158)
Založený: 25 september 2006
Nabehané: 6 dní 3 hod 59 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 14:23   
Raz som mal zákazníka invalida, ktorý si u mňa objednal dovoz svojho času zánovného Ch. Grand Voyagera 2.8 CRD.
Urobil tak bez mihnutia oka a akýchkoľvek pochýb či alternatív.
Vyzeralo to, že presne vie čo chce.
Následná inštalácia invalidného ekvipmentu síce zľahka atakovala kúpnu cenu toho tragača, ale myslim že stála za to. Niečo tak luxusne komfortné zabudované pre invalida v aute som totiž ešte nevidel. Na základe týchto konkrétnych skúseností sa nazdávam, že kúpa čohokoľvek menšieho by bola iba o večných kompromisoch...
www.carsale.sk ___výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou___preprava vozidiel z / do EÚ___registrácie dovezených vozidiel___nové ORIGINÁL náhradné diely zn. CHEVROLET, SsangYong, LAND ROVER, Jaguar a iné.
Citovať
lubos1236
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 13 január 2009
Nabehané: 13 hod 26 min
PríspevokZaslal: 08.04.2018 17:12   
Sused vozickar kupil pred casom opel meriva 1.4T automat zadne dvere otvaras ako v3s A vozik naklada sam
Citovať
dodik13
Povedomá tvár - Favorito (23)
Založený: 27 január 2013
Nabehané: 3 dní 8 hod 11 min
PríspevokZaslal: 09.04.2018 00:48   
No voyager je super co sa tyka priestoru ale ked musi len nove tak videl som dvakrat prerobeny predlzeny fiat doblo s zadnymi kufrovymi dverami co sa otvaraju cele dohora-z fabriky + rovna podlaha a boli to nove auta a aj dost miesta v nich
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut