Auto pre babu (rychle, nie velke)

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

k3ko
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 03.08.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Auto pre babu (rychle, nie velke)

Príspevok od používateľa k3ko »

Caute,

pomaham segre vybrat nejake nove (jazdene) auto. Zopar paremetrov:
- benzin (maly najazd kratke trasy)
- Motor aspon 100 kw (je skuseny sofer, bude behat aj na dialnice, aj mimo SVK)
- fun faktor (sportova jazda, dobra hudba)
- max 3 roky stare (ideal 1 rok)
- nemalo by to byt seda mys (napr. fabia)
- budget 22500

Co som zvazil / Zvazujem:
- Bmw1 - vyradene - zadny nahon, zije v kraji, kde sneh je standard 2-3 mesiace v roku a stvorkolku do budgetu nevopcham. Viem ze su na to rozne nazory, ale zadny nahon nie.
- WV Polo GTI - velmi maly vyber na SVK (nechce sa mi ist do dovozu - komplikacia s leasingom, atd.)
- WV Golf GTI - budget uz tlaci na horsie kusy
- Audi A3 Sportback - najslabsi clanok motorizacia (iba 92kw), nic lepsie som nenasiel v ramci budgetu
- Mazda 3 (zase problem s motorizaciou - iba nejakych 90 kw v ponuke)
- Mini cooper - od toho ju trosku odradzam (ale je to subjektivny pocit - nemam rad tie auta)


napada vas este nieco co zvazit? (mal som vo vybere este Guliettu, Clio GTI - nepacili sa)
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

precital som medzi riadkami, ze to pojde na lizing, takze tu by som zacal, nech si dievca kupi auto, na ktore ma peniaze teraz. Treba jej to vyhovorit, ze to je hlupost.
Fun faktor sa zacina dnes niekde inde ako 100kW.
Dalsia vec, ze ak by som mal 22 tisic na auto s takymto zameranim, tak kaslem na max 3 roky stare. Si kupim nieco neokukane, co zaujme aj o 5 rokov. To urcite bmw1, audi, mazda ani vw nesplnaju, to su proste tie sede mysi.
Ani mini cooper, ktory vyzera uz 15 rokov rovnako nikoho nezaujme a smutne, ze malokto rozozna 1 rok stary kus od toho 15 rocneho.

Ja by som si kupil renolt megan rs, vidim v ponuke okolo 13-15 tisic eur. Alebo mazdu 3 mps, rok 2013, 15 tisic eur.
k3ko
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 03.08.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k3ko »

Dik za odpoved.

leasing neries, to nie je o tom, ze vyplaca posledne peniaze, ide to na firmu, cash vie otocit inak, pri dnesnych urokovych sadzbach by bola pre nu hlupost to brat za hotove.

Zabudol som na jeden parameter (preto mi tam ta jedna Mazda MPS nespadla) - a to AUTOMAT.

Predhodim este ten megan RS, trosku som (aj ona) zaujaty voci francuzkym autam

kazdopadne tiez jej nechcem kupovat nejaku uplnu exotiku, co v tom malom meste kde zije nezoservisuje..
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nie som veľký fanúšik koncernu, ale pre babu sú dva modely v portfóliu VW ako stvorené
1, new Beetle II
2, scirocco
Oba modely vychádzajú z golfa, a ten keď kúpiš fungel nový tak by si nemal/a mať s autom problémy. S cenou sa tiež do rozpočtu zmestíš. :4012:
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Honda S2000
Bude síce troch staršia ako chce, ale funfaktoru má až až až a ešte trochu viac, tento faktor si kočka užije najmä na tom snehu so zadokolkou. Ale šak píšeš, že je skúsená jak bývával Ayrton do mája '94 :300f: R.I.P.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Myslím si, že vyhodnocovať radosť z jazdy podľa výšky výkonu auta je úplne mylné. Zabaviť sa dokážeš aj s málo výkonným autom, tak isto nezabaviť (nudiť sa) môžeš aj s autom, ktoré má vysoký výkon.

Z vlastných skúseností môžem porovnať napr. Corollu e10 s výborným stabilným podvozkom, ktorý si to v zákrutách vie vychutnať a aj základná 1.3 o výkonu 55kw na to auto úplne stačí. S Octáviou I. s motorom 1.8T čo s tým autom doslova cvičí a má prebytok výkonu na tú váhu auta. Ale napriek tomu mi Corolla viac prirástla k srdcu :)
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Nissan 370Z. :2f93: Bude mozno onieco starsi, ako pozadujes, ale to v tomto pripade vobec nehra rolu.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a co napriklad taky civic alebo kia GT ci ako sa to nazyva?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

výkon je relatívny, niekedy je 90kw "viac" ako 100kw.
takže tento parameter by som bral iba cca.
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

ségra už jazdila diaľnice mimo svk na aute typu megane rs a podobných vozoch? či bude ten komfort akceptovať .....
k3ko
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 03.08.2009 11:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa k3ko »

vek auta je podmienkou kvôli leasingu

Nissan by bol super (ale ten budget)

@funci ďakujem, dobrý point. Toto som nezvazil

Vw Scirocco, beatle a Kiu musím pozrieť, Dik za tip

A Toyota Corolla je super (sám som dve mal) ale pre inú klientelu :-) ) FUN faktor = 0
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Cisto novy Opel Corsa OPC, 17990eur. Vykon 207 koni a auto ako stvorene pre babu. Bude mat zaruku 5 rokov a nemusi riesit inym vydojenu haraburdu. Myslim ze aj ten fun faktor tam bude, pomer vaha/vykon velmi slusne a za nie vela penazi sa da doplatit paket s 18" diskami a samosvornym diferencialom. Este aj tak jej ostane z tych 22tis pekna suma :2f93:
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za tie groše by vyšiel aj nový Civic 1.8i aj s AT, teraz momentálne v akcii za 18690€

Corsa môže byť výkonom zaujímava, ale ja osobne by som v tom nechcel cestovať krížom po europe
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

ivko, v tom pripade jej predam svoje AMG, kde pohodlie na dlhych cestach je zarucene. O "fun faktor" sa postara 500PS a 700Nm na zadnych kolesach, 0-100 4,5s 0-200 12s, taktiez odblokovana maximalka 320, odskusane v DE na dialnici. A 22tis by som od nej nezobral, ostala by jej pekna sumicka na kafe :300f:
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Ivko, nechapem preco tahas vsade do diskusii silou-mocou toho tvojho tolko ospevovaneho Civica? Jedna z podmienok zadavatela temy bola predsa "fun factor", ktory ma Civic nie ze nulovy, ale by som povedal, ze az minusovy :d :D To si mu mohol rovno odporucit Daciu Sandero :40bd:
Este ma napadol jeden tip. Co tak Fiat 500 Abarth 1.4 T-JET. Splna vsetky poziadavky a 118 KW uz toto male auticko vie pekne rozhybat :3035: A fun factor vysoko nad nulou.
Naposledy upravil/-a miso221 v 27.07.2016 20:03, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných