Auto podobne Meganu Scenic 1 do 3000E

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Auto podobne Meganu Scenic 1 do 3000E

Príspevok od používateľa scendo »

Ahojte, vlastnim Renault Megane Scenic I, vyhovuje mi (ano vyhovuje, nerieste) a kedze uz doziva a zub casu sa podpisuje na karoserii aj na stave a unave materialov, uvazujem o podobnom aute, kedze vzhladom na vek a hodnotu uz drahsie investicie niesu rentabilne avsak auto mi poskytuje to co momentalne potrebujem.
Co by ste mi odporucili, ktore cenovo dostupne MPV pre rodinu, aby splnalo moje poziadavky. > Motorizacia benzin, denne kratke trate, do skoly, skolky, prace , obchodu, domov. Vacsi priestor, velke zadne dvere, pre pohodlne ukladanie deti do autosedaciek, delene a vyberatelne zadne sedadla s moznostou pouzivania iba dvoch zadnych sedaciek (prakticke a bezpecnostne dovody). Vyssi posed vyhodou, vybava nerozhoduje, vykon postacujuci na bezne jazdenie, jednoduchy a spolahlivy agregat, a cenovo zial len do 3000E, cize pokojne aj starsie ale spolahlive a uzitkove vozidlo na dalsich 4-5rokov.
Scenic okrem prvej generacie mi akosi nevonia, xsara picasso ani berlingo sa mi nepacia, Multipla uz vobec nie, mozno Meriva, Zafira, Scenic RX4, a co mercedes triedy A? ake mate nazory skusenosti? A co take menej bezne Tacuma, Matrix (skaredy) ci Space Star, Almera Tino, Mazda MPV a pod? Nemam tieto auta moc prekukane, tak ak poznate, priblizte, vdaka moc za kazde rady ci postrehy.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkom to chápem,prvý Scenic napr 1,6e 66kW benziňáčik bol nesmierne zlatý,ale korózia ich pomaly odstavuje a klampiarinu už nik nechce robiť.Je dosť rokov čo sme menili zadné lemy a prahy,dnes to už nejde.Ešte tu vídam zopár krásne zachovalých,ale už je málo.Ja osobne by som veru hladal nekorozívneho,zachovalého aj keby to trvalo dlhšie,to auto kto mal dlhé roky,už bude mať obrovský problém s každým autom lebo doslova ho nič nenahradí.

Včera som narýchlo menil ľavú poloos presne na tomto 1,6e-čku mamičke mojho nemeckého klienta,a to autíčko stále má tú svoju prítulnosť,príjemnosť,bolo bez videtelnej korozie,príjemné vysoké sedenie,žiadne hovadiny na palubovke,doslova nič čo nie je nutné.Predpokladám že to bolo niečo z rokov 96-97 a ako som tak pozeral boli veci pôvodné,ešte aj tá poloos bola ten typ čo nemá triangel ako klb pri kolese.Ozaj milučké auto.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Lieta ti to tam piate cez deviate čo sa adeptov týka...

Vidieť že sa orientuješ z obrázkov, ale porovnávať Mercedes A či Merivu s Mazdou MPV tak to je porovnávať akokeby mikrobus s klasickým autobusom

Scenic I ti moc nevonia a zároven spomenieš Scénic RX4 čo je tiež len Scénic I akurát s prúserovým pohonom, hlavne prevodovka a zadný diferák

Za 3000€, vlastne za menej si kúp zase ten Scénic I po facelifte ale v TOP stave
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ivko1 nehnevaj sa, obcas sa horsie vyjadrujem, ale pisal som ze Scenic I som si oblubil a paci sa mi aj vzhladovo, preto RX4 mi je tiez sympaticka, ale si si asi nevsimol ze som pisal "Scenic okrem prvej generacie mi akosi nevonia", teda dalsie generacie scenicov sa mi uz tak nepacia, ci uz dizajnom alebo spracovanim interieru, dokonca ani facelift prvej generacie uz nema take caro. Pokojne by som siel znova do rovnakeho modelu, keby bol o nejaych par rokov novsi a samozrejme zachovalejsi. Tych adeptov som pisal co ma napadlo ze by hadam mohlo rozmerovo vyhovovat a hadam aj splnat poziadavky, nesnazil som sa ich vzajomne porovnavat ci hadzat do rovnakeho vreca, proste by som si tieto auta vedel predstavit ze by mohli splnat kriteria a priblizit sa scenicu, nechcem sa teraz chytat za detaily a tabulkove udaje...
Mhlavaty asi presne pochopil o com som pisal a ako vidim auto aj trocha pozna a vie ze to nieje obycajne auto, komfort, vybava, udrzba a hlavne variabilita a uzitkove vlastnosti v tejto cenovej kategorii asi nemaju konkurenciu, ci??? sem s nimi...
Ano tiez mam spominanu 1,6 66kW a kupoval som ho kvoli nizkej cene a potrebe "baby friendly" rodinneho auta. Sam som prekvapeny ako nam doslova sadol a napriek tomu ze to je Renault - "technicky odpad" tak zatial sluzi a s relativne unosnymi investiciami pokryjem udrzbu aj obcasne drobne opravy, ako napr povestne stahovacky okien, kde som v prvom pripade opravoval prasknute vodiace kolecko, v druhom pripade som kupil komplet novu stahovacku a neriesil, stala 20E a vymena svojpomocne na dvore do pol hodky.
Na scenic su rozne nazory, samozrejme z principu negativne, ale objektivne mi sem napiste podobny typ auta do 1000E ktory som si mohol poriadit a pochodit lepsie? hm?
Deti sedia oddelene na dvoch nezavislych sedackach, mozu si ich sklopit, maju stolcek a vsade odkladaci priestor a tym ze mam sedacky len dve, deti sedia o 20cm dalej od karoserie, co v pripade moznej nehody... asi nemusim vysvetlovat. Ked sedacky vyhodim, mam mensiu dodavku. Vyssi posed s pokrcenymi kolenami, kto neskusil nevie. Sedadla a odpruzenie velmi prijemne, po dlhych cestach vystupujem relativne nedolamany bez otlaceneho zadku. Vyhlad z auta vyborny, vyssi podvozok umoznuje lahsi offroad, dialkove svetla v noci premenia cestu na pristavaciu drahu pre lietadla (asi vdaka vyssiemu polozeniu).
Zial nemam moznost sadnut a vyskusat ine podobne auta, preto som dufal ze na fore sa najdu aj podobni nadsenci so skusenostami a osobnymi poznatkami, mozno aj ktosi co riesil podobny vyber a nejake tie auticka popozeral a poskusal... Verim ze su podobne auta co ponukaju to co scenic I a mozno aj nieco viac, ale za rozumny peniaz do uz spominanych 3tis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skutočne som veľa premýšlal aké iné auto tak dobre vyriešené,jednoduché konštrukčne,bez zákerností,príjemné na ceste,pre posádku,pohodlie zadku,vúhlad,sedenie,variabilita odkladacie priestory,no poviem nechytačka.Mal som ich všetky varianty motorov,preto presne viem o čom ktorý je,rezal som ich roky pozdĺž aj naprieč,vymenil kopec striech,poznám tam každú skrutečku aj koľko plechov je v ktorom nosníku.Dlhé roky som dokonca pre tých čo nosili búračky rovnal tie predné sanky pod motor.preto si trúfam povedať - nemá konkurenta takého,aby netrebalo v niektorej požiadavke ustúpiť.Toto nie téma pre ľudí z dvoma dierami v zadku,pre nich to bude haraburda,a pre nás zase to čo oni kúpili včera.
Neskôr keď prišli vnúčatá tak sme Scenika veľmi hladali,aj som nejedného išiel pozrieť v rádiuse Žilina,BB ale...ľudia klamú tak brutálne,že to vždy boli zanedbané šunty,nafotené nejakým umeleckým fotografom,vychválené majiteľom ako miláčik rodiny.
Presne pri návtrate kde sme zbytočne robili 300 km obzrieť Scenika a boli patrične nasr.tý sme cestou naďabili na Xsaru Picasso a hneď ju aj v tej nasratosti kúpili.Picasso odchovalo vynosilo krpcov,tuším iné ako lanko spojky problém nemalo,ale celkom ono to nie je pre tých,čo nevedia odhadovať napr rozmery auta.Ale dole klobúk,auto vrchovate plnilo svoju úlohu a nechcelo nič iba palivo.
Ak by som nutne musel ísť do dla možnosti podobného auta (benzínu),pozrel by som sa po Mazde Premacy,príp MPV
Určite je kopec MPV ktoré by u mňa automaticky vyhrali,ale boli by to diesle ktoré sa tu teraz vylučujú.Práve oni žial v benzinových verziách sú ..škoda reči
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

scendo : mal som Scénic I facelift 1.9dti, potom putoval švagrovi - ten ho total dokatoval a vymenil sa za Scénic I facelift 1.9dci a potom sme kúpili dalšieho pre frajerku Scénic I facelift 2.0i 102kW

Tak si myslím že to auto dobre poznám a viem prečo sme ho kúpili znovu. Lebo ťažko hladá konkurenta

Picasso je tiež riešenie, ale tak keketské stlpiky cez ktoré prd vidíš... Sedenie vzadu tiež žiadna sláva, povedal by som taká neuspešná kopia Scénicu. V bývalej firme to mal šéf, síce HDi ale to nekúrilo a to bol problém každého Picassa s 2.0HDi , možno to časom nejak vyriešili pri facelifte, ale tie prvé skrátka bolo umenie vykúriť. Kolega v práci má 1.8i a ten zasa rieši bežný problém benzínovej verzie - už ani neviem čo sa to tam serie
Pre seba by som to teda nechcel

Tak isto ti viem povedať niečo o Zafire A, jazdil som 2.2DTI (s OPC paketom = xenony, koža, digi klima...) + 2.0DTI. Rovnako výhlad cez A stlpik o hov-ne, v strede máš lavicu ktorú nevytiahneš, iba ju vieš posúvať dopredu/dozadu, prípadne sklopiť časť operadla. Ked chceš maximálny priestor tak sedák vyklopíš dohora a celú tu lavicu potlačíš k predným sedačkám. Dať dlhý predmet je mežné iba tak že sklopíš časť operadlá cez sedák a pcháš to niekde do luftu
Komfort Zafiry? Taká bieda sa len tak nevidí, komfort hodný nákupnej tašky typu Corsa
Takto nejak si to predstavujú u OPLA
Obrázok
Obrázok

Mitsubishi Space Star: je to také menšie, vyberať sedačky nie je možné, to som vylúčil...

Mazda Premacy - viezol som sa, voči Scénicu je to ako sedieť v osobáku. Človek sa v tom cíti tak stiesnene, sedí na zemi bárs je to MPV - zabudni na vysoký posed a prehlad pred sebou. Design pekný ale rovnako pozor na hrdzu a tiež majú v ponuke často benzínový motor s priamovstrekom, neviem ktorý to je. Bol som z toho trochu sklamaný
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A sme na začiatku,že za prvý Megan Scenik nie je náhrada s tou jeho neskutočnou jednoduchosťou.Darmo by aj jeden povedal že ono neskorší Scenik Dci vedel byť tiež velmi vďačný,tu nepripadá do úvahy čo je trochu škoda,lebo Hdi patrí k velmi vydarenému CR motoru,to keby sa grupe podarilo tak jej inak svieti hviezda
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chce to chvílu si zvykať na A stlpik čelného skla,ja tomu trošku ešte vyčítam ten hlúpy nápad z baterkou pod vodičom,ale...to sú prkotiny,tiež velmi variabilné auto.Keď syn vyložil rodinku a kufor,vždy to vyzeralo akoby priniesol pol domu.Čo má lepšie od Scenika sú centrály,Scénik s nimi má čosi každú chvílu.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked to zoberiem z mojich skúseností u Scénica facelift na troch kusoch, tak ani raz nebol problém s IMMO a nikdy nebol problém s centrálom či DO.
Problém s IMMO či DO je hlavne u predfaceliftu, všeobecne sa rieši problém s kostrou zadných svetiel - to je oprava na 10min

Facelift má podstatne lepšie svetlá - predfacelift má miesto žiaroviek niečo ako kahance.
Má kotúčové brzdy na všetkych kolesách, štandardne má ABS a určite menej trpí na koroziu, alebo inak povedané sa dá kúpiť kus v TOP stave

Janota Rudo: a s kúrením u Picassa si ako spokojný? Lebo šéf to vtedy reklamoval, sťažoval sa a ono to tak funguje.
Ked je poriadna kosa - tak -15°C, tak to auto nejde vykúriť ani ked sa človek posral. V iných autách by už bola posádka dávno v trenkách. Tiež si spomínam na velmi zlý prístup k hlavnej žiarovke svetla na jednej strane a že sem tam odchádzala

Kolegovi na tom Picasse 1.8i som bodoval zvody, lebo to na každom jednom drnčí o 100šesť
Nespomínam si to presne, len viem že som mu to v robote zváral
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ivko...tak Scenik ako aj Megany zdedili motorčeky po R19 a to každú chvilku nevládali potiahnúť cuplík,je to spústa rokov ale tie motorčeky boli na dennom poriadku.
U Picassa bol problém s kúrením iba u diesla,preto sa tam aj dávalo Webasto a spúštalo sa automaticky pod určitou teplotou.Prvé Picasso búračku som mal ešte na SVK neboli v predaji,a pamätám ako sme pozerali že má bufíka,to bežné nebolo.
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

mali sme dlho picasso 2,0HDi, motor dobry, startoval aj v mrazoch komfortne sedacky.....aaaaale kurenie jedna KATASTROFA. Na dialnici zacal kurit v zime po 10-15min a v meste aj po pol hodine!!! Ziarovky sa menili velmi casto a je tam horsi pristup, spojkove lanko 2x roztrhnute samozrejme rano v zapche v krizovatke, prevodovka nepresna, ked je stuhnuty olej v zime tazko sa radilo, predna naprava vela nevydrzala, remenica na motore je tiez choroba....a este sa nam pokazilo podavacie cerpadlo, spojka a este nejake blbosti, no uz nepamatam presne, ale elektrika bola problemova.
Auto islo prec lebo malo napadnute prahy koroziou a ako si vsimam tak to ma skoro kazde picasso. Nechcem ta odhovarat ale picasso miesto scenica radsej neber, to radsej najdi pekneho scenika. :2f93:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Pridávam sa do fanklubu scenika
Chlapi, scenic1 pofacelift. Dá sa zohnať ešte nejaký pekný kus?
Doviezť niekde zo zahraničia a obetovať naň viac dukátov, alebo ako? Či už takmer nereálna úloha?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Chalani vdaka za nazory a obsiahle rady, vyzera to ze po Scenicu v tejto cenovej kategorii nieje moc ineho co vyberat. Xsara Picasso sa moze asi najviac porovnavat so scenicom, co sa tyka priestoru a variability, vacsina z vas ma skusenosti s dieslom, ale ako su na tom benzinove agregaty? su nejake rokmi overene a spolahlive?
Ked uz sme pri tych diesloch, nechcem moc odbiehat od temy, ale myslite ze by aj diesel mohol vyhovovat na denne extremne kratke trasy? Mozno v lete by az tak netrpel ale v zime to musi byt utrpenie.
Dalej, je tu niekto so skusenostami s Merivou? vyzera dost podobne, zadne sedadla sa sice asi nedaju vyberat, ale daju sa aspon prisposobit na dve samostatne sedacky a posuvat v oboch smeroch, co je znacna vyhoda. Pozeral som mnozstvo aut, nechapem zamer vyrobcov ked je mozne zadne sedacky vsemozne skladat, posuvat, sklapat, ale nemozno ich vyberat :( co je totalny nezmysel ak potrebujem vyuzit co najviac miesta a napriek tomu musim viezt zbytocne sedacky so sebou.
Je zrejme ze ak to nebude Scenic I tak bude treba robit ustupky, ak ozeliem vyssi posed a prednosti MPV, zacnem asi pozerat aj po vacsich combi-ckoch, ktore by mohli tie ostatne poziadavky aspon ciastocne splnat.
Je sranda ako som spociatku nechcel ist do scenica, nic ine vsak v tom case nebolo vo vyhlade a dnes neviem najst nahradu...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Meriva je voči Scénicu akokeby blbý vtip
To je ako presadnúť zo Scénica do Corsy (trochu väčšej Corsy)
Voči Scénicu má Opel Zafiru

Ale na Opel som ti už napísal že komfortom je Zafira tragedia a to nehovorím o Merive, kde ked vidím tie zadné sedáky a opierky, tak mi behá mráz po chrbte. Je vidieť že získavali priestor (maximálne šetrili) kde sa dalo a zadné sedačky vyzerajú že tam capli 5cm molitanu a na vrch látku.
To musí byť komfort horší jak v starom Ikaruse
To odporúčam keby si chcel potrestať seba a vlastnú rodinu. Verím že ťa láka mať hlavne mladší ročník, ale určite nie za to čo na oplátku dostaneš

PS: aj nadalej si stojím za tým že pre Scénic sa ťažko hladá konkurent, kto mal vie. My sme mali spolu tri a v súčasnosti máme stále dva
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba trochu navyšiť rozpočet a vtedy by pripadalo do uvahy Chevrolet Orlando,
splňa všetko čo potrebuješ
a su aj budu na predaj nevylietane kusy jazdene na benzin, teda s motorom v poriadku, vymeniš brzdove dosštičky, das vymeniť olej v prevodovke a vozis detičky po meste vysmiaty.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní