auto po nehode

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

kazdy ma ine chute,ja si seba,rodinu,znamych vazim.pilenice necham inym,vazim si aj peniaze za take serble.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som sebe v minulosti zámerne kúpil havarované, lebo som ho mal za polovicu - miesto 8k€ za 4k€, oprava svojpomocne za nejakú tisícku...

Ušetrená tisícka by nebolo pre mna zaujímavé, to je málo.
Ušetriť 2 litre by už bolo viac zaujímavé
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Silné reči typu ja nikdy...to je pre deti.Robil som po havárii auto na okruhy ...zaujímavé že ľudia čo rozumejú technike (sami stavajú závodné) vyrábajú do toho vlastné podvozky motory výkon x 3 ...čudné že sa neboja.Žeby niečo vedeli ? Robil som haváriu,auto ktoré rozbili dva razy do L.P strany vpredu takže sme dva razy robili to isté...no problem.Len ľudia čo tomu rozumejú ako koza petrželu majú velké vyhlásenia,pritom často nevedia v čom sami jazdia.Strach má človek z kocábkou o 100 Ps papundeklovou kasňou,ten čo má tisíc sa nebojí.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Osobne sukromne jazdim auto, ktore bolo rachnute na strechu. Kupil som ho za tisicku. Oprava 250. Razom malo hodnotu 6000.

Za primeranu cenu sa oplati kupit aj havarovane auto. Spravil by som to znovu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Martin Ty si poznal môj Opel nový ale rozmlátený kúpeny v 2005,vymenená velká predná vodičová štvrtka plus bok dvere oblúk strechy,vymeneé ešte aj budíky (rozbité) auto aj dnes jazdí bez jedinej závady,sviňa potrebuje iba palivo.No nekup to nové za nula peńazí,odslúžil mi 14 rokov,teraz som daroval starému kamošovi,predávať nemám nervy
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

chlapi otazka bola ale stavana inak, Martin kupil by si to svoje auto uz opravene (niekym inym koho pracu nepoznas) za 6000 € ?
Milan a Ty, kupil by si svoju corsu uz opravenu cudzu dielnou ktorej pracu nepoznas ale rozsah poskodenia by Ti bol znamy za beznu trhovu cenu minus trepnem z brucha 500€ ?
Vy tie auta robite,poznate,opravujete, aj svoju pracu si odvediete... ale tu sa jedna uz o opraveny kus niekym neznamym za cenu ktora oproti trznej cene ineho neburaneho tragaca moze byt len zanedbatelne mensia
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

sendy45 napísal:boha,zeby na jazdenie? pytam sa normalne, cakam aj normalnu odpoved...je o nejaku tu tisicku dve lacnejsie, preto sa pytam..
Kolko je celková suma? Lebo o dve tisícky lacnejšie z 3 tisíc je iné ako o dve tisícky z 30 tich.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

autolaik napísal:chlapi otazka bola ale stavana inak, Martin kupil by si to svoje auto uz opravene (niekym inym koho pracu nepoznas) za 6000 € ?
Milan a Ty, kupil by si svoju corsu uz opravenu cudzu dielnou ktorej pracu nepoznas ale rozsah poskodenia by Ti bol znamy za beznu trhovu cenu minus trepnem z brucha 500€ ?
Vy tie auta robite,poznate,opravujete, aj svoju pracu si odvediete... ale tu sa jedna uz o opraveny kus niekym neznamym za cenu ktora oproti trznej cene ineho neburaneho tragaca moze byt len zanedbatelne mensia
absolutny suhlas :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ano je rozdiel predavat auto a povedat ze bolo vygulane,pozvarane,lepenica z 2-3 aut a dat ho nie ako ostatne za 7000e ale 3000e,lebo uz to je zvaranica.ale tu je to naopak-donesie sa vygulanica za 3000e pozvara sa z 3 aut a predava sa za 8000e,pritom nezvarane,neburane sa daju kupit za 7000e,lebo dielna si lubi zapytat,majitel tiez,mne nemusis davat med,ja to tiez robim 30rokov a najdem ti akekolvek striekanie,taky sa nenarodil ze to nenajdem a tych ojebov som sa uz napocuval az az,takze tuk ano ,lepenice,zvaranice nikdy.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ešte stále existuje tretia varianta tuším, že to volajú aj swap
https://auto.bazos.sk/inzerat/103283790 ... 2-vtec.php
Toto je krásny príklad - civic s motorom z legendu a zadkom z prelude. Na polských papieroch s platnými kontrolami, teda prepísatelné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik napísal:chlapi otazka bola ale stavana inak, Martin kupil by si to svoje auto uz opravene (niekym inym koho pracu nepoznas) za 6000 € ?
Milan a Ty, kupil by si svoju corsu uz opravenu cudzu dielnou ktorej pracu nepoznas ale rozsah poskodenia by Ti bol znamy za beznu trhovu cenu minus trepnem z brucha 500€ ?
Vy tie auta robite,poznate,opravujete, aj svoju pracu si odvediete... ale tu sa jedna uz o opraveny kus niekym neznamym za cenu ktora oproti trznej cene ineho neburaneho tragaca moze byt len zanedbatelne mensia
Otázka je položená správne...odpoveď je nekúpil.Ani ak by nebolo nikdy búrané.Ale inak sa stotožnujem s tým že pri kúpe búraného a hoci kvalitne opraveného musí byť velká cenová motivácia.Je to ako napravený zločinec,je napravený a nech ne ďalej čestný ako chce,minulosť nevymaže - už naveky ostáva v platnosti - bolo búrané,bol trestaný,bol rozvedený atd.
No a na rovinu si treba povedať že aj svoje som kúpil iba preto že bolo nové,za minimum peňazí a robiť si ho budem sám.
Že už iba vecou histórie že sme roky vozili rozbité autá (ak mali záujemcu !!!) ktoré si ľudia vybrali z fotiek,dohodla sa cena na hotovo.Samozrejme tu sa príkro niektorí odtrhli a opravy odflákali desivo,a tam sa začalo krivo pozerať na tieto opravy,treba povedať právom kedže hajzlíkov pribúdalo a poctivých ubúdalo.Vždy išlo o velké peniaze a v tej dobe bol hlad po autách obrovský takže všetko sa predalo prakticky okamžite.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zaujimave citanie. 2015ka superb ma hodnotu niekde okolo 13.000 eur, takato oprava v autorizaku je hned. Staci ze vyleti airbag (nedajboze aj spolujazdcov), predne reflektory roztrepane obidve (xenony stoja tusim 1900 kus bez dph), totalnu skodu cize v hodnote 13.000 eur mame okamzite.

Ked to opravoval autorizak, nie je to automaticky zaruka superroboty i ked by mala byt. Maju pripravky, specializovane skolenia, atd, atd, proste maju vsetko aby to auto vyriesili na spickovej urovni - NAD urovnou bezne dostupnou u Jozka v garazi. Ci to tak naozaj bolo, nedokazeme z internetoveho textu posudit.

Ja by som ziadal obrazky havarovaneho auta, podla toho by som sa rozhodol.

V kazdom pripade by o tisic alebo dvetisic eur mensia cena nez trhova NEBOLA lakadlom pre mna taketo auto kupit. Ak to namiesto 15000 vies kupit za sedmicku, potom je to ina diskusia ; ak mam namiesto 13000 zaplatit 11990 a mat odpisane auto ktore bude v buducnosti problem predat lebo presne tento isty dovod, tak to teda nie.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

take vozy idu tak za 11 tisic (spodna hranica, zaroven cim vyssia tato cena, tym menej je zaujimava zlava 1-2 tisicky), nepozname vybavu. Pokial tento opraveny kus predavaju za 9 tisic, tak by som nekupil urcite.
Chcelo by to fotky stavu pred opravou a zoznam veci, ktore riesila oprava. Ale aj tak ta cena by musela byt nizsia. Je to taky kandidat do neferoveho bazaru, ktory zataji opravu...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

oco13 napísal:civic s motorom z legendu a zadkom z prelude
To nie je Prelude, to je normálny Civic Coupé. A otázka je čo na to originalita a STK.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

sami hovorite, ze aut je ako maku, preco by som si mal vyberat buranicu ? Dalsi potencialny problem, ked nie pre kupujuceho, tak pre dalsom predaji.

Otazka padla a moja odpoved je, ze nie, nekupil. Raz to auto budes chciet predat a vieme ako to na Slovensku chodi, nikto nechce burane, lebo sa tu klame a zavadza aj s neburanymi.

Iba ze by si si planoval nechat auto do jeho uplnej smrti.

Ja som v tom opatrny, ked som auto kupoval, preklepol som si jeho VIN, ci nebolo ucastne pri ziadnej nehode v EU, na laku vidiet, ze bolo suchnute pri parkovani, to ma vobec netrapilo pri kupe. No moja zena ho suchla, tak, ze som musel lakovat dvere a podbeh. Vsetko mam samozrejme nafotene presne pre tych spekulantov, ktori ho budu chciet raz v buducnosti kupit.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Renova, tuninka a 67 neregistrovaných