Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin-kristofiak
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.12.2023 16:50
Zdieľať na Facebook

Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa martin-kristofiak »

Zdravím,

pred týždňom som kúpil auto mazda 6, 2,2 Diesel 2013 automatická prevodovka, Auto radí pekne rýchlosti plynulo, avšak keď zaradím P a vypnem motor tak auto oznamuje aby som zradil P(ark) aj keď to tam už je. Za týždeň sa mi to stalo už 4 krát. Je to problém prevodovky alebo nejakého senzora, máte s tým skúsenosť (mám takmer vybitý klúč ale to asi nemá vplyv :D)
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa fzubaty »

Skus dostelovat lanovod rychlostnej paky.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa seven549 »

martin-kristofiak napísal: 15.12.2023 16:58 Zdravím,

pred týždňom som kúpil auto mazda 6, 2,2 Diesel 2013 automatická prevodovka, máte s tým skúsenosť
ja som raz take nieco mal ze mi nesli spatecky.a spinac to nebol.vada bola vo vnutri v prevodovke.

take auto muselo byt asi zadarmo.mas to len tyzden plakat za tym nikto nebude predaj to hned obratom.

ono sa to tak robi ked sa kupi dizel s automatom a este japonec a do mesiaca vyhodi chybu motor alebo prevodovka alebo nejaka elektronika auto je nutne posunut okamzite dalej.predavajuci vedel co tomu je inac by to nepredaval.

este aj ten motor je cista pasca.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa ivko1 »

A motor ako ?
Jeden z najhorších motorov pod slnkom a ty máš k nemu ešte aj AT s problémom, možno banálnym ale máš.

Moja rada je, vyriešiť ten problém AT a okamžite predať dokedy nie je problém aj s motorom, lebo až potom budeš mať vrásky na čele.
Ak si nič nepočul ešte tak začni googliť
Diehardqo
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 11.10.2009 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa Diehardqo »

To nevadi, motor sa pokazi skor nez opravis tu prevodovku.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa Rolfos »

Minuta googlenia…

https://www.reddit.com/r/mazda6/comment ... p_problem/

There's a switch by the shifter that has a rubber nub that wears off. The part is like $20 and takes maybe 20 minutes to fix. The parking garage was probably a coincidence. If you put pressure on the shifter, pulling it towards your leg while pressing the power button it should turn off.

Part: DICMIC at Shifter Switch with Screw Compatible with 2013-2014 Mazda CX-5 2014 Mazda 6 Replace# KDY0-46-040 https://a.co/d/7HSromI

Replacement guide: https://youtu.be/0NBMrufwL8I
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa tuninka »

tak ako sa píše v príspevku nadomnou, je to zodratá dosadacia plôška na spínači pri zaradení do P. Treba vymeniť ten spínač. Ak sa ti nedá vypnúť motor, pokým to akože nie je v P, tak skús pritiahnuť s citom páku v polohe P k sebe doľava, možno ten tlak čo navyše vyvinieš presvedčí spínač, že už to v tom P-čku je.... treba to vymeniť, lebo raz sa ti môže stať že buď nenaštartuješ, lebo to neni v P (podľa senzoru), alebo nevypneš motor, lebo to neni v P (podľa senzoru)
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"ono sa to tak robi ked sa kupi dizel s automatom a este japonec a do mesiaca vyhodi chybu motor alebo prevodovka alebo nejaka elektronika auto je nutne posunut okamzite dalej.predavajuci vedel co tomu je inac by to nepredaval."

Jasne, Seven, takto sa to robi...lebo ten kto teraz pride je uplne vymlety kreten, ktory bez vyskusania automatu (co kazdy vie, ze je to najvacsi potencialny pruser) vysoli velke prachy. Ocividne sa tu stale mnozstvo posuvacov vrakov spolieha, ze ked oje.be kupujuceho na "kupuje tak ako bezi a lezi", vsetko bude ok. Nie kamo, nic nebude ok. Raz som mal skusenost, jediny krat ked ma takto zebrak chcel ojebabrat a predaval mi auto po starej pani, ktore nasledne po kupe vyhodilo chybu motora. Predtým samozrejme vsetko vymazal z diagnostiky, vyumyval motor atd atd. Si myslis, ze to uhral na "lezi a bezi"? Volal som mu stym nech vráti prachy, alebo este v ten den davam trestne oznamenie za podvod, uvidi si minimalne jeho auto v telke a kedze to bol typek co predaval dost aut na bazaroch ako sro, neopomenul som spomenut ani podnet na danovy urad. Este v ten den som mal prachy naspat. Takze aj ked ojebava.ci skusaju, kupujuci im dokaze poriadne zavarit. Tolko k posuvaniu vrakov
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

A inac uz tento tvoj pri.jebany post by som bral ako navadzanie podvod. Kedze ocividne navadzas kupujuceho co sa nechal o.jebabrat, aby zatajil chybu pred dalsim kupujucim a zbavil sa ho. Ty si fak kral medzi ludmi.

Ak si to myslel tak, ze mu ma o tej chybe povedat tak je to ok, ale to bude zase znacna financna strata. Urcite opravit
Naposledy upravil/-a Ricardinho83 v 17.12.2023 17:58, upravené celkom 1 krát.
martin-kristofiak
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 15.12.2023 16:50
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa martin-kristofiak »

Zas aby si niekto nemyslel ze som to uplne odflakol, ja som ta auto dal na diagnostiku do mazdy pred kupov a aj som si dal skontrolovat rozvody, to ze by sa mohla ukazat takato chyba som nepredpokladal a sam nejsom mechanik. Auto ide v pondelok do Mazdy, samozrejme ak to bude nieco vacsie tak to budem riesit ale ak to je jeden spinac tak to nie je ziadna tragedia, ved uvidime. Dakujem za rady, a ano motor funguje ok sa mi zda a dufam ze este bude.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Jasne, snad to bude iba prkotina. Riziko je pri kupe jazdenky vzdy, to je dan za nizsiu cenu, ale aj tak ich mame vsetci radi :3035:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa ivko1 »

martin-kristofiak : by ma zaujímalo čo garantovali v Mazde.
Kľudne začni googlit "Mazda 2.2D problém"
Moja rada je oprav AT a vymysli si nejakú dobrú historku ako to bola nevhodná kúpa a potrebuješ iné auto
Alebo začni týmto odkazom na YouTube
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa fzubaty »

Cize zhodit veko ventilov, skontrolovat vacku.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nič nekontrolovať, nežiť v nádeji že ho porucha obíde....
Opraviť problém s AT a obratom do sveta

Raz je to zlé a zlým to aj ostane. Mne je vždy len divné že sa vždy nájde niekto kto o tom ešte nepočul.

Keď ľudia kupujú gumy čo stoja 300€ tak budú celé dni onanovať nad testami, ale keď idú vygrcať cez 10000€ za jazdenku tak nemajú čas čítať reálne skúsenosti majiteľov
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Auto oznamuje aby som zaradil P aj keď je zaradene P

Príspevok od používateľa tuninka »

to ja už keď kupujem mobil za 150 tak 3 dni čítam recenzie..... keď auto za 3000 tak mesiac lol

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: 80honda, db69, qwertrq, tatkotom a 52 neregistrovaných