AUTO NESTARTUJE VELKY PROBLEM

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

SHUMANO
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.10.2007 15:34
Zdieľať na Facebook

AUTO NESTARTUJE VELKY PROBLEM

Príspevok od používateľa SHUMANO »

OTOCIM KLUCIK,NAHODI MI KONTROLKY,CERPADLO, DAM STAR A ELEKTRIKA ZMIZNE. MAM R.ESPACE 2,2 GTX .KAMARAT MAL PRESNE TEN ISTY PROBLEM A VRAJ JEHO BATERKA NEMALA AMPERE AJ NAPRIEK TOMU ZE UKAZOVALA VYSE 12 V PO NABYTI A TA MOJA MA NECELY ROK SPRAVILO MI TO VLANI V LETE TO SOM VYMENIL STARTER, BATERKU VSETKY KABLE ,POISTKY,ALTERNATOR SKONTROLOVAL A NIC A POTOM PRISIEL KAMOS NA POHARIK -ODYSIEL DAL SOM START A CHYTILO NA PRVY SUP.TAK BY SOM SA VOZIL A NEMOZEM CHCEM AJ PREDAT ALE TAKTO ?PORADTE CO DALEJ DAKUJEM
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

ja som mal taky isty problem,mal som rozobraty aj starter,druha baterka.nakoniec som zistil,ze je chyba v spinacej skrinke-nedotykali sa kontakty pri polohe startovania.po rozobrati a oprave kontaktu ok.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keďže na polohu klúča na štart stiahne prúd,je predpoklad že spínačka je v poriadku.Vidím to na tri možnosti,jedna je vyšťavená betéria (čo nepredpokladám),druhá je štartér ktorý stiahne všetok prúd a nerozbehne sa,tretia je kontaktová záležitosť buď na baterii svorky,alebo pripojenie na kostru alebo štartér.Zlé spoje dokážu neuveritelné veci.Nepíšeš či je aspoň cvaknutie štartra a teda pokus zasunúť pastorek.Nie je to riešenie,ale skús poklepkať kladivkom na telo štartéra,velakrát sa tým uvolní kartáčik a zase sa pár štartov dá urobiť.Ale hovorím to nie je riešenie a pomôže iba v prípade uviaznutého uhlíka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

26johnyy26 napísal:ja som mal taky isty problem,mal som rozobraty aj starter,druha baterka.nakoniec som zistil,ze je chyba v spinacej skrinke-nedotykali sa kontakty pri polohe startovania.po rozobrati a oprave kontaktu ok.
Tvoj prípad odhalíš velmi lahko,pri polohe štartu sa musí na tenkom kábliku štartra objaviť plné napätie.Ak zase overuješ štarter,prepojíš ten tenký a hrubý kabel na štartri,musí sa rozbehnúť.
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

spinacka prepoji len starter,ostatne spotrebice,ktore funguju len pri zapnutom kluci su odpojene,zhasnu aj kontrolky.auto Peugeot 405,1.6i,1991.
ak auto startuje pri prepojeni baterie a startera na priamo(plus pol),je mozne,ze je to spinacka.samozrejme pri zapnutom kluci do polohy 1 a zaradenom neutrali.
26johnyy26
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 12.10.2009 17:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 26johnyy26 »

Tvoj prípad odhalíš velmi lahko,pri polohe štartu sa musí na tenkom kábliku štartra objaviť plné napätie.Ak zase overuješ štarter,prepojíš ten tenký a hrubý kabel na štartri,musí sa rozbehnúť.[/quote]

ano,aj tak sa to da.
SHUMANO
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.10.2007 15:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SHUMANO »

pani starter mam novy,kable skontrolovane ,baterka ma takmer rok ale ta sa mi nepozdava zo dva krat sa mi ju nechtiac podarilo nadoraz vystavit -zapalene interierove svetlo este skusim dat premerat baterku a pozrem tu spinaciu tak zatial .... :28b7:
robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert7305 »

SHUMANO napísal:pani starter mam novy,kable skontrolovane ,baterka ma takmer rok ale ta sa mi nepozdava zo dva krat sa mi ju nechtiac podarilo nadoraz vystavit -zapalene interierove svetlo este skusim dat premerat baterku a pozrem tu spinaciu tak zatial .... :28b7:
zatial miesto rozoberania spínačky poriadne nabi baterku,a až ked nebude fungovat s nabitou,pokračuj dalej.
SHUMANO
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.10.2007 15:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SHUMANO »

baterka je nabyta aj tak sa mi nepozdava
fefe012
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.07.2007 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe012 »

Skus ukostrenie motora,aj ked sa ti bude na oko zdat,ze je dobre tak ho povol a precisti dotykove plochy.
SHUMANO
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.10.2007 15:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SHUMANO »

ukostrenie je kompletne zdemontovane ocistene a znovu nahodene a dneska budem vediet skrz baterku
uwa0948190807
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.02.2017 17:12
Zdieľať na Facebook

Nestartuje

Príspevok od používateľa uwa0948190807 »

Zdravim, mam VW Polo 1,4TDI ako nastavaju minusove teploty tak mi nechce nastartovat auto. Ale ked baterku odpojim. A rano si nahodim naspat baterku tak auto bez problemu nastartuje. (Baterku nenabijem len ju dam prec) na aute bola menena baterka zhavice, riadiaca jednotka a tak isto aj alternator. :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

a teraz si prečítaj čo si napísal...ani len základné veci nepíšeš.Čo znamená nechce naštartovať ?
točí slabo ,
netočí vôbec ?
nechytí ani na x tý pokus ?
ako sa to vtedy rieši ?
pozrel niekto otáčky štartu ?
zmeral sa kludový odber odstaveného auta ?
bolo jasné a dôvodné že sa vymenila RJ ? ako sa taká výmena zdôvodnuje ? smerom vetra ?
uwa0948190807
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.02.2017 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0948190807 »

Tak asi ked som si sem prisiel po radu asi sa do auta moc nevyznam tak nemusis byt hned chytri jak tri opice ale da sa slusne odpovedat. Ale asi ta to doma mama nenaucila. A ked sa pytas, nechyti ani na xty pokus. (Elektrika ale vzdy ide) auto led nastartujem po 5minutach na kabloch, zistim ze alternator nedobija, dobijat zacne az ked pridam plyn. Ale ako hovorim ked baterku odpojim na noc a rano zapojim auto bez problemu nastartujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

uwa0948190807 napísal:Tak asi ked som si sem prisiel po radu asi sa do auta moc nevyznam tak nemusis byt hned chytri jak tri opice ale da sa slusne odpovedat. Ale asi ta to doma mama nenaucila. A ked sa pytas, nechyti ani na xty pokus. (Elektrika ale vzdy ide) auto led nastartujem po 5minutach na kabloch, zistim ze alternator nedobija, dobijat zacne az ked pridam plyn. Ale ako hovorim ked baterku odpojim na noc a rano zapojim auto bez problemu nastartujem.
To nie je o chytrosti.To je o tom,že alebo sa dá odpovedať lebo potrebné informácie sú k dispozícii,alebo sa nedá lebo z prsta sa to cucať nedá.Je to tvoj záujem,ak si na to ešte neprišiel.Čo neslušné si čítal ? Čakal si pochvalu ? Pokojne si pozri,čo pri zadávaní novej témy kričí na teba a kašlal si na to...a je písané ČERVENÝM ! Je to ok ? Pokojne sa uraz,lebo niekto by ti ešte pomohol

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný