Auto na vylety

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stevo512
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2016 13:51
Zdieľať na Facebook

Auto na vylety

Príspevok od používateľa stevo512 »

Čaute pozerám po novom aute. V poslednej dobe dosť jazdím na výlety a benzín ide dosť do peňazí hlavne na diaľnici. Za posledné 4 mesiace som dal 10k km preto pozerám po druhom aute, ideálne asi teda naftovom. Momentálne mám Toyotu Auris 2008 1.6 91kw. Spotreba v pohode 7-7.5 ale na diaľnici kľudne 9 a pri dnešných cenách....

Ideálne aby nemalo ešte DPF. Rozmýšľal som nad oktaviou 2 s motorom 1.9 ktorý typ to už si nechám poradiť. Potom by možno bol vhodný golf a podobne autá. Ale kľudne poraďte niečo iné. Bolo by fajn, keby sa dajú zadné sedačky sklopiť do roviny aby som tam mohol prípadne prespať. Mohlo by mať 6 rýchlosti, kvôli diaľnici, no nieje to podmienka.
Problém je, že mám skoro 2m tak potrebujem viac miesta pre vodiča. Cena tak 4000. Snáď sa nájde niečo schopné aj bez 300-400k najazdeného. Kľudne aj iné spoľahlivé značky. Vďaka
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa martincichy »

A aurisa si chces nechat? Alebo chces zivit 2 auta?

Pretoze auto, aj ked nejazi, ma urcite fixne naklady (naklady na PZP, STK, EK, servis pred stk, olej, filtre) to mas na rok cca 250 - 300 eur a to je minimum, ked auto takmer stoji. Za 300 eur na aurise spravis v doplatku za benzin voci dieslu par tisic kilometrov - co mas na dovolenky. Hmm?
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...pre takeho chlapa je podla mna malo miesta na prespanie po sklopeni sedadiel v Aurise...Siel by som do SUV,je velky vyber/nema zmysel menovat značku,kazdy ma svojeho favorita/.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa peterson999 »

Radsej si pekne nechaj aurisa, staci ubrat plyn a to opar mm a budes chodit o 1-2 litre menej, zaplat si skolitela ak nevies inak.
Druha moznost je plyn ale tentokrat LPG ked uz sa chces lacno vozit...
Kolko ma Auris najazdene a co vsetko si opravoval ???
Totiz keby si nedajboze fakt kupil TDi tak len prides domov a 1000 eur je "uvitaci" servis, skus si preratat kolko musis najazdit aby sa to vratilo. A ked prejdes tie km a usetris konecne co si dal, tak prides o dalsich 1000 a to budes rad ked tvoje finalne vypocty budu na nule oproti Aurisu.
Nic neboj, jedinu starost co nebudes mat je predat Auris 1.6vvti lebo na neho caka uz pouceny majitel TDi a uz nechce TDi nikdy vidiet.
A najazd ? Na tacho ti urobia akykolvek, kludne aj podla tvojich stastnych cisel. Len realita bude taka ze pravdepodobnejsie je vyhrat hlavnu cenu Lotto s tymi cislami ako sa dostat k dobremu TDi ktore bude sluzit.
Auris totiz nema tie suciastky ktore budes objavovat v TDi a co je horsie aj platit...
A zistis ze aj suciastky ktore Auris ma, su v podani Toyoty neviditelne, ale zato v TDi ti ich bude sypat na stol z tvojej "novej" TDi...
Uz si pocul nazvy : egr turbo dvojhmota vstreky cerpadlo vačka starter alternator ? Budes ich potrebovat. Joj a doporucujem nosit cislo na odtahovku. Pre setrilkov na palive je ovela lacnesjsie kupit nove Sandero LPG na splatky a ked ho o par rokov predas, dostanes sice menej ako si dal ale ten rozdiel nebude vacsi ako suma ktoru za ten cas vygrcaš do TDi...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa Acon »

peterson999 napísal: 19.02.2022 06:58 .....
Totiz keby si nedajboze fakt kupil TDi tak len prides domov a 1000 eur je "uvitaci" servis, ...
Si ťažko zaujatý voči TDI a úplne si stratil schopnosť objektivity.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa peterson999 »

Nikdy som TDi neobluboval aj ked som ich par mal.
Viem aj pochvalit, nemam problem a dokonca chvalim Fiat 1.9jtd
Stale ludia nechapu ze stare smrdia, novsie sa vykochavaju a skodia este viac.
Skus ist za typickym slovenskym naftakom v kolone. Co na to povies zapni si vnutorny okruh ? Inak motorky vnutorny okruh napr. nemaju.
A toto jazdi v mestach. Si si nevsimol ze Nemci ich vlastne TDi oznacili zltou ako Zidov a nemozu vstupit.... Preto ze su fajnove ? A auta benzinove zeleny kruzok. To nikomu tu nedochadza ?
To vas treba zkopnut z toho stromu ???

A odhliadnime ekologiu

Kde je ten hospodarsky vysledok ?
Ze kupim TDI so 400tkm ked lacnejsie kupim 1.8T a ma 200tkm ?
Co caka to tdi so 400tkm krajsia buducnost ?
A uz ked sa niekto nutne odbavuje na grupe nie je lepsia volba 1.8T na LPG nahodou ? Urcite ze ano ! Ten motor znasa LPG, kazi sa o nieco menej ako TDi, nesmrdi neklepe ... Preco nie 1.8T ?
Par ukonov a hotovo.
Odpada kopec veci.
Ak ma smolu a trafi BXE BLS ci ktore a prave o tie si koleduje pri O2 77kw nie ? To uz lepsia volba je Mercedes kompressor ak chce vykon hoci najslabsi C180 a rovno v automate, ten ho nevytrapi tak ako 1.9tdi bxe ked sa rozleti este aj motor.
A ani tie rotacky 81kw nie su az take uplne odolne a nesmrtelne ...
Ved len zavolajte tomu co repasuje turba on vie ktore sa kedy kazia...
To uz fakt radsej Mazdu 6 GG polift 2005- alebo GH 2008 s motorom 2.0td kod RF7J a ak sa riesia podlozky pod vstrekmi ten motor natoci 500 s povodnym turbom a jedine po 300 mu treba novy DPF za 350e... Na dvojmote urobi 500 ak to nemal uplny .... A tie auta v krasnom stave s malym najazdom kupis za 3500-4500
Ale aj tam uvitacka vacsinou su rozvody
Nikto nepreda po velkom servise ale pred velkym servisom ....
A pekna Oktavka 1.9tdi je dobre zname ze stoji majland. Nevedel som pochopit ze mi na dvore bili o O1 1.9tdi 81kw 180tkm r.v. 2008 ked som ju mal v r. 2015 za 5000e cize mala 7 rokov, stara tak akurat.... Chodila pekne ale aj tak do nej trebalo dat 500 uvodom a potom dalsie
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa peterson999 »

Kamos kupil O1 poctive 260tkm
Prisla domov rozcody olej 540
Hovori mi ale auto dakedy prestane tahat a zadmi, hovorim asi turbo (auto som nevidel nepocul) a uz len o par dni info mechanik potvrdil turbo KO dalsich 500
Nie je sucet 1000 ???
Stara dobra SPOLAHLIVA 1.9tdi ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi Tdi fóbia a len preto že je shit je Tdi v každom dvore.No a rozsype sa pri 150 tis...jasné. Iba úplnou náhodou sa vyskytnú také čo mimo rozvodov nedotknuté majú 350 tis a hodnoty ako deň po výrobe.Tu jedna taká náhoda (výnimka)... potom sú ešte také čo majú km ešte viac :cau:
https://youtu.be/bbeK3YSTjIA
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa Acon »

peterson999 napísal: 19.02.2022 08:32 1/ .... Si si nevsimol ze Nemci ich vlastne TDi oznacili zltou ako Zidov a nemozu vstupit.... Preto ze su fajnove ? A auta benzinove zeleny kruzok. To nikomu tu nedochadza ?
To vas treba zkopnut z toho stromu ???

.
2/ Ved len zavolajte tomu co repasuje turba on vie ktore sa kedy kazia...
To uz fakt radsej Mazdu 6 GG polift 2005- alebo GH 2008 s motorom 2.0td

3/ Ale aj tam uvitacka vacsinou su rozvody
...
1/ nie nemci, pár aktivistov, ktorí sú mimo reality a ten emisný prínos v podobe zákazu vjazdu dieslov bol už X krát vyvrátený. No polity je o inom, nie o realite.

2/ ak na SK jazdí 100 000 TDI, väčšinou služobných s nájazdom 30-50 000km ročne) a 10 dieslových Mázd, väčšinou súkromných s nájazdom 10-20 000km ročne,akú odpoveď očakávaš?

3/ rozvody sa po kúpe robia na všetkom, načo to sem stále ťaháš?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem ako si autor predstavuje auto na výlety, ale ja osobne kebyže plánujem v aute prespávať, tak by som hladal niečo ako Fiat Scudo, Citroen Jumpy, či Peugeot Expert
Dá sa prespať aj v kombíku, ale polododávka je iný level, kde si človek môže priestor vzadu prispôsobiť svojim potrebám
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa Acon »

ivko, výlet nemusí atomaticky znamenať spanie v aute. Aj keď v tomto prípade asi hej. A keďže mám s tým bohaté skúsenosti, nejako ma zadanie mýli
stevo512
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2016 13:51
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa stevo512 »

Čaute, nejako mi neprišlo upozornenie na odpoveď tak som sem ani nešiel... Chyba..

Tak Auris by som samozrejme predal. Nenechal by som si 2 autá.
Auris mám niečo cez 6 rokov a okrem ložísk v prevodovke kde sa menili komplet všetky 800€ bez DPH (2/2019) sa nepokazilo nič, ak nerátam zatuhnutú pravú zadnú brzdu. Auto má momentálne 211k ja som s ním spravil cez 80k. STK žiadny problém bez úplatkov.

Spanie v aute je kapitola sama o sebe. Nevýhoda je, že Auris nemá rovnú podlahu. Tak som si musel spraviť "dvojité dno" z dosiek a kobercov na reprobedne aby sa vyrovnali sedačkám- sedačky aj tak nie sú vodorovné ale dalo sa to. Auris má výhodu že síce vyzerá malý ale na uhlopriečku sa tam dokážem vystrieť aj keď sa to zdá nemožné. Rozmýšľal som aj nad T4/T5 prípadne Hyundai H1/ Sharan.... alebo niečo podobné prípadne MPV

Jazdiť na spotrebu dokážem. Ak nechodím diaľnice dokážem sa dostať na 7l prípadne tesne pod. Len na diaľnici to už točí 4300 pri 130 a spotreba ide hore. Ideál je tých 110. Nikdy som sa nedokázal dostať na 6l.

Prerobenie na plyn som zvažoval už prvy rok čo som ho vlastnil. Odradilo má že sa tam podpalujú ventily na tomto aute.

Keď si to tak teraz celé zhrniem tak Auris sa mi zrejme neoplatí predávať a kúpiť naftu. Ak by som nakoniec kúpil tú Octaviu a hneď zotrvak za 700 to môžem dať rovno 1000 za montáž plynu.

Otázka teraz znie, oplatí sa montáž plynu do auta s nájazdom 210k? Prípadne skúsenosti.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak je auto v dobrom stave, tak sa oplati. Kalkulacka Ti to vypocita presne, kedy sa dostanes na nulu.

Ja som mal aurisa 1.6 dual vvti na plyne. Hned po kupe som bol u Francaka pri Svidniku a supol tam LPG. Odjazdil 200 tis km a auto som predal.

BRC je sice drahsie (imdividualna prestavba), ale stoji za to. Do vsetkych davam BRC a okrem momentu, ked tankujem plyn, neviem, ze mam plyn. Momentalne jazdim dustera s fabrickym LPG a rozdiel medzi BRC smerom k horsiemi je citit.
stevo512
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01.01.2016 13:51
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa stevo512 »

Auto je v poriadku, síce som nedávno dostal šmyk a chytil jemne zvodidlo- nič hrozné... Nekazí sa tak je v pohode.
Kalkulačka mi to vypočítala na nejakých 14 mesiacov čo je zanedbateľné. Čo som pozeral tak rozdiel ceny typov LPG nie sú zas tak markantné 100-200€ rozdiely.
Pozeral som že existuje už kvapalné vstrekovanie plynu čo by malo byť ešte lepšie, no nehľadal som viac podrobností, lebo nebol čas.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Auto na vylety

Príspevok od používateľa martincichy »

Vstrekovanie kvapalnej fazy je fajn, len otazka je rentabilita prestavby.

Dolezite je vybrat dobru dielnu na montaz. Pretoze dobre namontovany vyladeny lacny splynovac bude jazdit lepsie, ako zle namontovany a nevyladeny spickovy splynovac.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných