Auto na dochádzanie do práce za 6.000 €

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kit89
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.02.2016 17:48
Zdieľať na Facebook

Auto na dochádzanie do práce za 6.000 €

Príspevok od používateľa kit89 »

Zdravim ,
chcel by som si kupit nove auto , kedze moje stare uz dosluhuje , takze malo by to byt nieco do 5500 eur ,6000 uz je fakt strop,
denne jazdim do prace asi 20 km , cize denne asi 40 km
rozmyslal som nad dieslom GOLF 5 , ale necham si poradit
nieco menej narocne na udrzbu , nemam rodinu takze nemusi byt velke
dakujem za rady
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

denne tu pribudaju temy...*auto do 5500€*, *rodinne auto do 5500€*, *auto do 15000€*, na niektore z nich som sa snazil vyjadrit svoj subjektivny nazor. Kit89, nic v zlom, no zadaj si do vyhladavania "auto do ..." a urcite najdes mnozstvo odpovedi na tvoju otazku.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kit89 : z vyberu by som vynechal autá oblúbené u zlodejov a hned máš o problém menej
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Rozmyslas uplne strestene! Uvazujes nad briketovymi kachlami na pravidelne 20 km jazdy...
Chapem, ze si sa len dnes registroval, ale najprv vela citaj, az potom pytaj rady!
VSETKO DOLEZITE TU UZ BOLO VIACKRAT NAPISANE! :3c90:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

Ak to vyzaduje len jednoduchost a spolahlivost, tak skus popozerat nie golfa5, ale 4. Pri golfe pozor, musis pocitat s tym, ze sa velmi lahko rozobera a suciastky na golfa su lacne..... chapes.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A treba počítať aj s tým že bude mať najazdenú patričnú porciu km, pri kachliach obzvlášť. Patričnú je myslené 300tkm+, žiadnych 160tkm a podobné rozprávky
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Sorry páni, ale na tieto otázky ako auto za 5;6;9tisíc eur na cestu do práce, do káčera donalda, na víkend dám veľmi jednoduchú odpoveď.
Každý píšem chcem, bo mám len..., takže ja dám radu, môj návrh kúpim si káru typu dacia, renault, citroen, fiat,peugeot v hodnote okolo 10.000, funglovicu úplne novú, čo nie v záujme lopťákov, a má nejakú povesť. Dám uvedenú sumu 5;6;9 tisíc akontáciu, počas troch-štyroch rokov doplatím leasingom, požičkou, úverom zvyšok, zbytok rozdielu, a mám autíčko zánovné, s úplnou históriou, poctivými kilometrami,(pri ktorom nemusím rozmýšalť boli menené rozvody?taká súčiastka, nebolo na streche, nie je zložené z troch kusov? )ktoré môžem použiť odo dnes za 4-5 rokov ako základ akontácie na ďalšie nové.
Chlapi, kúpim haraburdu 7-8 ročnú, do ktorej za štyri roky natlačím majland/ splácam to úverom pôžičkami/ a potom zistím, že kopa hnoja pred barákom, na pokraji smrti, má 13-14 rokov a zoberú mi ju akurát do šrotu, na vrakovisko.
Preto prosím rátajte a neprátate sa. A dnes rozdiel pri cene benzínu a nafty a obstarávacích nákladoch pri nájazde 12tisíc km ročne je rozdiel návratnosti medzi benzínom a dieslom na horizonte 10 rokov.
Takže do nového, určite neprerobíte.
Len treba kalkulačku do ruky:
prvý rok len palivo
druhý rok palivo, prvá prehliadka+servis+náplne
tretí rok palivo, druhá prehliadka+servis+náplne
štrvtý rok palivo,tretia prehliadka+servis+náplne
piaty rok palivo, štvrtá prehliadka+servis+náplne+stk, ek, pneu
šiesty predaj za 40-50% predajnej hodnoty a cyklus opakujem :4012:
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

takychto tem je tu kopa, treba zbuchat nejaky prispevok "ako vybrat vhodne auto", ako stanovit kriteria... lebo ludia nevedia co vlastne chcu.

Kup si jednoduchy voz za 1500, splni ti poziadavky a usetris kopu penazi. Za co si chces priplacat tych 3500? Stoji ti to za ten priplatok?

trucker> ale za 6 rokov stratis vyse 5000 eur. To mi teda prepocitaj, ako to je vyhodnejsie ako kupa jazdeneho vozu za 1500.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tema bola zadaná na auto do 6000,-eur, tak prečo sem miešaš šopu za 1500eur, takú mám fakt na jazdenie ku kamiónu 4x mesačne 25tam a 25 späť.
Dal som argument k nákupu nového auta, ako predísť boleniu hlavy zo starej šunky golf V, rv 2005, to auto bude pozajtra po zenite, a má mať chlap o dva tri roky hlavu dobitú od steny? To auto bude mať o 3 roky 13-14 rokov zrelé do zberu.
Veď písal koľko najazdí, nepísal som že po 6-7 rokoch má auto predať?!iba koľko zaň reálne dostane.
Úplný príklad mám teraz cca 50 rokov, budem dochádzať do práce 20 km tam a 20 späť. Tak si kúpim káru za 12 litorv, hoc čo, nech to má kolesá a benzínový motor, mám na to záruku od 2 do 7 rokov, za 7 rokov tam nagúlam 80.000km,a určite by som bol i.diot aby som to auto predal, ale veď mi ešte poslúži ďalších 7 rokov, a až potom rátaj celkové výdaje a porovnaj náklady na auto nové a ojazdené s neznámym pôvodom.
Keď chcem úplný pokoj a neviem si auto opraviť tak ako ja, pán Hlavatý, alebo oco13, ale pre normálneho čo nemá ani kde poriadne naliať olej, lebo býva na 12 poschodí sídliskového bytu, ako to bude servisovať? Podľa popisu bývaš v Lužnej v dome, ale nie každý má dvor, garaž, dielňu zručnosť.
Potom tu odpadajú témy ako na to?!
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

teraz pises, ze si to nove auto nechas 14 rokov, predtym si ho chcel predavat po 6 rokoch... trosku rozdiel vo vypoctoch, ze.
Tema bola zadana na voz do 6000e, nie za 6000e.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Trucker, jakoze sorry, ale kupovat si funglaca na 20km denne je sprostost.
Za rozdiel v nakupnej cene najazdis 100.000km!

A poruchy .... ak vyberas normalne hlavou so stipkou technickeho myslenia, tak nebudu. Ak ale vyhladavas zhorene vrazdy a zvarence z 3 kusov tak budu - ide len o to, ci chces vyberom cez "ruzove okuliare" stupit do howna a potom sa lutovat, alebo nie. :4090:
kajo873
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 22.08.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajo873 »

Fajn téma ako pre mňa. Ja by som tiež potreboval poradiť. Potrebujem auto na dochádzanie do práce, rozpočet tak 6000-6500€. Denne robím hore dole spolu 150km ročne tak 35tis., 90% dialnica 120km/h. Momentálne mám Seat IBIZA 1,9SDI r.v. 2001 a už chudátko dožíva samé opravy. Keby sa na ňom stále čosi nekazilo tak nemením som s ním spokojný.
Viem že ideálne by bolo nové ale keďže staviame tak rozpočet nedovolí. Mám rodinu, zatiaľ jedno dieťa.
Do práce sa vodíme tak 3 - 4 ľudia.
Moja predstava je nafťák, nie atmosférický benzín nechcem a odladené benzínové turbá sú zatiaľ moc drahé. Ideálne 6stupňová manuálna alebo aj automatická prevodovka.
Pozeral som zatiaľ takéto:
Octavia II
Mazda 6
Ford Focus
Pasat

Kilometrovo som pozeral mávajú najazdené tak 120-150tis.

Prosím poradte aké.
Ďakujem.
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

focus a mazda 6 myslim ze su fajn. Este by si mozno mohol na touranom pouvazovat, to je tiez tade vdacne auto. Urcite kedze jazdis tak ako jazdis tak diesel, v tvojom pripade myslim ze nema zmysel nad benzinom ani uvazovat :)
kajo873
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 22.08.2007 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajo873 »

A čo sa týka servisu ako je na tom mazda oprofi fordu resp škoda/volswagen ? Nie je nejak poruchová a servis moc drahý? Teda počul som že mazda je kvalitná ludia sú s nimi spokojný.
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

su dva typy ludi.. č. 1. auto do 6000e? jazdene VW, audi, bmw, medved... a pod. komfort, pohodlie, vykon.. za cenu postupného investovania do dielov
typ č. 2. lacna funglovka za 10k kde ked clovek zatvori dvere, vyjde z toho zvuk jak zo skody 120 - priemerna rychlost : 50km h dedina, 90km h mimo obce AKA SORRY ROBIM KOLONY a nedokazem nikoho obehnut. mame oba taketo auta v rodine... hate me now

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných