Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herculles
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 22.07.2015 18:36
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa herculles »

No, 2 mesiace rozhodne nie sú štandardná doba, po akú by malo byť auto v servise. Možno ak po nejakej total-extra-šupa havárke, ale to by asi bola totalka. Na obranu servisu, je faktom, že nejde len o nejakú opravu kus za kus, pri motore je to XY vecí a zvlášť pri týchto nových. Dostupnosť dielov taktiež nehrá do kariet, ale tak či tak je to neštandardné + aj to, že ťa nejak extra neinformovali o tom, že tie "tesnenia" nemajú. V skutočnosti možno toho nemajú viac a opravy, čo im prišli neskôr na iných autách sú pre nich proste prednostnejšie. It is what it is, mal by som navreté žily a nervy. Teraz s nadhľadom chápem aj ich stranu, ale komunikácia je základ, a to ak chýba tak to by ma vytáčalo viac!!!
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď je možnosť kúpiť ND z vrakoviska, plechy, nárazník, svetlá atď, keď nie sú rozbité, netreba váhať...,aj ekológia sa poteší.
Preto treba kupovať autá, ktorých jazdia mraky.
petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa petokilian »

Tak toto je sila,kupim nove auto a nemožem ho uživať pre poruchy,okamžiťe by mi mali dať nove či vratiť peniaze.
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa tuninka »

najhoršie na tom je, že za to auto stále platíš leasing, poistku, dialničnú, cestnú daň, skracuje sa ti čas do TK a EK, ako keby auto normálne jazdilo....
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa db69 »

tu sa nebavíme o novom aute.je to 4-5 ročné auto zo 100 000km.Kamarát kupil daciu 1,5 diesel . po 3 mesiacoch jeden válec KO.(dovtedy jazdil len na benzine, tak mu tak nakladal) reklamácia uznaná .výmena motora plus nahr. vozidlo.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa seven549 »

tuninka napísal: 02.12.2022 09:49 keď to tu tak čítam, tak keď sa mi roztrhol rozvodový remeň a náš aj keď dedinský, ale dobrý servis to opravoval 2 mesiace, pričom tam menili rozvody a motor musel von z auta, vačky, zdvihátka, trysky a preventívne drážkový remeň, termostat, filtre a tesnenia, tak to ešte môžem brať ako bleskovú opravu ????.... :2f93:
no mal si stastie.ja ani auto v servise este nemam.take veci ako brzdy tlmice a pod malickosti to sa riesi do 2 dni ale ak treba robit motor u nas servis co robi na polrocnu zaruku bohuzial cakacia doba je dlha.

len mi zavolaju ze teraz mame volny cas.ale rovno mi povedal este v septembri,zbytocne to tu bude stat aj tak skor ako v januari to mechanik nebude robit mame nabite + mechanika cakaju 3 auta motory 3.0d jedno audi + 2x bmw.bohuzial az v januari pretoze december budu mat nahanacky kazdy chce mat do sviatkov vsetko hotove.

vsetko sa zmenilo od korony.predtym prisiel som okolo 10.00 ze treba spravit geometriu.odpoved bola pridte rano na 8.00.teraz akoze po korone pridem v utorok o 10.00 a termin --- pridte buduci tyzden v stredu na 8.00.tak sa to vsetko pomenilo.

vela ludi to co robili pred koronou dnes robi totalne inu pracu.v jednom servise kde chodim tiez niekedy na geometriu 2 mechanici co tam robili snad 10 rokov odisli pocas korony.jeden siel robit do skladu druhy siel na kamion.a novy akoze nahrada za nich prisli dvaja ucni.

no a bonus k zubarovi som cakaval vacsinou pred koronou 2 dni v cakarni max 2 ludia.-- dnes 12 tyzdnov vopred nabite terminy a plna cakaren.a nepomoze ani to ze platim cash.da sa jedine tak ze niekto zrusi termin z dna na den ze nepride a sestricka zavola o 8.30 rano ze 10.15 ak stihate mozte prist ak nie berieme ineho.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa patko1 »

michalsnv napísal: 01.12.2022 18:55 Zdravím!
Rok 2021 som kúpil nový elektrický Peugeot 208. Mal som ho rok. Z toho pol roka bol v servise.
Nebudem popisovať všetky poruchy.
Prosim ta skus popisat tie poruchy dost ma to zuajima
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa autolaik »

Aj ty mas ci planujes kupit e208/2008 ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal: 02.12.2022 12:31 Seven , zaujímavé je keď si objednám hociaké diely ráno tak mi 95% prídu do obeda , a sú to kvalitné diely , na čelné sklo pilkington na Cabrio som čakal 4 HODINY , a nebolo predražené ako v autorizaku . Tesnenia , hadice , rozvody , remene ,filtre všetko príde do pár hodín , najviac som čakal na oem diel držiak nárazníka pod xenon na Megane Cabrio a to trvalo 2 dní
tie celne okna pilkington alebo nordglass su lacne ale aj tenke.videl si niekedy origo celne hoci napr pilkington origo celne s logom a bez neho? rozdiel je polovicna hrubka skla.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

pidizvi napísal: 01.12.2022 19:47 Netusim ako funguju tie predlzene zaruky na 5 rokov nad ramec zakona a este k tomu pri firemnych zakaznikoch.
1. Opel nemá predĺženú záruku. Je to len akási zmluva, poistenie. Navyše len na vybrané komponenty auta, pozor na to!

2. Predĺženú komplexnú záruku s rovnakými podmienkami ako pri zákonnej záruke má Kia.

3. Pezot, Fiat, Opel, Citroen - všade je motor 1.2 puretech, ktorý je zjavne konstrkcne nepodarený. Keďže pezot nemá záruky nad 10000 km, väčšina tých výmen ide na tričko majiteľa. Btw, tiež na motoroch 1.5 HDI sa im kazia nádobky na mocovinu. Taktiež asi konštrukčná vada.

4. Takéto veci treba riešiť s právnikom, čo najskôr.
michalsnv
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa michalsnv »

patko1 napísal: 03.12.2022 17:12
michalsnv napísal: 01.12.2022 18:55 Zdravím!
Rok 2021 som kúpil nový elektrický Peugeot 208. Mal som ho rok. Z toho pol roka bol v servise.
Nebudem popisovať všetky poruchy.
Prosim ta skus popisat tie poruchy dost ma to zuajima
Neviem či sa odpoveď zobrazí, nie som veľmi zdatný používateľ takýchto fór.
1, Nelícovali pravé zadné dvere. Pri vyššej rýchlosti od 100 km/h pískal vzduch. ˇštelované 3x ale aj tak sa to celkom nepodarilo nakoniec ostali tie dvere úplne vsunuté do karosérie. Vyzeralo to ako búrané.
2, Počas nabíjania tak 3x z 5 vyhadzovalo nabíjanie a appka to nezobrazovala. Takže aj keď som myslel, že nabíjam, nenabíjal som. Viem, že teraz to už menili na záruku všetkým.
3, Lúpal sa lak na kľučkách a kapote cca po 6000 km. Zároveň sa zlúpali všetky tie modré znaky odišujúce e verziu. Zlúpali sa na čierne aj tie po výmene.
4. Po cca 10000 km na prednej náprave klepali tyčky stabilizátora a hučalo zadné ložisko.
5. Také každé 8 až 10 naštartovanie resp. zapnutie, nezaplo stredový dotykový display. Ostal čierny. Bolo treba zastať a zapnúť a vypnúť auto.
6. Po nabíjaní na DC v lete ostala ísť naplno automatická klíma. Resp. ak som prišiel na stojan so zapnutou autoklímou tak po ukončení nabíjania a rozjazde išla stále plné bomby a nereagovalo ovládanie. Znova bolo treba zastať vypnúť a zapnúť auto.
7. Na a potom hlavne spotreba. Ale to bola doteraz choroba vštkých PSA elektro až do 11/2022 od teraz tam dávajú iné typy elektromotorov a je to vraj podstatne lepšie.
Ak máš auto výrobu do 04/2022 tak palubný ti ukazuje od 2,5 kwh až po 5.0 kwh menej ako je reálne. To znamená, že pri 16 kwh spotrebe máš reálne cca 18 kwh a pri 26 kwh na dialnici máš aj 32 kwh reálnu spotrebu. Čo už je kua navyše. To už aj starý eTron má takú spotrebu.
8. No a vrchol bol, keď mi neodomklo 6 hodín nabíjaci kábel v OC Retro na nabíjačke.
Proste ho nešlo vybrať ani po resetovaní baterky. Musel prísť správca objektu a odpojiť komplet celú garáž od elektriky. Potom po pár pokusoch zamky odomkni, kábel odomklo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Od Peugeot-u jedine diesle...
Bohužiaľ, už aj tie dossrau...
Normálne motory sú tabu, ad blue sa mení ako na bežiacom páse, cca 900-1000 eur, predtým Fap 300€, dnes 2.000!!!! :3c90: :3c90:

Už aby Stellantis skrachoval, inak sa nenaučia opäť robiť dobré autá.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

zajtra idem s mojim francuzom nzovu do servisu. 1,5 HDI. Engine fault, emission fault. Pravdepodobne mocovka - znovu. :300f:
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

nechapem o com tu pisete? vsak ako tu vela ludi radi aj v inych temach: kupis si nove auto, ajked drahsie, ale 4 roky nic neriesis a servis v zaruke vsetko bez problemov poriesi, majitel je len vysmiaty a jazdi na vlastnom alebo nahradnom vozidle...
alebo to tak nieje? a z stastneho majitela noveho auta sa velmi skoro moze stat velmi nestastny majitel ktory chodi z autorizaku do autorizaku kde len krutia hlavami a trusia komentare: diagnostika nic neukazala, chyba sa na testovacej jazde neprejavila, jazdite dalej, ked sa to skutocne pokazi tak tu sucastku potom vymenime.
a potom ked sa to pokazi tak auto stoji mesiace v servise, lebo suciastka nieje k dispozicii a caka sa kym ju vyrobia, resp vyrobia modifikovany model ktory nesposobi tu istu zavadu zasa o par mesiacov.
ja to vidim tak ze kupa funglovky je este vacsia loteria ako kupa jazdenky aktualne, tie hypermoderne emisne systemy vobec nie su odladene, vsetko je nastavene na max hranu lebo za emisie automobilky platia velke $$$, a vsetko sa riesi upgradom SW ktory jednu chybu odstrani ale prinesie 2 dalsie.
kto si to mozeme dovolit davame ruky prec od novych aut a jazdime na vozidlach spred roku 2010 ked auto bolo este viac auto ako teraz ked je to pocitac na kolesach.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Auto je v značkovom servise 2 mesiace neopravené.

Príspevok od používateľa autolaik »

Pekne vystihnute...akurat doplnim ze ten rok 2010 ohladne starsich aut sa postupne posuva...
Si pametam ked sa to vravelo o autach z 80.rokoch..90tich atd... "jak šel čas"

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných