Auto do 4000EU

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

19marek19
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:36
Zdieľať na Facebook

Auto do 4000EU

Príspevok od používateľa 19marek19 »

Ahoj,

presiel som to tu skoro cele ale aj tak by som potreboval poradit... Mam v plane kupit auto. Mesacne budem jazdit tak cca 1000km. Bude to viac-menej priblizovadlo do prace... tak 25km denne. A potom po meste a obcas aj nejake dlhsie vzdialenosti. Uvazujem o Fabii, mozno Polo, Golf, Corsa... Ale skor ta Fabia, pretoze sa mi to auto paci... Aj ked to mozno znie divne...Skor rozmyslam aka motorizacia... 1.2? 1.4? uvazoval som aj 1.4TDI ale to je asi na take kratke trasy somarina a do tej ceny sa nevojdem... Ide mi viac-menej hlavne o spotrebu a nenarocnost udrzby... Jazdil som na VW Lupo z 1l motorom a bolo to po meste v pohode, takze pretekarske auto nehladam... Takze by som chcel poradit ktoru Fabiu, pripadne aj nieco ine podobne...
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Ahoj. Fabia 1,2 12V sa montovali pre nenáročného slovenského občana. Ten motor ti stači do mesta ale ak sa ti podarí nájsť slušnom stave 1,4 tak radšej to. Je tu vela ľudí ktorí ti to nebudú odporúčať lebo jazdia na 1,8T a vačšie.....:D
19marek19
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 19marek19 »

Ale co sa tyka spotreby tak je na tom asi ta 1.4 horsie? ktoru konkretne 1.4? Je ich viac...
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

19marek19 napísal:Ale co sa tyka spotreby tak je na tom asi ta 1.4 horsie? ktoru konkretne 1.4? Je ich viac...
1.4 je na tom spotrebou ovela lepsie, ako 3 valcovy vysava Hravo Trhne Porsche ...

Ked sa chces s HTP ckom trocha normalne hybat, tak potrebujes tomu stale slapat, co ta v meste a v kolonach stoji nemale litre naviac.

S 1.4 kou sa ide lepsie, je lepsie sprevodovana, ma lepsiu kulturu chodu. Zalezi na tebe, ja by som sa zameral na 1.4 16V, jediny slusny benzinovy motor co sa tam montoval. S kludnou nohou budes na spotrebe v meste rovnako, ale mimo mesta bude zrat menej, a to nehovorim o dialnici ...
adrian69
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 01.08.2006 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian69 »

Ja osobne nemám fabiu, ale v rodine maju 1,4MPI sú s tým spokojny. Ked jazdis vačšinou sam zak jedno. Su aj 1,4 16v s rouznymi kw, všetko zalezi natom aku sa ti podari najst do 4000eur v slušnom stave. Ja ti len to viem odporučat ked najdes 1,2 v super stave tak neváhaj.
itstar
Príspevky: 582
Dátum registrácie: 12.10.2007 17:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa itstar »

Celkovo by som sa asi uplne vysral na fabiu ... Okrem toho ze sa kradnu, tak maju v podstate strasnu skladbu motorov...

Pokial chces nieco bezdrzbove, s malou spotrebou, hladal by som 1.9 hladky diesel. SDI vo fabii boli dobre, ale drahe, neviem ci sa do tej ceny mestis.

Pozeral by som napr po 206 ke, v 1.9 D. Motory nesmrtelne, 500 tisic bez zasahu ... Spotreba 5 max 6 litrov ci mesto alebo mimo. Vydrz motora nekonecna, a zozere bez uprav aj olej do fritaku ...

Nieco taketo ...

http://peugeot-206.autobazar.eu/19-d-xr ... 89318.html
19marek19
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 16.04.2009 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 19marek19 »

Ako som uz pisal Fabia sa mi paci :-) aj ked s tymi motormi je to urcite pravda... Rozmyslal som aj o 206ke ale co som tak o nej cital je vraj dost poruchova a ma rozne problemy...zadna naprava a tak... (A priznam sa ze celkovo sa mi francuzske auta nepacia aj ked 206 je vynimka) Rozmyslal som aj o Fabii 1.9SDI ale tam sa cenou nevojdem....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

.

Príspevok od používateľa cicmanec »

Hyundai Getz, Accent, Kia Rio - veľkostne porovnateľné, ale: lepšia výbava, nižšia cena, nekradnú sa, Accent má aj kufor...
Honda Jazz - variabilný interiér, skvelý motor

Pozri si skúsenosti majiteľov na www.autorecenzie.sk
Pilooo
Príspevky: 340
Dátum registrácie: 21.09.2008 09:42
Bydlisko: TO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilooo »

Za accenta sa priklonim aj ja.. s fobiou neporovnatelne.. motor 1,3 62kW je tiez nezmar.. Pri beznej jazde ide za 5,5 - 6,5/100, pri ostrejsej tak okolo 8...za 4000 euro uz najdes aj novsi model, rv. 2003 - 2004. Prajem stastnu ruku vo vybere, ak sa chces nieco ohladom neho spytat, posli spravu, rad odpoviem..
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niio »

itstar napísal: Pozeral by som napr po 206 ke, v 1.9 D. Motory nesmrtelne, 500 tisic bez zasahu ...
To su vsetko keci o tych milionoch km najazdenych na na aute. Chcem vidiet, ako 10rocne auto najazdi bez udrzby dalsich 250tis km. Vsetky tie auta, co maju najazdene 1/2mega a viac, tak to najazdili na dialkovych cestach a jazdili od novoty aj 100tis km rocne. A tam je az pravda, ze ano, existuju motory, ktore maju 7 rokov a najazdenych 1/2mega. Ale nech niekto ukaze auto, ktore bude sluzit 20-30rokov a za ten cas najazdi 1/2mega bez velkych oprav. Staci si pozriet 10 a viac rocne manazerske limuziny. Maju najazdenych 700litrov a len servis podvozka vychadza na 200litrov, aby sluzil dalej....
Material proste starne a zivotnost je cca 10rokov, potom uz pravidelne zacinaju odchadzat jednotlive casti, ked uz nie na opotrebenie, tak na starobu....Preto u starych aut treba rozlisovat spolahlivost, to znamena, ze z 13rocnym autom sa clovek moze bezpecne vybrat napriec europou a nemusi sa bat, ze ho auto niekde necha, to ale neznamena, ze tam nebude musiet menit tesnenie pod hlavou a podobne (aj s deravym tesnenim sa da dojst do ciela o tom je ta spolahlivost.). Kupoval by som vyhradne japoncov. Pri najazde 12tis rocne to bude takmer bez dalsich investicii (ak nekupis totalnu hrcu)....
ja predavam:
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=1035221
uplne spolahlive auto, kazde leto s nim cestujem k moru. Ma stav velmi dobry na svoj vek, ziadne skryte vady a dalsie investicie a da sa dohodnut.
buker
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 15.01.2006 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buker »

Si sa zblaznil s tou cenou za tu hondu??
niio
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 02.12.2007 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niio »

buker napísal:Si sa zblaznil s tou cenou za tu hondu??
urcite nie, tu sa nebavime o nejakej felde, ale o aute, na ktorom som mesacne najazdil 1900km, ktore ma znamy technicky stav, takze kupujuci sa nemusi obavat, ze by kupil macku vo vreci a pisal som, ze cena je na dohode...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

19marek19 napísal:Ako som uz pisal Fabia sa mi paci :-) aj ked s tymi motormi je to urcite pravda... Rozmyslal som aj o 206ke ale co som tak o nej cital je vraj dost poruchova a ma rozne problemy...zadna naprava a tak... (A priznam sa ze celkovo sa mi francuzske auta nepacia aj ked 206 je vynimka) Rozmyslal som aj o Fabii 1.9SDI ale tam sa cenou nevojdem....
Neviem, co tu vsetci maju proti Fabii. Je to dobre, pekne, kvalitne spracovane a hlavne bezpecne auto.

Motoricky mam skusenosti s HTP 47kw a ako priblizovadlo do prace a do mesta je to uplne bezproblemove a spolahlive vozitko. Spotreba pri dochadzani medzimesto do 5,5 litra - pri sviznej jazde (teda do 110kmh).

Servis minimalny - tri sviecky, malo oleja, rozvody retazou, celkovo kopec nahradnych dielov za bezproblemove sumy.

Francuzi su neporovnatelne nepohodlenjsi, menej bezpecny. Hladky diesel za menej ako 5lkitrov jazdit nebude - zato nebude kurit, bude dunet a spolahlivostou to uz bude mat za sebou...

Ked tam budes mat klimu - velmi dobra volba. A narozdiel od toho pezotu - raz sa jej aj celkom v pohode zbavis.. :4012:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

niio napísal:
itstar napísal:
niio:


s tou Hondou si teda veris...: :zga28:

a ak si na nej mesacne najazdil 1900km, pricom ako solidny majitel ju mas aspon dva roky... potom s tymi km bude niekde problem, nie??
P373R
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 20.03.2007 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa P373R »

Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných