Auto do 4000 (nieco alo golf 5 1.4 tsi)

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincigarsky159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2021 23:53
Zdieľať na Facebook

Auto do 4000 (nieco alo golf 5 1.4 tsi)

Príspevok od používateľa martincigarsky159 »

Zdravím, mal by som záujem si na jar kúpiť nejaké auto, bolo by to zhruba do 4000€. V podstate som si uz aj vyhliadol presne model - golf 5.gen 1.4 tsi, našiel som zopar aj v gt verzii a to auto sa mi velmi paci, mal som už aj príležitosť sedieť v 1.4 tsi a takisto motor je svižný, spotreba prijateľná, pre mna by to bolo skvele auto. Ale po skúmaní som nasiel kopu recenzií a komentárov že tie motory 1.4 tsi (90 a 103kw) majú časté problémy s rozvodami. Ak niekto s tým má skúsenosti tak by som rad dostal nejaké rady. Pre mňa to nie je málo peňazí a bol by som rad aby mi to auto poslúžilo aspoň 4-5 rokov. Ak nemáte, skúste dat aspoň radu čo podobné by som si mohol namiesto toho golfa vybrať? Karoseria ideálne hatchback, ale môže byť aj sedan, iba benzín, do 200k km, nejaké rozumnejsie kw (okolo tých 90 a viac) a cena ako vyššie spomínaná do 4000€.Ďakujem pekne
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mlady muz, velmi zle ides na vyber auta. Nie preto lebo uvazujes Wolcgagen, nie preto lebo si cital zle recenzie/skusenosti a chces sa ubezpecit ze to je nahoda a ze predsa tvojmu kusu nic hrozit nemoze, ale preto lebo

1) vyberas masinu s priamovstrekovym motorom
2) vyberas masinu s oturbenym motorom
3) vyberas masinu ktoru NIKTO nevie normalne servisovat, ani autorizaky kam nemas sancu vstupit kvoli cene (vymienaju komplet diely)
4) tusim ten pekelny stroj ma aj zaintegrovane zvody do hlavy, ako prvotinu


nie som si uplne isty ci existuje Golf 1.4tsi v cenovke 4000 eur a ked nahodou ano, urcite nebude v superhviezdnom stave s najazdom 70.000km od novoty.

Proste cele zle.

Ak nemas peniaze, ak nemas servisne zazemie (vyzera to ze nemas), NESMIES si v tejto cenovke vybrat taky zurivo komplikovany stroj a je uplne jedno, ci ma napisane VW alebo TSI alebo hocico ine. Potrebujes KONSTRUKCNE JEDNODUCHU MASINU ktora NIE JE DESIGNOVO ODSRANA cize nema zly navrh.

Zabudni ma kilowatty vykonu - daleko lepsie ti bude 70kW ktore s tvojou ritou jazdia, nez 140kW ktore stoja v servise. Na to aby si isiel povolenych 130km/h v nasej krasnej zemi ti staci hociaky motor 44kW 1.9d...



Hladas hladky benzin cize bez turba/bez kompresoru/bez >100kW vykonu, nepozeras na rok vyroby, pozeras iba na fakticky stav pretoze aj najspolahlivejsie auto podla internetu mohlo byt dvakrat vyhorene, trikrat vytopene, styrikrat naburane prekotene a sestkrat stocene takze namiesto "akceptovatelnych" 160.000km bude mat v skutocnosti 470.000.


Velkost auta je vyjadrena Golfom, takze ti neponukame nic o velkosti Citygo/i10/aygo, ani nic o velkosti Cadillac Escalade (ktory by nebol za stvorku).

Ja by som seriozne vazne pozeral nieco V CO NAJLEPSOM STAVE za 2000,-eur aby si po kupe nasypal par stoviek do servisu a ostatnu tisicku aj drobne si odlozil na pripadny dalsi servis pocas dvoch/troch rokov.

Kludne si pozri Golf, 1.9sdi. Bez turba, hladky diesel, jazdny prejav to nema ako 1.4tsi ale napriek tomu ze je o 10 rokov starsie nez TSI, bude fungovat minimalne o 20 rokov dlhsie ked posledne TSI umrie. Keby ti nahodou padol do ruky AKYKOLVEK diesel, tak rozhodne v tejto cenovke hladas BEZ DPF/FAP - nie taky kde to uz niekto ODSTRANIL, ale taky model ktory NIKDY NEMAL Z FABRIKY DPF. Pretoze v tejto cene uz bude nabeton na smrtelnej posteli, nabeton.


Jo a s najvacsou pravdepodobnostou budes v tejto cenovke chciet japonske vehykle, pretoze tie sa pysili realnou spolahlivostou. Bavime sa o 10-15 rokov starej masine takze tam uz zacne sranda. Nasiel som nejake Primery, 1.8i 85kW, 2.0i 103kW, kludne pozri Mazda 6, samozrejme vsetky Toyoty ktore v tej cene zozenies (keby sa dalo bez diesla)...

Jo a vlastne, preco mas v prezyvke cislo 159 ? Alfa 159 ? Rozhodne ano, za tie prachy. Kludne aj diesliky, len dobre preverit pred kupou (hlavne turbo, vstreky).
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že sa to 1,4 Tsi dá charakterizovať v jedinej vete - Kto je vonku,ten chce dnu a ten čo je dnu chce von.
Dám tomu tak štyri roky a jazdenky sa nebudú predávať iba šrotiť.Pôjdu tým istým osudom ako rádio alebo televízor,neopravuje sa,kupuje sa druhé
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 4000€ si kúp Hondu Civic 1.6i 81kw ročník 2003/4

Nebude treba ani tie 4000€ a nebude mať ani ošúpané tlačítka či madlá ako Golf

Jedna je tu na webe za 3000€ v BA, akurát má teda 225tkm
Naposledy upravil/-a ivko1 v 07.02.2021 10:37, upravené celkom 1 krát.
martincigarsky159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2021 23:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincigarsky159 »

ďakujem za pripomienky
Naposledy upravil/-a martincigarsky159 v 07.02.2021 13:26, upravené celkom 1 krát.
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

Kúp toho golfa, spravíš dobre predávajúcemu. Ako spomínal vyššie ivko civic 81 kW ak chceš novšie s menším nájazdom tak focus, Megane, corolla
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mali sme to v rodine a to auto bolo často v servise
Táto stránka veci záleží skoro vždy len a len od vodiča.
Takže ak si posielal do servisu rodinného golfa, je ti zbytočné kupovať čokolvek. :4012: Bohužial. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Fiat Bravo 1.4 T-jet Pripadne dosetrit volaco na Lancia Delta s tym istym. Je to sice turbomotor, ale nepriamovstrek...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

ivko1 napísal:Za 4000€ si kúp Hondu Civic 1.6i 81kw ročník 2003/4

Nebude treba ani tie 4000€ a nebude mať ani ošúpané tlačítka či madlá ako Golf

Jedna je tu na webe za 3000€ v BA, akurát má teda 225tkm
Čerstvá, po zabehu. Bez irónie, v týchto km japonec berie max 0,1 l oleja od výmeny po výmenu tj na 10000km, nie ako 1,4tsi 0,5l na 1000km!!!
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

lancia delta 1.4 t-jet, alebo trochu chudobnejší model fiat bravo 1.4 t-jet sú trochu zaznávané autá na trhu, pritom ide o dobré autá a vo vyšších výbavách aj so schopným interiérom.

pozri si toyotu auris 1.6 dual vvti, do cenovky sa zmestíš, celkom fajn auto, motor ide krásne po plyne.

kľudne si pozri renault megane tretej generácie, za 3500-4000 kúpiš rv 2009-2011 s benzínovou 1.6. ja jazdím od roku 2016 daciu, mám teraz druhého dustera s 1,6 benzín a chodí to spoľahlivo.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi, chlapec si prečítal čo sme mu radili,čo máme niečo za sebou. Utvrdili sme ho,v tom že treba sa vyvarovať vw group, že existujú autá menej problémové. Ale určite si urobí po svojom, tak ako aj ja ,aj Ty Martin,lubo,tatko,robo,miro,igor a všetci z nás. Otec mi pri odchode na prvú diskotéku v dobrom hovorí, synáčik nenaj.e.b sa, budeš na hanbu, bude ti zajtra zle, ver mi mám to za sebou! A čo som urobil? Na prvej disco som bol za slušného, ale na druhú sa nepamätám, ani na diskotéku, ani cestu domov v sobotu nad ránom, ani sobotu večer, až v nedeľu si pamätám maminu mäsovú polievku. :40bd: :40bd: :40bd:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vieme ako to chodí s mladými.
Kolega má syna čo končí základku a už teraz sníva ako si kúpi Golfa TDI a načipuje ho...

Decká sú osprostené skôr ako majú vôbec vodičák, ale to je tak ked ešte nemajú skúsenosť s tým že peniaze treba zarobiť a že kúpa auta nie je to jediné po čom budú túžiť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Trucker, mne netreba ani na diskotéku. Ja sa naje.. m aj v práci. Mám to v pracovnej náplni :)
martincigarsky159
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2021 23:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincigarsky159 »

Tak ešte to že chcem viac kw neznamená hneď že chcem silné auto čo potúrujem pár mesiacov a potom predám na súčiastky. Do áut sa nevyznám, ale ako každý mladý, ak sa dá chcem niečo športovejšie. Keby mi nezáležalo na peniazoch alebo názore skúsenejších, ani tu nezvažujem písať, ale rovno "ako malý chlapec" kúpim toho golfa a potom by sa stalo to čo tu všetci predpokládate. Ďakujem ešte raz všetkým, ktorí mi pomohli s výberom, vidím že väčšina mi tu utvrďuje ísť cestou k japoncom. Zatiaľ ma najviac zaujala Mazda 6 alebo Honda Civic, ešte kým začne teda jar, je dosť času rozmýšľať nad alternatívou, čítať recenzie a pod. :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mmmmm 100kW nie je "viac", to ma dnes kazdy mlady. Sestku kludne pozri, tam bude daleko viac nez na techniku treba davat pozor na hrdzu. Motory jednoduche a bez systemovych problemov (samozrejme ze blby majitel moze odpalit tesnenie pod hlavou atd), pozor na spojky.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak a 32 neregistrovaných