Auto divne prudko spomaľuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Carabinier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.04.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Auto divne prudko spomaľuje

Príspevok od používateľa Carabinier »

Brý večer páni. Jazdím na C-Berlingo, 1,6 HDi , 68kw, r.v. 7/2013, 55000km. Chcem sa len opýtať, či ste sa stretli s takýmto divným problémom a či to je problém alebo si len namýšlam. Berlingo normálne naštartujem, pohnem sa, normálne idem, spotreba je štandartná, ale keď dám (napr. pred križovatkou) dolu nohu z plynu, tak auto dosť prudko spomalí (ako keby som mal nejakú špeci motorovú brzdu :-) ) . A napr. dnes na križovatke som sa plynule pohol, následne som zaradil dvojku , pustil spojku a v krátkom momente pokiaľ som zošľapol plyn, resp. ako keby dosť neskoro zareagoval, tak auto dosť prudko spomalilo (takmer som zastavil) . Viem že by som mal ísť v prvom rade na diagnostiku alebo všeobecne navštíviť servis, len ozaj nechcem robiť zbytočnú paniku s možno mojich subjektívnych pocitov. Ďakujem za rady a odpovede :-)
P.S. 6.1.2017 mi zatuhla za jazdy nafta. Auto bolo potom 4 dni v garaži pri teplote cca 12 st. , následne šlo do servisu, vymenil sa palivový filter, doliala sa aditivovaná nafta a auto normálne jazdilo. A posledné 2 týždne mám vyššie popísané pocity z jazda a auta.
Carabinier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.04.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Carabinier »

Aj mňa brzdy napadli, len sa mi to zdalo dosť veľká blbosť. No mám taký pocit, ako keby po pustení plynu auto tak relativne silne spomaluje ako keby bolo brzdené (ručna na 1 - 2 zub). Asi to dám servisu pozrieť (určite nie autorizaku - som z nich na prášky) .
Carabinier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.04.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Carabinier »

Vyskúšam, uvidím. Ak sa nemýlim, tak to koleso ktoré je pribrzďované by malo byť omnoho teplejšie. Ďakujem za radu :-)
Carabinier
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 28.04.2009 17:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Carabinier »

JO, to auto nie je žiadny pretekár, ani dizajnový zázrak, ale mne až neuveriteľne vyhovuje. A to až tak, že som si zvykol hore Donovalmi chodiť v pravom pruhu :-). Veľkosť interiéru, pohodlné nastupovanie, posuvné dvere, nekradne sa to ......... Mne sedačky zatial držia a to mám 130 kg, jediné čo mi na nich neuveriteľne vadí, je nepraktická lakťová opierka.
oktann50
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 13.03.2017 13:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oktann50 »

tiez ma hned napadli brzdy alebo nieco s plynom by si mohol mat no vlastne so stavou, trozhodne to treba zaniset do servisu nech sa na to pozru aby nebol skoda nakoniec este vacsia a neodislo ti viac veci
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

zaujimavy problem ak smiem vediet ci sa uz vypartalo co autu je alebo si s nim este nikde nebol podla mna to bude v privode stavy do motora ale to je typ na blink
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných