Auta z Holandska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Auta z Holandska

Príspevok od používateľa drobisk »

Ahojte, chcel by som sa spytat aky mate nazor alebo ake mate skusenosti s autami dovezenymi z holandska... Chcel by som si kupit auto a mam vyhliadnute jedna sa konkretne o Seat Leon 1,9 tdi 81kw r.v. 2001 cca rok hore dole... O Nemecku a Taliansku mam nejake nazory ale Holandsko som zatial moc nepocul ani sa tu toho nejak nedocital... Alebo radsej od niekal inokade ako Holandsko?
Dakujem pekne za rady.
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

preco sa nezobrazi tato tema napravo v najnovsich temach? nemoze sa to tam aspon nachvilku dat prosim? takto sa odpovede asi nedockam :-\ Bol by som vdacny keby ano :3906:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

drobisk napísal:preco sa nezobrazi tato tema napravo v najnovsich temach?
Lebo ju tam najsôr niekto musí dať, že BIKER ?
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

Aha tak potom pekne by som prosil Bikera:) Dakujem :3906:
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

drobisk napísal:Aha tak potom pekne by som prosil Bikera:) Dakujem :3906:
čo sa stalo ? :d :D
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: Auta z Holandska

Príspevok od používateľa cubicomp »

drobisk napísal: O Nemecku a Taliansku mam nejake nazory ale Holandsko som zatial moc nepocul ani sa tu toho nejak nedocital...
a myslis ze to bude daco ine ako z DE? Bude to presne to iste, kedze ludia, podnebie je v podstate rovnake....taliani su ina natura a podnebie, takze preto ten rozdiel.
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drobisk »

LOCHNESS napísal:
drobisk napísal:Aha tak potom pekne by som prosil Bikera:) Dakujem :3906:
čo sa stalo ? :d :D
lol no pekne sa tu zahravate:D :zga27:
drobisk
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 29.07.2009 10:21
Zdieľať na Facebook

Re: Auta z Holandska

Príspevok od používateľa drobisk »

cubicomp napísal:
drobisk napísal: O Nemecku a Taliansku mam nejake nazory ale Holandsko som zatial moc nepocul ani sa tu toho nejak nedocital...
a myslis ze to bude daco ine ako z DE? Bude to presne to iste, kedze ludia, podnebie je v podstate rovnake....taliani su ina natura a podnebie, takze preto ten rozdiel.
Neviem prave preto sa pytam len tak ze ci to nie je nejak vseobecne zname ze su odtial nejake zlepence alebo nieco take.. samozrejme ze to moze byt vsade ale ze ci to naprikald nie je akurat toto tym preslavene aby som sa neopalil no... Treba asi aj tak prezret auto s mechanikom... len ci sa mi oplati ist 250km to auto tam pozret s tym mechanikom vlastne...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

DROBISK

pochop že každe auto je jedinečné . . . a iné

či je s Kazachstanu , Holandska alebo SR
takže čo by si chcel počut o holandsku ?
žiadna krajina nie je tip top . . . pochop to :-)
koren
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

kupa v holandsku

Príspevok od používateľa koren »

ahojte
prosim o radu.
o dva tyzdne sa ocitnem na letisku v Holandsku, a kedze este nemame vyriesenu dopravu domov, a zaroven uz dlhsie pozerame nad kupou njakej slusnej jazdenky, tak sme sa rozhodli s priatelkou ze si tam kupime auto.
predbezne som si nieco vyhladal na nete , nasiel som celkom fajn ponuky v okoli, napisal predajcovi, a predajca odpisal. lenze na vybavenie export dokumentov podla jeho vyjadreni treba najmenej 24 hod, a kedze prideme v piatok na obed,cez vikend nic, tak skor ako v pondelok vecer s autom neodideme. Predajca mi navrhol aby som poslal 1000 eur ako zalohu a papiere vybavi predom, ale predsa len by som to auto aspon rad videl ako ho kupim.
je to skutocne tak, ze na vybavenie papierov treba najmenej 24 hod?
funguje to tak aj v inych krajinach? napr. v Belgicku, a taktiez do Nemecka to je na skok. vybavim niekde nieco v sobotu?

este raz dik
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ešte si to auto ani nevidel, ani nevieš či reálne za to stojí, dopredu by som nedal nič

Áut je tu ako makú, nerob si starosti ktoré mať nemusíš. Jedine že by si pozeral po niečom neobvyklom, čoho je tu na SK v ponuke tolko že to zrátaš na dvoch rukách
koren
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koren »

ked porovnamavam ceny, vychadzaju mi tie auta v holandsku lacnejsie, navyse somplatca dph, a netto cena je pre mna zaujimava.
ale hlavne tam budem , rovno by som sa s nim odviezol domov. takze preto mouj zaujem.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ked už musíš tak si radšej zaplať niekde noclah a vyrieš to v klude. Žiadne zálohy dopredu na auto ktoré si reálne nevidel a obzvlášť nie predajcovi, ktorého nepoznáš.
To nie je ako tu že máš kamoša čo vláči autá a dáš mu nejaký groš dopredu
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jednoznačne len osobný výber. Pre boha ľudia, to už ste fakt tak lahostajný k svojim prachom, že Vám je jedno za čo to dáte? Jako možeš uvažovať že zaplatíš zálohu za niečo o čom vieš prd.
V NL majú daň z luxusu a mnohé autá nemajú plný počet sedadiel tak pozor aby si si nedoviezol 2oj miestne. Vo všeobecnosti sú tam prísne STK a tak aj veľmi staré autá sú v dobrom tech. stave. No au tak to třeba najprv vidieť. Vývoz Ti bazár vybavý hneď no prepravné spz sú len po nemecko. Tam si musíš vybaviť německé prepravné, ktoré potom platia aj v A, CZ a SK
koren
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.03.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

doklady

Príspevok od používateľa koren »

jasne ze auto najskor chcem vidiet, ak ubytko nie je problem, len nerozumiem ten rozdiel v export dokumentoch. jeden predajca mi tvrdil ako som spominal vyssie ze to trva najmenej 24hod na urade a cez vikend nerobia, dnes mi dalsi odpisal ze za pol hodiny mam u nich vsetko vybavene a mozem s autom odist..
tak som ztoho pako. a to s tymi prevozkami len po nemecko, tak to je pre mna dalsia novinka :41c2:

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní