Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1chlapec2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.01.2023 13:25
Zdieľať na Facebook

Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa 1chlapec2 »

Ahojte, našiel som jeden inzerát na Audi TT a majiteľ sám priznal nasledovné:

- Výfukové potrubie je staré a rezonuje stredný tlmič výfuku
- "Servo kvapká, potrebné ho vymeniť alebo opraviť"

Auto sa inzeruje za 2500€, tipujem, že oprava/výmena by stála ďalších 2500 eur. Opravte ma niekto prosím či som blízko k realite alebo sa mýlim :)

Prikladám inzerát, je to na Facebook Marketplace: http://bit.ly/ttinzerat
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa fzubaty »

To co pise ze je zle opravis do 1000 eu v pohode.

Len mam pocit ze tam bude viac problemov. 1,8 t je sice jednoduchy motor, ale dokaze potrapit celkom dost.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby si bol šikovný, tak ako je napísané v pohode pod 1000€

Vieš kúpiť použité diely a dať to dokopy za facku, len že....

Toto je presne to auto kedy nesmieš mať ľavé ruky, pretože to je auto, ktoré vlastnil nejeden puberťák a každý tomu dával za uši a keby si mal všetko riešiť cez servis tak si môžeš vybaviť rovno úver...

A rovnako si myslím že tie poruchy čo ti oznámil popredu zďaleka nebudú všetky.
Je to auto pre človeka čo si vie veľa vecí urobiť svojpomocne

Stačí pozrieť po čom idú iné kusy a za druhé na FB inzerujú hlavne zúfalci a špekulanti
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa tatkotom »

Stav aj cena vozidla odpovedá veku. Trebárs no je tam aj nová olejová vaňa. Stará sa zodrala?
Čiže ak bola prerazená - nemusí ale môže toho byť podstatne viac problémového. Ostatné už bolo napísané vyššie.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa oco13 »

Už aj starý sprostý dedinský sedliak zbadá z popisu, že to auto bolo jebnuté na predok
V lete 2023 bolo servisované: Nová olejová vaňa, nové hadice, chladič, vodná pumpa, olej, filtre, opravená klimatizácia, nový štartér, nové čelné okno, vrtule pri chladiči.
Za 30 rokov sa mi na žiadnom aute nepokazila olejová vaňa štartér chladič dokonca vrtule pri chladiči. komponenty klimy su hneď za chladičom takže to chytili aj tie.
Ale jednoznačne - no nekup to když je to tak levný
A ak vieš aj čítať s pochopením tak čítaj http://www.autorubik.sk/clanky/audi-tt- ... kusenosti/
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešenie jednoduché...pýtať sa majiteľa a na priehliadku si zobrať mechanika od značky.Rozbité byť mohlo,čo znamená prd kedže opravy môžu byť úplne prerfektné ako aj mizerné.Zreparovali sme aj autá čo 10 minút nevedel nikto určiť ani značku auta...dojazdili plný život auta.Keby niekto videl foto archív,asi by odpadával (digi nebolo) Nič iné ako rozmlátené sa v počiatkoch keď ešte bolo slovensko olatrínované sem nevozilo.Záujemca si to zistí a zariadi sa podľa toho.

Jedna aj druhá závada spadá do jednoduchých ľahkých opráv.U serva je to nejasné vyjadrenie,pretože za servo má niekto servo čerpadielko a iný servoriadenie.V tom lepšom prípade že sa jedná o servočerpadielko,tak je náklad minimálny na zákup jedného semeringu,tam nikdy iné nie je.Aj keby bolo potrebné kompletné,tak pasuje zo sto grupáckych motorov,získatelné za haliere.
Pokiaľ servoriadenie,tak je jasné že nikto v živote tam nekúpi nové ale pôjde na kompletnú opravu.Aj pri započítaní špedičných nákladov vôjde do 200 e.- Cenu opravy (výmeny) bude určovať konkrétny človek komu sa oprava zverí...to je najnebezpečnejšia položka pretože nájsť "nevymýšľavého" soliďáka je tak trochu problém.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa oco13 »

Rozbité byť mohlo,čo znamená prd kedže opravy môžu byť úplne prerfektné ako aj mizerné.
Milan treba rozmýšlať v slovenských intenciach a mantineloch
Aká je šanca že našiel mechanika čo to opravil perfektne??
A ak by to nebolo polepené ciganskym spôsobom - tak by to asi nepredával za takú cenu.
Nemal by byť prístup ku kúpe a oprave vozidla taký - počítam s najhoršou variantou aby som potom nevyplakaval na modrom koníkovi??, pardon autobazare?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Asi tak ako oco píše....
Cena je aká je, treba počítať s najhorším scenárom, potom človek nebude vyplávať na modrom koníkovi (AB.eu)

Keby tiekla servo pumpa tak ju vymení, je to lacnejšie ako druhé riadenie, ktoré nejde vymeniť tak jednoducho ako pumpu. Navyše pri výmene riadenia je nutné urobiť aj geometriu, pri pumpe nie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Poznám osobne a ani jedného človeka čo ani len nie sú mechanici.To pozor na tieto veci.Jeden je dokonca dobre zarábajúci menežer,druhý má profesiu tiež v inom.Proste ľudia čo majú v prvom rade úžasný talent pre techniku a manuálne urobia čokoľvek.Vedia v priestore vyloviť auto či už rozbité alebo z poruchou a vedia čo s tým.Aj ja lovím čosi čomu sa hovorí kapitálna ryba,mám všetko plus ak zastavím dielňu pre svoje potreby sú splnené všetky podmienky.
Okecávačky okolo to je také slovenské,hlavne ak ide o iného človeka a okolnosti o ktorých vieme prd.Prečo predáva niekto za haliere auto čo má problém môže mať tisíc variácií.Pán pôjde,obzrie,rozhodne sa.O nič viac nejde,predpokladám že ho tieto výlevy tu vonkoncom nezaujímajú.Že to tu nepozná..dal otázku do verejného priestoru.Až to poznať bude,tak sa bude pýtať konkrétnych ľudí a neverejne,tak ako to robí tisíc iných.Vedia že ten je na to,tamten na hento,načo sa tu pýtať na Peugeota fandu grupy a opačne.Nehovoriac že otázky na techniku je zbytočné sa pýtať ľudí čo z podobným nepracujú,potom ide takáto rozprava od ničoho k ničomu
ivko...cena nič nevyjadruje, je to kus dojmológie.Teraz v tomto momente je na predaj celkom drahé,pekné autoj,je len čistý technický problém.Za nula peňazí...ani lepší bicykel nekúpiš za ne.Prečo ? Lebo kto s tým nerobí,nemá jednoducho odvahu.Prebral som čo tam treba,prebral cenu nákupu nových dielov...no veľmi by sa oplatilo.To je pre človeka čo sa nad tým usmeje,kúpi,urobí a zarobí.Neláka ma,lovím väčšiu rybičku a mám čas,ono sa to vždy zadarí len treba byť trpezlivý.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - týmto ste to presne vystihli
To je pre človeka čo sa nad tým usmeje,kúpi,urobí a zarobí.
:300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No len treba povedať aj iné.Ani ja som nezačal z robením búračiek hneď,najprv som robil búračky dovozcov,až potom som kúpil odťahovku a povedal si,že prečo nezobrať celú smotanu a robotu som si nosil.A to len pomohlo,lebo skončila závislosť od toho že dnes niečo príde či nepríde,či dobrá robota či blbá.Zobral som keď práve nebolo vlastné.Doba sa zmenila,robí sa minimum v podobnom režime,ale robí sa čo znamená viac kapacít je pre publikum
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan: práve cena v inzeráte o mnohom vypovedá, nikto nechce prerobiť. Práve naopak - každý chce predať za čo najvyššiu cenu a je jedno či to je leštenka, alebo vydojená krava...

Keď raz môžeš pýtať 3500-4000€, tak nebudeš len tak pre modré oči predávať za 2500€ a to by si na mieste ešte 2-3 stovky stiahol...

Už len z fotiek vidím, že dať to do poriadku znamená ošklbať nálepky, buď to otrhá majiteľ, alebo ja sám, ale automaticky -100€, druhý problém vidím čínske svetlá vzadu (nemáš origo tak zasa -100€) a tie dva komíny čo trčia zo zadného nárazníka mi napovedajú že to bude asi riadna divočina a nie len problém KATu, motorový priestor radšej ani neodfotil aby človek nedostal šok.
V zadu v kufri sú vidieť káble, ale zosilovač a subwoofer je preč...
Takže z toho vytiahol všetko čo malo nejakú cenu, pretože aj keby to tam nechal, tak by to nepredal o nič drahšie.

Ja hovorím že to je v prvom rade auto pre niekoho kto má čas, je šikovný že si to dá do rozumného stavu v čo najväčšej miere svojpomocnej.
Kto tú možnosť nemá, tomu by som odporučil rovno pozerať po kuse čo je v lepšom stave, lebo cez servis by to nebolo za lacno
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

Prosím ťa, že ťa to baví, veď vidíš, že debata s ním nemá význam! A ešte si serie do huby rovnako ako ten druhý senil odtiaľto... :::
mhlavaty napísal: 07.01.2024 12:56cena nič nevyjadruje, je to kus dojmológie.
https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 5#p1034315
mhlavaty napísal: 05.10.2023 09:27 Objektívne je zhodnotené každé auto,teda aj mazda...cena jazdenky.
https://forum.autobazar.eu/viewtopic.ph ... 8#p1029728
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nerob si starosti z osobou,ani zadávateľom ani so mnou.
tatkotom
Príspevky: 705
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Audi TT - odhadované náklady na výmenu/opravu

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ani Ty (a nikto) s ním - je to Troll no najmúdrejší na svete...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných