Audi TT 165 kw quattro 2000-2003

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

joohnyi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.08.2015 19:00
Zdieľať na Facebook

Audi TT 165 kw quattro 2000-2003

Príspevok od používateľa joohnyi »

zdravím uvažujem nad kupou audi tt už dlhši čas,pači sa mi aj vzhladovo vykon a vlastne všetko na nom je to taky detsky sen

mám doma dieslove auto ktoré mám na dlhšie trasy a ked potrebujem vela priestoru a audi tt by som chcel skor ako taku vikendovku sem tam nejaku dlhsiu trasu,čo sa tyka spotreby ta mi až tak nevadí,

chcem sa opytať hlavne na čo si davat pozor pri kupe čo sa kazí atd
čo som pozeral ceny na bazaroch tak 165 kw sa da kupit aj za 3000eur,len neviem v akom by bol stave,.ja mám rozpočet 5000eur a rozmyslam ci radsej kupit drahsie alebo lacnejšie a mat rezervu na nejaky servis

viem že je to staršie auto takže neočakavam ze na nom budem jazdit 5rokov bez chyby,počitam s tym že bude treba casom menit nejake veci,ale nechcem mat auto stale v servise :3020:

poprípade ešte som rozmyšlal aj na slabšou verziou s prednym nahonom ale od toho ma odhovaraju že to auto nedrži na ceste neviem čo je na tom pravdy


dakujem teda za rady a skusenosti :2f93:
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Na Slovensku je povolena rychlost 50,90,130km.Podla mojho názoru Ti stačí predný náhon so 132kw na roadster dostatok výkonu.Vlani medzi šalou a Galantou sa mladý novozámčan zabil na audi TT, mal ho asi mesiac a išla fáma,že letel nízko nad zemou.Kup za 3000eur a ostatné si nechaj na servis a benzín. :2f93:/aj 132kw je quattro/
joohnyi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.08.2015 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joohnyi »

prave že kvoli tomu som chcel quattro aby to lepšie držalo na ceste,samozrejme nejdem pretekať a zabiť sa ale chodim svižnejšie vačsinou
našiel som quattro aj 132 kw ale v lpg za 4800 neviem či je to dobry napad

to si taku spotrebu spravil na tt?

:3906: aku maš 132 či 165kw?
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

No neviem ... predpokladam, ze si este nejazdil na vykonnom benzine a hrnies sa do TT cka ... rychlost zvadza a ... k nestastiu je blizsko. Zacal by som uplne inak ako ides na to Ty ... kup si nieco mensie, menej vykonne a vyskusaj co to povie :-) skus ked si taky fanda do aut nejaky slalom a uvidis, ze nazor zmenis. Vela zabavy ponukaju aj ine auta a menej vykonne ... a tie rady, ze auto nedrzi na ceste ...to milujem, kolko ludi co Ti to hovorili jazdia minimalne amater preteky??? Myslim si, ze ani jeden, takze vedia velke .....gulove.
joohnyi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.08.2015 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joohnyi »

jazdim v poslednej dobe dost často na mercedes slk 230 145kw benzin ale je to v automate a zadny nahon neviem že či ttcka chodi ešte lepšie ale na medaku to zvladam pohode :) no vela ludi to pisalo na forach a v clankoch osobne som sa nevozil na ttcke tak neviem posudit samozrejme nepotrebujem auto s ktorym budem chodit 150 do zakrut a podobne :3035:
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Vozenie na TT cku a MB je uplne ine ... skusal som aj slabsiu aj silnejsiu verziu TT cka ... TT cko je tragac :-D kostitras ... a silnejsia verzia je dobra ale potencial nevyuzijes, pokial nepojdes na okruh alebo slalom ... ale proti gustu ...
Skus si sadnut ak mas moznost do nejakeho auta, co jazdi amaterske preteky a ma upraveny podvozok, tak nejak sedi na ceste aj TT cko ... a jazdne vlastnosti OK len ... len musis to vediet.
A este doplnim, ani na okruhu alebo slalome nevyuzijes potencial, pokial to nevies ... budem uprimny, malo ludi co ma vykonne auto to vie na okruhu alebo slalome, mozno tak maximalne 10% sa tam odvazi vstupit a mozno aj tych 10% je vela.
joohnyi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.08.2015 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joohnyi »

jasne viem že neznamena ked ma niekto vykonne auto že aj vie ist rychlo,poznam vela takych na ktorych sa tlačím a maju auto raz tak silenšie a potom pride rovinka a tam pridaju...takže nemusim sa báť kupiť aj ttcku s prednym nahonom? lebo co som už všetko cital tak normalne si predstavujem ttcku s prednym nahonom ze ked pojdem do zaktury 90 tak skoncim mimo cesty niekde :d :D :3c90:
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Ked to chces tak to maj :-D a teraz vazne, ked to kupis, obuj to na semislicky s E ckom, ale potom za dazda max 60 :-D daj tam sportove kotuce vrtane a sportove platnicky a jasne, podvozok aby bol dobry a mozes smelo vyrazit aj na slabsom.
joohnyi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.08.2015 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joohnyi »

dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Neviem ale ked castejsie jazdis na slk tak po tt-cku-zabe by som ani nekukal a rovno skusal neakeho dalsieho medvedika :d :D Chod si dat skusobnu jazdu na sl-ku alebo rovno amg-cko a na zabu zabudnes :d :D
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

až sa nemýlim, prvé TT mali VYROBNU vadu, ktorá sa neda !! odstrániť:
Ide o dizajn a slabý zadný spojler / na kufri/, kedy pri vysokej rychlosti dochádza doslova k odtrhnutiu auta z cesty, z dôvodu straty priľnavosti.
ak sa dobre pamätám, slabšie verzie nemali spoiler na kufri a vo vysokých rýchlostiach sa im zadok odlepil, preto začali montovať na všetky verzie tento spoiler...

design bol pred bezpečnosťou... :342a:
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Osobne by som ttcko nechcel ani zadarmo, uzrane to je a jazdne vlastnosti na trt. Ked radsej by som dosporil 1-2000e a siel do clia rs alebo ked tak civic type r ep3. Hlavne type r ep3 ma fantasticky motor a podvozok s ktorym si uzijes kopu srandy hlavne ked zopne vtec.
1kali
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 05.07.2016 10:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1kali »

robo civic v tomto prevedeni je veru kvalitka, aspon tedatiez to vnimam ako lepsiu volbu v tomto smere, je to zivsie auto
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem dosť dobre tomu trendu na tomto fóre, nech sa niekto spýta na hocijaké auto, takmer vždy sa dve tretiny vyjadrujú že nech si kúpi voľačo iné, lepšie. Prečo si myslíte, že práve Váš názor je najlepší aj pre všetkých ostatných ?
Keď chce TT, tak asi sa mu páči, chce ho a zaujímali by ho v tej súvislosti nejaké skúsenosti a rady ohľadne TT.
Nie o Honda Civic, to je predsa hlavne dizajnom auto úplne iného razenia, hoci sú s ním inak dobré skúsenosti.
Kúpi si TT, uvidí či mu vyhovuje a podľa toho sa zariadi ďalej.
Ja som si takto kúpil pôvodné Mini, pretože od chlapca som po ňom túžil. Zrenovoval som ho, pojazdil som, zistil som že už ma to nenapĺňa tými emóciami čo som od toho očakával, tak som ho posunul ďalej.
joohnyi
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 20.08.2015 19:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa joohnyi »

hondu nechcem ani renault to radšej osobne si nekupim nič nepačia sa mi tie autá a pačí sa mi v mojej cenovej kategorii najviac audi tt nekupujem auto na preteky ani ho neplanujem mat 20 rokov..

potrebujem poradiť či kupiť ttcku quattro na slovensku za cca 3700-4500
alebo si ju nechat doviezt cez spoločnosť ktorá dováža a kontroluje auta vybavi prepis atd..ale vedia mi zohnat len predny nahon a vide má to tiez cca 4000 len to skontroluju ludia ktory sa do toho vyznaju kde keby idem kupovat auto ja tak na nom vela neskontrolujem kedze niesom mechanik..


tu je ta audi tt na dovoz komplet ma vide 4500eur
https://www.sauto.cz/osobni/detail/audi ... oFrom=list


aelbo napriklad tato quattro zo Slovenska
https://www.autobazar.eu/audi-tt-18-t-q ... 64354.html

https://auto.bazos.sk/inzerat/71984264/ ... zinLPG.php

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných