Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa encore16V »

Ricardinho83 napísal: 30.08.2022 12:45 ... Preco si chce niekto skomplikovat zivot tym, ze kupi priamovstrek, turbo benzinatd fakt nechapem. To uz by som radsej volil diesel ako pretechnizovany citlivy FSI motor kde treba menit vstreky aj pri natankovani "horsej" 95ky. Moja stara V6ka by prezila aj 91ku. Preto su stare nemecke premiovky premiovkami, na tom ziskali status a punc kvality, nie na TFSI
Lebo je to zabava? Samozrejme turbobenzin od urciteho objemu. Minimalne 1.8T (bol to paradny motor), nech sa bavime aj o nejakej zivotnosti. Priamovstrek nikdy.

Netreba brat zivot a veci okolo tak seriozne. Ale rozumiem, ze ne kazdy je petrol head a nechape turbobenzin.

Ja zas nechapem Lubov pohlad na vec, ze pri malom rocnom najazde si kupit daco typu Dacia. Praveze vtedy kupim nieco solidne, silne. Pri velkom najzde nie, lebo to ide do penazi. Pri malom najazde nie, bo skoda penazi za auto. Tak kedy?

Turbobenzin (objem >1.8) jazdim daily od 2011.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri velkom najzde nie, lebo to ide do penazi. Pri malom najazde nie, bo skoda penazi za auto. Tak kedy?
Nikdy - akékolvek auto sú peniaze spláchnuté v hajzli. :4012: To je ten menší problém, ak autom niekomu ublížiš, alebo ublížia tebe to je už horšie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Encore, praveze pravy petrolhead si rozne preturbovane krpate motorceky kupovat nebude. Schvalne kolko vydrzi tvoje STI oproti takemu 4,2 V8 od Audi. A ze by si mal viac vykonu? To urcite :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa oco13 »

Riči - "petrolhead" je už ako biely jednorožec- bájna a neexistujúca bytosť. Darmo si kúpiš aj 8liter ak máš na krku milon obmedzení a biosračky v benzíne, perspektívne euro 7 a zákaz spalovákov. Petrolheadi skončili spolu s route66.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa encore16V »

Presne takuto ani neviem ako to pomenovat. Spiatocnicku, zaostalu odpoved od fotra som ocakaval. Pozor, neradno minat peniaze! Na nic. Jedine setrit, odkladat do skrine a nic si nedopriat. :4238: Casty nazor ludi skor narodenych :), ktory maju pocit, ze maju pravdu lebo su starsi.

Riciardo 1.8T - 2.5T niesu ziadne preturbene krpate motorceky. Su to normalne objemy motorov, ktore dosiahli vela uspechov v motosporte. Jak si tak citam dookola tvoju odpoved. Kompletne mimo :4090: Ano, V8 v dvojtonovom aute je idealna motorizacia na okruh. Jedno zveznie na Jahodnej a hned by si pochopil, ze Vykon a V8 je dobre akurat tak na rovinku do Nemecka :42f9:

Btw, garantujem ti, ze ak postavis vedla seba STI s Audi z daneho roku s porovnatelnym vykonom a Audi bude dostavat take klady ako kazde STI dostava, Audi ani z daleka tolko nevydrzi. A dovolim si povedat, ze aj novsie rocniky s 2.0TSI by to neprezili, nielen motoricky, ale aj podvozkovo.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa oco13 »

encore16V napísal: 05.09.2022 18:45 Presne takuto ani neviem ako to pomenovat. Spiatocnicku, zaostalu odpoved od fotra som ocakaval. Pozor, neradno minat peniaze! Na nic. Jedine setrit, odkladat do skrine a nic si nedopriat. :4238: Casty nazor ludi skor narodenych :), ktory maju pocit, ze maju pravdu lebo su starsi.
Kedže sa velmi mýliš, dovolím si ťa poopraviť. Súčasná doba už aj mňa presvedčila, že peniaze sú len bezcenným zdrapom papiera a teda je hlúposť držať ich v banke alebo strkať do sekretára.
Ak to vezmeme v duchu tohoto fora tak auto ano - ale nie do premávky - dať 10 tisíc za Smarta s motorom Hayabusha a chodiť na amatersky slelom je hodné fanúšika. Ale ten kto dá aj 100tisíc za auto a potom s ním vylezie na slovenské cesty je ..... to neviem nazvať ani ja - hlupák? blázon? naivka? nezodpovedný? asi z každého trocha.
Ak to berieme celkovo nielen v duchu automobilizmu tak zlato, obrazy domy byty fotovoltaika tepelné čerpadlo - to všetko je vždy lepšia investícia ako auto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Grantujem ti, ze ak postavis vedla seba STI s Audi z daneho roku s porovnatelnym vykonom a Audi bude dostavat take klady ako kazde STI dostava, Audi ani z daleka tolko nevydrzi."

Encore, tak by som si schvalne pozrel napriklad tvoju STI s Audi S6kou z 2002. Tam je prave ten spominany standardny 4,2 V8.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco,ten druhy oco v inej teme by ti mal dat poza usi... tomu sa pacia americke vysokoobjemove masiny,kvoli nim by predal aj ladvinu a ma orgazmus zo zrychlenia...

lol lol :3906:
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa srtdemon »

Vacsinou maju starci parkinsona. Oco ma schizofreniu. Uz som naratal cca 10 osobnosti.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa oco13 »

oco13 napísal: 05.09.2022 18:53 Ak to vezmeme v duchu tohoto fora tak auto ano - ale nie do premávky - dať 10 tisíc za Smarta s motorom Hayabusha a chodiť na amatersky slelom je hodné fanúšika. Ale ten kto dá aj 100tisíc za auto a potom s ním vylezie na slovenské cesty je ..... to neviem nazvať ani ja - hlupák? blázon? naivka? nezodpovedný? asi z každého trocha.
Autolaik - neštvi ma , vieš aké pracne je citovať sám seba???? Šak tuto to píšem - auto ano, ale nie na cesty - ako hračku na zrazy a preteky. To zmysel dáva , sekať frajera s afdinkou na našich cestách to je akurát obraz ccta.
Sú to sice vyhodené peniaze, ale výsledkom je aspoň radosť - to v prípade auta na našich cestách nie je možné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Oco ma schizofreniu. Uz som naratal cca 10 osobnosti."

Hej, len skoda, ze schizofrenia nema nic spolocne s rozdvojenou osobnostou. Skor si asi myslel disociativnu poruchu osobnosti, v minulosti bola nazyvana multi-personality disorder.


"Riciardo 1.8T - 2.5T niesu ziadne preturbene krpate motorceky. Su to normalne objemy motorov, ktore dosiahli vela uspechov v motosport"

Encore, takto, ja nevravim, ze su to krpate motorceky z pohladu, ze by objem nebol dostatocny na dynamicke zvezenie. Skor mi islo o to, ze v ponimani povodneho americkeho "petrolheada" zvyknuteho na 7 litrove Pontiac GTO a podobne vozy je japonsky motor o objeme 2.5 litrov na smiech. Samozrejme odhliadnuc od toho, ze taka 2 litrova Leon Cupra ma viac koni a GTOcku najskor natrhne prdel. Tlacit ale z dvojlitra 350 koni je fakt sialenstvo
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa srtdemon »

Padon. Spojil som dve choroby do jednej. Oco ma v podstate obe poruchy.

Schizu uz len pre: Schizofrénia patrí medzi finančne najnákladnejšie ochorenia na svete.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Mam vo vzdialenejsej rodine, nastastie nie pokrvnej, schizofrenika. Neexistuje vela horsich chorob
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco,ani ty mna.... :d :D .... sak citaj po sebe, na tejto jednej stranke pokladas auto za vyhodene peniaze do hajzla,zaroven pokladas peniaze za bezcenne ,zaroven neodporucas kupovat velkoobjemove auto, potom ho zas odporucas kupit ako zabavku ...a v inej teme predavas kvoli autu ladvinu .
Clovece vysvetli mi mumakovi toto vsetko

Este k peniazom...sak ked su bezcenne tak hned po vyplate si po ne teda dojdem... vymenim ti ich za hajzel papier,dokonca ti ho dam viac kotucikov ako mi das bankoviek... ten bezcenny nie je,lepsie sa s nim zadok vytiera :)

Do tych uvah este treba zaradit aj to ze oco je zdravy jak rybicka a jednoducho ho len bavi nasierat ludi na forach. A v beznom zivote klasika clovek milion praca,rodina ,dom atd... sak pockajme co napise
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi S5 , 3.0 tfsi 2017 - spoľahlivosť

Príspevok od používateľa oco13 »

To je rovnaké ako to prečo si si ty kúpil FV a nenechal peniaze na účte v banke. Prečo si si kúpil bzučiaka, aj keď máš viac spalovákov. Myslím že pre radosť. Rovnako ja by som si sice kúpil auto, ale nie afdi z roku 22 to nie je auto to je ..... neviem to nazvať - nemec by povedal abfal - odpad. (vidím čo vyrábam) Auto to je Audi Qatro 1 generacie, to je F 150, to je japonský Datsun. Neviem ešte kolko príkladov hladať. Ale na slovenské cesty skutočné auto nepatrí - to množstvo hlupákov by ho degradovalo. :4012:
Takže zhrňme to v bodoch
- auto na slovenské cesty - eurokorunky v hajzli a hlava v smútku
- auto na zrazy, auto čo má srdce a dokáže vzbudiť emocie - sice tiež peniaze môžu chýbať neskôr - ale aspoň to má zmysel. lol
A prepáč, ale musím doplniť - bzučiak tu vzbudzuje zatial kladné emocie len u Nagyho a to je na záchranu planéty málo.
Edit : aj sovietsky Zil 131 je pán auto. Nie ruský, nie Putinovský, ale SOVIETSKY - jazdil som, xice len kúsok po letisku v KE, ale aj tak to nemalo ďaleko k orgazmu. :40bd: :200:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných