AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ElRamono
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.12.2022 11:00
Zdieľať na Facebook

AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa ElRamono »

Ahojte. Už nejakú dobu skúmame čo môže byť našej Queene. Pobehal som už množstvo servisov a nikde mi nedokázali pomôcť, aj keď na aute pracovali. Takže. Najdôležitejší problém je, že auto nechce po zohriati naštartovať. Niekedy musím počkať aj dve tri hodiny kým zase natočí. Taktiež že nás hádže do nudzaku na diaľnici resp. Pri jazde do kopca. Auto strati výkon..... Všimol som si, že výkon stráca pri kludnej jazde a pri jemnom pridaní plynu pri cca 2500 otáčkach. Keď ju držím na podlahe, tak väčšinou ťaha ako utrhnuty rušeň. Avšak, stalo sa to už aj s plynom na podlahe. Robila sa niekoľko krát diagnostika(bez výsledkov) aj v stave kedy auto nemalo výkon(rovnako bez výsledkov). Premerané boli aj vstreky a všetky sú v poriadku. Začínam byť zúfalý. Nemá niekto nejakú rado čo by to ešte mohlo byť ??
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

napis rok vyroby, km, kod motora
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Chcieť radu a nechať hádať, to je také...

Takže tipujem správne, že sa jedná o ročník 2006 / 2007 / 2008 s kódom motora BUG?

Ale ináč, ako tu už spomenuli, diagnostika máš mizerného...
Ak je na tom motor až tak zle, že spadne do núdzového režimu a niekto ti na to povie, že "diagnostika nič", alebo "diagnostika čistá", tak to je neskutočné niečo...
To nie je, že sa sťažuješ na jemnúčke vibrácie v otáčkach 1985 až 2000... ...aj to dobrý diagnostik odhalí, ostatní povedia, že je to čisté... ...toto je pád do núdzového režimu, to musí z tej diagnostiky kričať...
vykopanafosilia
Príspevky: 365
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Hmm... to si pobehal nejaké veľmi čudné servisy... Nechaj si nejaký servis doporučiť, niekoho, kto má aj výsledky. Ako hovoria chalani vyššie, nie je možné, aby diagnóza po tom všetkom nič neukázala!!
(a keby aj, majú snáď páni mechanici aj hlavu na rozmýšľanie, nie?)

Ale aby som ti aj poradil... Začal by som asi čidlom kľuky a čidlom vačky. Jedno z nich je v činnosti pri štarte a presne toto isté sa kedysi stalo aj mne, ale na inom aute. Studený motor, štart v pohode. Zohriaty motor, štart v pohode, ale iba tesne po vypnutí! Akonáhle motor trochu ochladol, musel som čakať aspoň hodinu, kým vychladne viac. Potom zasa štartoval.
Po výmene čidla (myslím, že vačky) sa závada už nikdy nezopakovala a to je už asi 12 rokov.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa pogo-roll »

cidlo vacky a kluky ale to by asi diagnostika ukazala ci ? teda aspon na mojej Queene :D:D astra G z roku páne 2000 to ukazovalo na diagnostike "nespravny signal" ... priznaky boli rovnake ...

daj potom vediet ci Queene pomohli nove cidla ...nikdy nikto nenapise ako sa problem vyriesil :3020:
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa m.f. »

Ja som davnejsie menil na TOUAREGU 3,0 tdi hlavny kostriaci kabel ku motoru.
Ten povodny bol neskutocne zoxidovany a neviedol dostatocne prud.
Ked sme ho vymontovali a pohybali z nim,doslova sa rozpadol v ruke. Ciste smetie!
Tiez to za tepla nechcelo startovat. Je to v principe podobne auto,aj kablovacku aj motor robi ten isty vyrobca. To je lacne a rychle riesenie. Ked ti to nepomoze,aspon budes mat novy kabel na ukostrenie.
LPerina
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 18.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa LPerina »

ElRamono napísal: 07.12.2022 11:09 Pobehal som už množstvo servisov a nikde mi nedokázali pomôcť, aj keď na aute pracovali.
Čo to znamená - že chodili na ňom do lesa drevo ťahať či ho opravovali? A ak ho opravovali je problém napísať čo všetko pomenili, robili - síce zjavne zbytočne ale bolo by fajn dať vedieť komplet informácie...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa seven549 »

ElRamono napísal: 07.12.2022 11:09 Najdôležitejší problém je, že auto nechce po zohriati naštartovať. Niekedy musím počkať aj dve tri hodiny kým zase natočí.
nafta po zahriati je ako voda.za studena husta ako sirup.z vyfuku nehuli divny vzduch?napr ako stary cssr dizel.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa herin »

Asi máš dobrý servis :40bd: zaujímavé je že diagnostika dokonca zapíše aj to ked Ti nesvieti jedna žiarovka, prípadne aj nízky tlak v pneu..neviem čo maju za diagnostiku ale očividne s ňou robiť nevedia...
Mne raz tiež pred dávnymi rokmi haprovalo auto a išiel som na diganostiku do jedného servisu a výsledok po 40 minutovom preskúmavaní bola výmena turba...nezdalo sa mi to a išiel som inde, kde to nakoniec bol akturátor turba čo bola oprava za 90 eur..ale tí pred tým sa skoro trafili :40bd: :40bd: :40bd: pri tom ako hádali už chodii okolo horúceho :40bd:
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: AUDI Q7 3.0 tdi , 171 kw

Príspevok od používateľa pogo-roll »

mne chceli vymenit riadiacu jednotku (autorizak opel) ... svietila kontrolka vsetko islo ok. nakoniec stacilo premazať závadu v pamäti ktorá tam ostala po nejakej inej závade... :40bd: proste odbornici ...odvtedy sa autorizakom vyhybam ak sa da.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: patogreso@gmail.com, tatkotom a 36 neregistrovaných