Audi Q5 - cenné rady

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Mám vyhliadnutú Audi Q5, 2,0 TDI QUATTRO 140 kW - 20 000 Km, po skončení operatívneho leasingu, dovoz z Nemecka. Cena cca 48 000 Eur. Auto preverené, nehavarované. Rok výroby 2020.

Mám niekoľko dotazov:

1) kúpili by ste v súčasnosti ešte diesel u tohoto konkrétneho modelu ?
2) je riziko kupovať auto po operatívnom leasingu (neviem, kto na ňom jazdil) ?
3) nemá adaptívny tempomat, len obyčajný. Zatiaľ som nejazdil s adaptívnym, ale chcel by som ho mať. Je to veľký nedostatok, keď tam nie je ?
4) považujete to za dobrú cenu ? Dostal by som ešte 1 rok záruku.
5) poprosím Vás ešte poradiť, na čo si mám dať pozor pri tomto modeli auta.

Ďakujem za ochotu
Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa Danubit1 »

cenamcic napísal: 21.07.2022 22:40 3) Keď ho chceš mať a auto ho nemá tak to asi JE veľký nedostatok, nie? :41c2:
Áut je málo, cena nového je nad rámec rozpočtu, takže to beriem ako kompromis - z niektorých požiadaviek ustúpim. Preto sa pýtam, či považujete za zásadný rozdiel adaptívny tempomat vs. klasický. Ja s tým skúsenosť nemám.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa das »

Samozrejme, ze je to rozdiel adaptivny a klasicky tempomat. Klasicky nastavis pozadovanu rychlost a tu drzi kym je pred tebou pomalsi brzdis ty a tempomat sa vypina, zapinas ho naspat atd. jednoducho cisto manualna zalezitost okrem drzania pozadovanej rychlosti. Adaptivny sa stara sam o brzdenie a zrychlovanie podla toho co vidi radar, udrzuje pozadovanu vzdialenost od objektov pred nim, zabrzdi, prida sam,upozornuje na prilisne priblizenie. Da sa v rychlosti povedat tempomat co ma zmysel. Ked sa nieco stane radaru nebude lacny, ked ho treba nastavit tiez sa to neda len tak.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa lkopcansky »

3) nemá adaptívny tempomat, len obyčajný. Zatiaľ som nejazdil s adaptívnym, ale chcel by som ho mať. Je to veľký nedostatok, keď tam nie je ?

Pre mňa je to dosť podstatná vec. Kupoval som podobné SUV(XC60) na začiatku roka a výber áut s ACC/adaptive cruise control bol minimálny, preto sa aj výber podstatne zúžil. Ja ACC odporúčam každému kto vyberá auto. Chvíľu trvá kým si vodič na to zvykne, ale potom je to super. Dosť sa Ti zníži únava zo šoférovania...

Dávnejšie som kúpil 6 ročné auto s ACC(S60) a za 4 roky nebola žiadna porucha systému. Zvážil by som havarijné poistenie, pri búračke to nebude lacné :4090:
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa truck123 »

No ak sa takto pytas, ze aky tempomat, ze nemas skusenosti, tak si myslim, ze ten adaptivny ti chybat nebude.
Zalezi tiez kade a kolko jazdis, pokial dialnice, tak ano, tam by sa zisiel, ale nieje to nic s coho budes v siedmom nebi.
V mnohych pripadoch ma aj negativa, auto si robi co chce, ty ho vlastne neovladas a aj taj musis byt v strehu,(povaha vodica).
prsi.. snezi... nefunguje a len otravuje oznameniami, niekedy si zmysli v miernej zakrute, ked su povedla cesty tie odrazove znacky, ze bum brzda, alebo zareaguje na znizeny podjazd, je to neprijemne a necakane, ma aj chvile ked funguje dobre a je to pohoda. Auto vyborne, cena? V dnesnej dobe si velmi nevyberies. Treba si uvedomit narocnost servisu pri vyssom najazde.
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa truck123 »

A este dodam, nech uz mas info ake mas, zavolaj si niekoho kto sa vyzna, pred kupou, nech to auto trosku ,, zrengenuje,,!!!
Vies, kazdy predaj ma svoj dovod, ale nikto ti nepovie aky,(pravdivo), nato musis prist sam....skor tam niekde to bude o kompromisoch, nie pri tempomate....
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa seven549 »

ak od toho cakas ze budes mat cas na citanie novin pocas jazdy tak to az tak nefunguje.ten tempomat je dobry v kolone inac nic.a musis sledovat ci to auto pre tebou vidi nemozes sa na to spliehat ze to vzdy zareguje nacas.

pojdes napr 140tkou a ten pred tebou nepredvidane spomali na 90km/h.a ty ak sa spolahnes na ten tempomat a nahodou nezareaguje vcas,tak si v tom aute.podalsie budes chciet popredbiehat nieco prides blizko k autu a tvoje auto zabrzdi.alebo uvidi ducha na ceste a auto ti zacne brzdit.pojdes dolu kopcom napr donovaly rovina prazdna cesta a auto brzdi.a niekto za tebo bude trubit ze co robis.

no a napr na okreske niekto sa prebehne zaradi sa blizko pred teba a tvoje auto zabrzdi tak ze ostanes v soku.je to cisto dobra vec ktoru treba zapinat len v kolone.

ci kupit dizel alebo nie to musis vediet sam kolko s tym budes jazdit.tie ekoreci o zakaze spalovacich aut sa stale menia.zatial je pevny rok 2035.s tym ze nadalej sa budu vyrabat a predavat spalovacie auta za zvyseny poplatok nieco ako pokuta.a aj to len v eu.prides na ukrajinu alebo hocikam mimo eurozonu a tam stale budu vrcat na starych tdi motoroch.

nemci uz tazia uhlie vracaju sa stare dobre 60 roky.
jasnelka
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa jasnelka »

najprv som jazdil 10rokov bez tempomatu, potom 10rokov s obycajnym a teraz 1 rok s adaptivnym. Tazko navykova vec a dalsie auto mi do domu bez adaptivneho temopmatu nemoze. Pri jazdenych autach je vybava obvykle o nejakom kompromise, ale absencia ACC je podla mna pri aute za 50tis blbost, kedze to ma uz aj kia ceed.
das
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 09.06.2022 23:00
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa das »

Ono treba k tomu povedat este jednu dolezitu vec ze sa to vola adaptivny tempomat neznamena, ze vsetky automobilky ho maju rovnaky, ze rovnako funguje, ze ma rovnaky rozum a rovnaku funkcionalitu citlivost a podobne. Nebude rovnaky vo forde a v mercedese to je jednoducho tak.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa wilz »

jasnelka napísal: 22.07.2022 11:07 Tazko navykova vec a dalsie auto mi do domu bez adaptivneho temopmatu nemoze.
Ale zase ako návyk vznikne, môže aj odísť, napríklad ako u automatickej prevodovky.
Keď som si pred 30 rokmi kúpil prvé auto s automatom a potom postupne ďalšie štyri tiež s automatom, tak som tiež cca 17 rokov hovoril že odteraz už len automat.
Ale naskytla sa mi dobrá ponuka auta s manuálom, kúpil som ho a naozaj nemôžem povedať že by mi to vadilo.
Tempomat mám obyčajný, zapínam ho len pri prejazde dedinami a po diaľnici, keď som išiel v autách s adaptívnym, nebolo to nepríjemné, ale určite nie sú všetky rovnaké ako je vyššie písané. A ako spomenul seven tiež to nemusí byť uplne bez funkčných nedokonalostí.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

48.000 eur, za to máš polovicu apartmánu v Grécku, či Chorvátsku, v Bulharsku celý....

Pozri sa o 5 rokov neskôr :
Auto nepredás za 25, v apartmánoch ušetríš minimálne 10.000 počas vlastnej dovolenky, ďalších 10kk získaš na výnosoch...


Alebo :48kk, to sú 3-4 roky, kedy vôbec nemusíš ísť do práce, iba sa venovať sam sebe a koníčkom...


Samozrejme, je to od veci, vôbec si to nevšímaj.. :40bd:.
Lebo,

Až je to 10% z toho, čo mas na účte, v pohode, dobrá kúpa.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ťažko návyková je iba zhýčkanosť alebo lenivosť,neviem čo viac zodpovedá.Toto skončí asi úplnou degeneráciou a ťažkou životnou traumou hneď ako padne elektrická a sociálna sieť.Ani zadok si podaktorí neutrú
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapi nerýpte do neho - Q5 a Q7 sa robí vo Vrábloch, Q8 v Nitre. Takže zadávatel dáva robotu nám slovákom. A možno aj 2x ak to roztrieska - lebo druhovýroba je na tieto kasne slabá. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
srtdemon
Príspevky: 360
Dátum registrácie: 11.07.2022 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa srtdemon »

Audi ma fabriku vo Vrabloch? A urcite tie auta vyrabas ty.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi Q5 - cenné rady

Príspevok od používateľa oco13 »

Nie nevyrábam - nikdy som nič nevyrábal.
Audi sa montuje v BA spolu s Touaregom a Cayene a dosť podstatná časť karosárskych dielov sa lisuje, zvára, skrutkuje a nituje na slovensku. Aj NagyVodražka robí nejaké veci do týchto premioviek. lol
A pre dovolenkárov ako kuriozita - ak raz poletíte Boeingom, tak sedačky si posúvate pákami zo slovenska. :4012: Tak opatrne - nepolámať :40bd: :40bd:
Srtdemon : vieš čím sa ja líšim od výrobáka? Otrok z výroby nadáva len na svojho majstra a na vládu, ja pixujem celkom na všetkých, jedno či sú hore alebo dolu. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných