Audi [problemy s 2.5tdi, strati vykon a tah]

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Audi [problemy s 2.5tdi, strati vykon a tah]

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Caute chlapi.Pred par dnamy som si kupil Audinku A6 2.5TDI.Vsetko je nanej vporiadku okrem toho ze sa mi uz dvakrat stala takato vec.Normalne jazdim a zrazu motor netahá.Musim podradit niekedi aj o dve stupne.Motor bezí len netahá.Po par metroch cca500 sa auto chova ako normalné.Vie mi niekto poradit??? Palubni pocitac nic nevikazuje.Díky moc.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

no lajoss, prvy prispevok sa ti podaril, ale v nazve temy by mohol byt aspon trosku popis problemu, do buducna, keby chcel dakto pouzit vyhladavanie, co sa tu az tak moc nenosi ale :3c90:
ale k veci, az tak v poriadku vsetko nebude, ked ti to auto moc nejde obcas. Chce to diagnostiku, ci tam nevyskakuje nejaka zavada, moze byt problem v turbe, v motore, cerpadle. Nedymi nejak moc? Spotreba v pohode?
lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Problem s motorom.

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Diky za odpoved.Som tu prvi krat tak este niesom tu doma.Ale casom sa to poddá.Motor nedimí vobec,najazdenych ma 168000km.Ako bz nedostavalodost paliva.Ono ide len strasne pomali nabera vykon.Aj ja som mislel na turbo v horsom pripade,ale aj na sitko zevraj pri nadrzi.Moze byt upchaté.No budem si to musiet dat pozriet lebo chodim aj na dlhsie cesti a nech neostanem niekde visiet.Teraz som dosiel,bol som si zajazdit.Nabehal som cca 80 km a auticko ide dobre,teraz bez problemu.Dufam ze to je len malá závada lebo Audinka bola moj sen a tasko som na nu nahrabal.Dik za ochotu pomoct.Cauko.
lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Problem s motorom

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Spotreba je cca7.5-8.5pri sportovej jazde,co si myslim je OK na velkost motora.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Re: Problem s motorom

Príspevok od používateľa scorpi4 »

lajos3333 napísal:Spotreba je cca7.5-8.5pri sportovej jazde,co si myslim je OK na velkost motora.
:40bd: jaj brate,pozri si temu stavka na spotrebu,potom sa tu budeme bavit dalej,aj ked ta co uvadzas,by sa mohla trochu priblizovat tomu realnemu...

teraz k veci, ako Ti napisal cubicomp, tych veci tam moze byt tolko,ze sa poseries..a moze to byt aj hlupost,aj ked u tohoto motora to zvacsa tie hluposti nebyvaju..to,co pises, mi pripomina dodychavajuce turbo popravde..aj ked teda ako hovoris,nedymi...2,5 tdi bude vzdy podymovat,len zalezi na tom,ako velmi...navyse,moze sa stat,ze je to priznak odchadzajuceho cerpadla....moze to byt ale aj nieco v tlakovej sustave turba,nejake podtlakove cidlo..pod torpedom mas hned dve..pod naraznikom mas dalsie cidlo..toho je tolko,ze odpadnes..kazdopadne,diagnostika by Ti mohla pomoct odhalit to,kde je problem...modli sa,aby bol v cidlach,alebo len v tom sitku,ako pises..aj ked tomu velmi neverim...
a posledna vec,kedze nepises,aky je to rocnik,ale tak predpokladam,hze do roku 2003...cize realne ma to auto najazdene minimalne raz tolko,ako si uviedol,respektive ako Ti uviedol predavajuci..pri troche stastia Ti to diagnostika ukaze...aj ked, ako tu uz mnohokrat bolo pisane,najazdene km nie su meritkom na kupu auta..mam 2006 passata s 300 tis km, a auto ide ako lusk...to je o tom,ako sa kto stara...tak nebud taky optimista,ze mas menej km..lebo to,co pises,je tiez prejav toho,ze motor ma viac,ako Ti uviedli...pri takych km ako by mal mat,sa este na takom motore neprejavi ani najhorsie zachadzanie pri predpoklade,ze menil aspon olej raz za cas..nebavim sa o intervaloch..:DDD
:41c2:
lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

problem s mot.

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Diky za rady.No aj ja si mislim ze maviac km.Dam si to na tu diagnostiku.No a ten tvoj pasat.To ti verim ze je to auticko ako lusk
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

No a ten tvoj pasat.To ti verim ze je to auticko ako lusk

to som nepisal preto,ze som sa chcel pochvalit tym,ze je ako lusk...aj ked je...myslel som to v suvislosti s najazdenymi km.... :4012:

skus diagnostiku a uvidis...
lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Pre skorpi4

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Na pokeci mam foto tej audini.lajos3333.Ani ja sa nechcem chvalit ale vies aké to je ked sa ti splni sen a konecne mas schopnejsie auticko.Je pravda ze sa mu tesim ako male decko novej hracke.A jazdil som aj na tom pasate co som odfoteni.Ma ho švagorNiet pochyb ze je to o nieco ine kafe.Ale bohuzial ja na slovensku nato nemam.Aj teraz som bol pre priatelku,a meskal som tak som tomu dupol a auto v poriadku.Tak dufam ze to nebude velka chyba."DUFAM"
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Re: Pre skorpi4

Príspevok od používateľa petyy »

lajos3333 napísal:Na pokeci mam foto tej audini.lajos3333.Ani ja sa nechcem chvalit ale vies aké to je ked sa ti splni sen a konecne mas schopnejsie auticko.Je pravda ze sa mu tesim ako male decko novej hracke.A jazdil som aj na tom pasate co som odfoteni.Ma ho švagorNiet pochyb ze je to o nieco ine kafe.Ale bohuzial ja na slovensku nato nemam.Aj teraz som bol pre priatelku,a meskal som tak som tomu dupol a auto v poriadku.Tak dufam ze to nebude velka chyba."DUFAM"
ja mám tiež 2,5tdi a nechcem ti kaziť iluzie, nič v aute nieje len tak. ak niekedy nemá výkon, má to nejaku príčinu, navyše tieto motory maju radi poruchy čerpadla, turba, vačiek... je to fajn auto, ale treba mať na udržbu... aj nápravy si vypýtaju svoje, motor je velký, jeho udržby stojí asi tolko ako na dva motory 1,9tdi... ja som don natlačil už viac ako 3000€ za necelý rok. teraz ale ide ako hodinky. za ten rok som najazdil asi 25 000km, pohodlné vozenie, ale všetko niečo stojí... a ten kazeťák si vymen za normálne rádio....čus
lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Pre petyy

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Jasné.Radio som dnes vymenil.No a mam Zaruku aj na motor lebo som ho bral z AAA NITRA.Tak im zavolam a ak to nedaju dokopi tak im to vratim.
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Re: Pre petyy

Príspevok od používateľa vajciak000 »

lajos3333 napísal:Jasné.Radio som dnes vymenil.No a mam Zaruku aj na motor lebo som ho bral z AAA NITRA.Tak im zavolam a ak to nedaju dokopi tak im to vratim.
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

tak to som zvedavý ako ťa odpálkujú ked tam prídeš reklamovať!!!!!!!!!!!

ich správanie voči tebe sa zvrtne o 180 stupnov. Ked si auto kupoval pchali sa ti do rici a uvidíš teraz. Budú na teba zazerať ako na zlodeja......


a čo sa týka tvojho problému, mal som tiež takýto problem, 2.5tdi 132kw manuál dal som do bazaru stal asi 2 mesiace, potom som trochu jazdil a tiež padal výkon. Bol tam nejaký problém s turbom kvoli tomu že auto dlho stálo, v servise mi tam čosi premazali a potom to šlapalo. Ale hned som ho predal dade na východ tak neviem ako to potom dopadlo.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Re: Pre petyy

Príspevok od používateľa cubicomp »

lajos3333 napísal:Jasné.Radio som dnes vymenil.No a mam Zaruku aj na motor lebo som ho bral z AAA NITRA.Tak im zavolam a ak to nedaju dokopi tak im to vratim.
jaaajjj, synu, tak to bude mat podstatne viac km ako je na budikoch, to si moes byt isty. Kedze to mas v "zaruke" tak ho chod reklamovat ale budes asi dost prekvapeny ako dopadnes ked tam prides, nema zmysel si nieco navravat, poslu ta rovno pekne domov....vratis? zabudni, stavim sa, ze aj keby sa rozpadlo u nich na dvore tak uz prachy neuvidis :3c90:
lajos3333
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 21.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

odpoved

Príspevok od používateľa lajos3333 »

Ja som ho kupoval hned na treti den akop ho vykupili.Akurat stihli spravit prehliadku v ich servise,koli stavu.To ze ho chcem kupit nevedeli,nahodou som trafil presne ked ho dali do predaja.No dufam ze to nebude tak zlé.Je dost v dobrom stave.A spravilo mi to len dvakrat,a to som nabehal uz cez 700 km.Ako tak rozmislam,nemohla byt chyba v stile mojej jazdy???.Lebo sa to stalo ked som chcel setrit na spotrebe a tak som skusal ci sa da jazdit aj na sestke 50 kou.Ono to slo,len sa nerozumiem do motorou,ci som to neako neprechlastal,či čo.Lebo ked stratil vykon tak som podradil aj dve stupne,a štvorkou nabralo po čase otčky,cca50-100metroch,a potom uz to zase slapalo.A ked jazdim reskejsie tak sa mi to nestava.Tah ma super,asi je to auto ktorym pod 8 litrou sa neda jazdit.Ale aj to chapem.Ved tich 6.valcou aj nieco potrebuje do seba.Vsak???
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

jaaaj, fesak, tak poviem, ze to nema tah ked ides na 6stke 50.....to je jasne, otacky 2000, vsetko hrkoce a ked pridas tak sa nic nedeje. A ked podradis do 3 tak zrazu auto vysreli ako raketa.
No budes potrebovat v prvom rade sklolu jazdenia s diezlom a so 6kvaltom.
Takze zakladne pravidlo, otacky drzat nad 2200, lebo inac pokazis vsetko co sa v motore a v prevodovke bude dat :40bd:
Ale kym je studeny tak ho nevytacaj moc, lebo mu pomozes do hrobu. O dochladeni turba, resp vsetkych tychot vecach si tu pohladaj info, uz sa tu toho pisalo sputu, myslim, ze sa naucis vela dolezitych veci :40bd:
vajciak000
Príspevky: 748
Dátum registrácie: 15.02.2009 12:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vajciak000 »

!!Lebo sa to stalo ked som chcel setrit na spotrebe a tak som skusal ci sa da jazdit aj na sestke 50 kou.!!

:..:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných