Audi_Opel_Volkwagen

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Audi_Opel_Volkwagen

Príspevok od používateľa humanHE »

cafte.....motoristi

Rozhodujem sa o kupe auta a konecne som to "kolecko" zuzil na tri modely."kombiky"
1. Audi A4 Avant 1.9TDi
2. Volkswagen Passat Variant 1.9TDi
3. Opel Vectra Caravan 1.9CDTi

Vyuzitie:
Bude to skoro na kazdodenne pouzivanie.
Rocne najazdim do 50tisic km (60%mesto 40%dialnice)

Teda:
Viem ze je tu vela zastancov za kazdu znacku, ale aj cez to by som rad pocul vase nazory. A co sa tyka Opla, viem resp. citam ze to ma zlu povest, ale rad by som aj vedel preco. Ako priklad:Jeden z mojich znamych pracoval ako manazer pre firmu a mali ho -> Opel Vectra ako manazerske auto. On si ho nevedel vynachvalit. Jazdil na nom 4 roky,(220tisic+km) a nic extra sa na tom aute nemenilo okrem beznej udrzby.

Je mi samozrejme jasne,(a aj z vlastnej skusenosti) kvalita spracovania materialov, licovanie dielov atd. atd. u Audi bude vyssia ako u tych druhych dvoch.

Poprosim o radu od ludi co tieto auta maju resp maju s nimi skusenosti.

dakujem
ujoblej
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2006 09:49
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ujoblej »

o akom rocniku uvazujes ?
ja by som vylucil opel
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humanHE »

u vsetkych minimalne 2003+

Audi 2003-2004
VW 2005 (novsi) tusim B7
Vectra C 2005-2006
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humanHE »

:zg282: bump
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tazko poradit... audi je z nich najmensie, passat najkradnutejsi (lebo sa kradne rovnako ako audi a4 ale ma lepsiu predajnost niekde vonku) a vectra podcenovana.

Ja osobne si dovolim kacirsku myslienku : kludne by som do tej vectry isiel. Jej potencialne mensia spolahlivost je prudko vyvazena daleko mensou obstaravacou cenou (2006ku vectru kupis za daleko menej penazi ako 2004ku a4) takze mas priestor na financnu rezervu na servis.
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humanHE »

dikes mp3turbo......tiez tak podobne rozmyslam. nejde mi do hlavy to podcenovanie opla. Je to nemec tak ci tak. A motor 1.9CDTi je jeden z naj, ktore sa ponukaju za poslednych par rokov.; (robeny z FIAT-om). Sranda je ze kazdy zatracuje FIAT-y a A-Romea a pri tom tie JTD motory su jedne z najlepsich v ponuke dieselov.

Myslim ze vyhodim passatika z kolecka a ostanem iba pri AUDI alebo OPEL. (Predvcerom som sa viezol v 2006 Vectra Caravan......riadny obor :4090: ....taky ako minivan. Akurat chcem tim povedat, ze kamos ma A4 Avant a je to poriadny rozdiel vo velkosti.
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humanHE »

:zg282: :zg282: este nejake nazory PLEASE
hamer
Príspevky: 597
Dátum registrácie: 17.01.2006 16:00
Bydlisko: SR (E&W)
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hamer »

Predposledny Passat - B6 ber až od roku 2006. No aj tak nemaju všetko tip-top.
Preto boli nahradené CC-čkamy.
Ja osobne opel vylučujem. Neviem o žiadnom važnom probleme no nepači sa mi.

Volil by som audi. No A4 avant a vectra caravan je dosť citiť rozdiel v priestore...

Kupiš si auto podla toho čo Ti ludia napišu ?
Sadni si do všetkých, prevez sa....
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humanHE »

dik za nazor hamer.....

to co ludia pisu su ...nazory, a tie by som rad pocul.
Co sa tyka "zvezenia sa" viezol som sa vo vsetkych a podla mna je ten opel najvacsi a pohodlim sa velmi nelisi od ostatnych dvoch.

zatial tolko. pocitam este zhruba mesiac , dva nez kupim auto....tak rozmyslam a pocuvam (resp citam nazory :189: )

uvitam dalsie ;)

P.S. co tak nejake nazory od vlastnikov C-cky Vectry
humanHE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.03.2009 05:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa humanHE »

OPLACI ?? Ceckari ? nazory pls
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.forum.opelclub.sk/

a podla mna ti ju vseobecne pochvalia. To mas tak, co je lepsie auto, mondeo alebo vectra? Octavia alebo Passat? A6 alebo Bmw5? Niekto preferuje jedno, niekto druhe.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

neviem prečo tu niekto predo mnou vylúčil Opel... Ale mal som rôzne značky a nevidím na Opli nič zlého... Keď s ním jazdí človek, ktorý sa mu venuje, tak mu aj dlho slúži. Osobne sa mi viac páči Opel Vectra ako Passat, ten je taký nudny.. Aspon zvonku... vo vnutri je to zase naopak.. Vectra je taká akoby narýchlo nadizajnovaná a postavená, len aby bola konkurencia Passatu...
Ale radím ti tak ako tu už niekto napísal, prevez sa v každom z nich a uvidíš...
Možno zostaneš pri Audi... Ale asi by som si kúpil A6, to je trieda Passat a Vectra. A4 je tak možno Astra a Golf... :)
italcars
Príspevky: 2242
Dátum registrácie: 02.12.2008 13:29
Bydlisko: PP-okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italcars »

dataman napísal:neviem prečo tu niekto predo mnou vylúčil Opel... Ale mal som rôzne značky a nevidím na Opli nič zlého... Keď s ním jazdí človek, ktorý sa mu venuje, tak mu aj dlho slúži. Osobne sa mi viac páči Opel Vectra ako Passat, ten je taký nudny.. Aspon zvonku... vo vnutri je to zase naopak.. Vectra je taká akoby narýchlo nadizajnovaná a postavená, len aby bola konkurencia Passatu...
Ale radím ti tak ako tu už niekto napísal, prevez sa v každom z nich a uvidíš...
Možno zostaneš pri Audi... Ale asi by som si kúpil A6, to je trieda Passat a Vectra. A4 je tak možno Astra a Golf... :)
opel by som aj ja vylučil kto robi so značkou opel vie svoje .......nedari sa im to nejako zosuladit aby to autičko šlapalo
zial viac stoji v servise ako jazdi
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných