Audi Allroad 2009 - svieti kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

intacto77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.07.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Audi Allroad 2009 - svieti kontrolka motora

Príspevok od používateľa intacto77 »

Caute, mam otazku, kupil som Allroad 2009 rok, 2,7 tdi automat tiptronic. Kupil som ho pred mesiacom v nemecku a nakolko som ho medzi sviatkami nestihol prihlasit, dnes som ho nastartoval a na palubovke mi ostal svietit zlty znak motora. Moze to byt studenym pocasim a mesacnym statim na chlade? Na aute som nesiel, nechal som ho iba na neutrale asi 15 min, ale kontrolka nezhasla. Teplota motora ukazovala aj tak iba asi 40 stupnov. Alebo v com moze byt problem? Auto slo ako hodinky ked som ho doviezol, urobil som na nom 1000 km. Dakujem za radu.
A este jedna otazka, pri kolko km treba robit rozvody? Auto mam na biznis a nechcem do neho vrazat zbytocne peniaze.
Dik za rady audinaci :300f:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aka je to kontrolka? takato ?


Obrázok


pocuvaj ale inak takto - kupil si drahu masinu, vytrtkal si za nu okolo 25000eur, potom ti mesiac stoji a nechyba, potom napises ze do nej nechces davat peniaze lebo to je jedno co - preco si si nekupil novu Daciu Duster ? Kazde auto je zrac penazi, moderny commonrailovy diesel s automatom (kde je dozivotny olej a nikdy sa nemeni) obzvlast.

Ked nechces davat peniaze do auta, mal si si kupit benzin a nie sestvalec.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
intacto77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.07.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intacto77 »

Nie ta kontrolka, ale kontrolka motora.
A keby neboli viatky, auto by bolo prihlasene davno, len tam prisli vianove a silvester-BTW to je jedno, pytam sa na problem nie preco som si auto kupil.
Dik za tvoju pomoc, je mi ale na dve veci
Pre ludi co chcu pomoct a nie polemizovat, je to tato kontrolka

Obrázok
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

V originál knižke od auta je písane, že keď ti tá kontrolka zasvieti, mal by si ísť autom aspoň 10 min na zaradenom S, ak máš automat,. Vtedy by sa ,mal vyčistiť filter. Ak nepomôže, tak do servisu. Buď to bude filter pevných častíc, alebo sacia klapka. Sacia klapka zvykne odchádzať po cca 200 000km.
intacto77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.07.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intacto77 »

OK dik,v stredu budu znacky tak ho skusim prevetrat, nech sa spamata :d :D
Paradox na tom je, ze ked som ho kupoval slo ako hodiny, ziadna chyba, 1000km domov a potom mesiac stania v klude a zrazu chyba. Fuckin, mal som 15 BMW prevazne novych a ziaden problem, druha audi a hned toto. :3c90:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

na 99 procent klapky v saní. Diagnostika ukaze hned. Rozvod sa meni ako kedy, niekto nemeni nikdy, niekto meni ked mu zacne rano za studena retaz robit rámus a vymeni napriklad len spanovaky. Na mojej bol meneny pri 250000km komplet rozvod s pracou tusim 1100eur.
intacto77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.07.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intacto77 »

Dik este raz za radu. Este by som sa spytal, co to ta klapka je? Som v tom docela neznaly, da sa tak jazdit? Ci treba ist hned na vymenu? Kolko odhadujes opravu ak by to bola ta klapka? je mozne ze po zahriati motora to prestane svietit? Lebo opakujem, to auto nemalo ziaden problem a nejazdilo sa na nom.
:300f:
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

kedze sa na tom nejazdilo,tak sa ti ta klapka zasekla,ale cenovo vobec neviem,ak mas dobreho znameho servisaka,tak ti to spravi za par supov,len nech ti tam da kvalitny diel,
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

mam jednu skusenost s tou klapkou,kupovali sme v nemecku a4 3.0tdi 2006,tiez mala zaseknutu klapku uz ked sme ju brali,ukazovala to aj diagnostika,nemcov sme osklbali o par stoviek eur,a cestou domov sme auto poriadne prevetrali,a ta klapaka povolila a dodnes auto jazdi bez chyby
intacto77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.07.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intacto77 »

Krawa dik, davas mi nadej, ze hned po privezeni 3 rocneho auta nemusim ist do servisu, inak by som bol docela :3c90:
:3035:
Dam vediet ako som dopadol, v stredu ho prefuknem
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo1313 »

ci je to klapka zistis.daj dole kryt motora nastartuj a pridavaj plyn hore vzadu su krokove motory ktore tiahlami ovladaju klapky ak sa niektora nehybe je pokazena-pozor zla je klapka nie motor ten totiz zisti ci je klapka uz v koncoch....a poto ju necha otvorenu.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tie klapky su tam dve, jedna stoji tusim 250eur. Kazdy druhu 3.0tdi s tym ma problemy. Aj na mojej A6 to raz svieti raz nie,na vplyv chodu motora to vplyv nema: Rozsvieti sa to preto ze ked nie su presne zosynchronizovane tak sa rozsvieti kontrolka. Risenie je vymena klapiek alebo uprava softom za 500eur.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

Kua "nové auto" a také čosi?! :zga28:
intacto77
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.07.2008 12:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intacto77 »

Ved toto!!!!!!!! rozmyslal som nad limuzinou, chcel som na zimu 4 kolko a preto allroad. Inak by vyhrala BMW 7. Uvidim pocity z audi, zatial nic moc
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

som tiež BMW positive :3035:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Filiplat, Google [Bot] a 33 neregistrovaných