Audi A8 d2 2.5 tdi afb

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubo.ficek
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Audi A8 d2 2.5 tdi afb

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

Zdravím. Mal som problém s motorom spotreba oleja a nakoniec začal tlačiť olej do vody.Po výmene motora ako kus za kus spätne vykladanie späť trysky čerpadlo turbo mi motor nejde do výkonu.Tlak je 1240 namiesto 1800-2200.pred tým motor išiel 220km teraz 160km a to inak trvá ak sdi.vsetko som mal ôk. Tak som menil turbo žiadna zmena, výmena váhy žiadna zmena, výmena n75 žiadna zmena, výmena tlak v sacom potrubí žiadna zmena. Štartuje v pohode ale ide ťažšie do otaciek.kontroloval som hadice a sú ok.uz ma drbne z toho všetko išlo doteraz ôk až na spotrebu oleja 800km liter ale aj dosť tiekol.rozvody som tri krát skontroloval na ryskach, čerpadlo som dával aj na 0 alebo - 2 nič to s tým nemá akurát motor je AKE ale nemá to nič s tým.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neriešiteľné pre nedostatok základných informácií.To čo sa robilo doteraz bola slepá baba.Na základe toho čo je tu a teraz známe a isté...od toho iba utekať,to by bola doslova drzosť sa k tomu vôbec vyjadrovať.To si môže dovolíť nejaký truhlík k tomu mudrovať,ale nie človek poznajúci ten menežment.Keby sme sa osobne stretli,myslím že by sme držali cca hodinu otázok a odpovedí kým by sa dalo povedať že ok,zhruba viem kde sa to nachádza teraz v akom stave.Treba pochopiť že ak deväť z desiatich otázok nie je zodpovedaných,nemá cenu sa zamýšlať nad vecou.
lubo.ficek
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

A čoby si chcel ešte vedieť? Veci odskúšané z iného auta.v živote si motor nemenil?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Menil,ale velmi výnimočne,v 99% sa dával do poriadku pôvodný motor.Kým nie je diera v bloku je to istejšia cesta než začínať z kúpenou mačkou vo vreci,tam je neisté úplne všetko
Ak píšeš že je všetko odskúšané tak aj sám vieš že to asi pravda nebude.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ved si uz diagnostikoval preco Ti motor nejde. Turbo netlaci tak ako by malo. Teraz treba zistit, preco tomu tak je.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lubo-co pises to su same nejasnosti.Pises ze po vymene motora je slabsi tach,potom pises ze doteraz vsetko islo ok.Vies to nam vysvetlit?Mal si motor AFB teraz mas AKE,to su vykonovo rozne motory.Menil si aj RJ motora?
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mhlavaty napísal:Neriešiteľné pre nedostatok základných informácií.
Ja by som povedal že aj pre nedostatok financií.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

co vsetko sa nahadzovalo zo stareho motora na novy?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

treba napisat do Afriky tam vedia lepsie co a ako s wagenmi....
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných