Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

Zdravím vás, idem si k vám po radu.
Predvčerom v noci som išiel po diaľnici na tempomate 130km/h - z ničoho nič som zacítil jemné škubnutie, pozrel som na otáčky a lietali jedna radosť - taktiež motor mal divný zvuk a ked som ťukol na plyn otáčky išli vyletieť a počul som aj nejaké pískanie/hrkanie ? . Následne som auto odstavil na najbližšom odpočívadle vypol motor vystúpil z auta a pod autom som si všimol veľkú škrvnu od oleja a tiekol riadne olej zo spodku auta. Olej zpáchal a bol žltý/priesvitný (predpokladám prevodovka). Auto som ďalej neštartoval a rovno som volal odťahovku. Idem za vami s prosíkom o pomoc čo by to mohlo byt keďže moj mechanik ma dovolenku a príde až v utorok nedá mi to pokoj a rad by som zistil aspoň orientačne čo by mohlo byt príčinou.
Keďže viem ze tu je zopár expertov na prevodovky ako napr Lubomt.
Jedná sa o auto Audi A6 C6 4F 2.7TDi 2010 CANA 140kw Multitronic.
Ďakujem vopred.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Vytiekol olej za jazdy Audi A6

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

A co tak strcit hlavu pod auto a kuknut sa?
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa carbi »

cicmanca si nevsimaj, jeho tu maju za blbca
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa martincichy »

Tvoja odpoved nebola z tych, ktore pomozu.

Nikto z nas, a ani lubomt nema vestecku gulu, zrovna ani cicmanec3. Ale gymnastika je zdrava.

Pohlad do motorovej casti a pod auto moze vela napovedat. Kontrola stavu prevadzkovych kvapalin povie o nasledkoch incidentu este viac.
sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

martincichy napísal: 26.06.2022 15:38 Tvoja odpoved nebola z tych, ktore pomozu.

Nikto z nas, a ani lubomt nema vestecku gulu, zrovna ani cicmanec3. Ale gymnastika je zdrava.

Pohlad do motorovej casti a pod auto moze vela napovedat. Kontrola stavu prevadzkovych kvapalin povie o nasledkoch incidentu este viac.


Zdravím ťa,
Čo sa týka prevádzkových kvapalín -
Motorový olej na - max
Chladiaca kvapalina sa vytratila je asi 1cm pod MIN
Na motore niesu žiadne fľaky tak isto ani nerobí emulziu pod vekom .. v chladiacej ani stopa po oleji .. prevodový olej skontrolovať neviem .. chcel som len informacne vedieť či sa náhodou niekto s niečím podobným nestretol nečakam že mi niekto povie presnú príčinu do posledného detailu takto cez net čo je z jednej strany nereálne a z druhej strany keby som vedel samozrejme všetko skontrolovať možno by to bolo možné .. pod auto sa nejak extra nepichnem nakoľko je odparkovane na kopci čiže najlepšie riešenie je ho dať na zdvihak ktorý žiaľ nemám.
Čiže predpokladám že aj tak mi nič iné nezostáva len počkať do utorka.
btw.
Celý spodok auta je aj aktuálne celý od oleja a kvapka z neho pomaličky olej ma žlto-hnedú farbu
[img] [url=https://postimg.cc/QVvpMR0B] [img]
sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

Ešte som zabudol dopísať .. na palubovke tiež neukázalo žiadnu chybu žiadna kontrolka aj keď som dal CHECK vyskočilo všetko OK .. mal som v pláne ho pichnúť na diag. Ale predpokladam že to bude úplne zbytočne keďže sa jedna o mechanickú závadu pri ktorej neukázal palubný žiadnu chybu ..
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

carbi napísal: 26.06.2022 14:28 cicmanca si nevsimaj, jeho tu maju za blbca
No daj spravnu odpoved. Cakam.

Ps: ak tu hlavu nestrici pod auto, resp pod kapotu, tak budes stale ty za uja.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

pre zadavatela: daj este info kolko ma auto km a ci bol uz meneny olej v prevodovke.
sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

TDIdieselpower napísal: 26.06.2022 16:12 pre zadavatela: daj este info kolko ma auto km a ci bol uz meneny olej v prevodovke.

Auto ma nabehane 305 xxx km .. auto som kupoval keď malo nabehane 286 xxxkm (pár mesiacov dozadu) .. a predávajúci sa mi zaručil do zmluvy že menil olej v prevodovke 5000km pred predajom čiže pri 281 000 km údajne mal byt menený olej v prevodovke na čo som sa aj spoliehal keďže sa mi tým zaručil do Kupno-predajnej zmluvy
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Po 5000 km by bol olej cerveny.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa leonNL »

Zeby pri tej vymene nedotiahli poriadne vypustny srob a tebe sa to pocas tych 5000km uvolnilo a olej vytiekol? Nenapada ma ina moznost preco a kde by ten prevodovy olej vytiekol… Naozaj najlepsie spravis, ak si pod auto lahnes a skontrolujes prevodovku, alebo teda miesto kde ten olej vyteka(l). Alebo teda pockaj do utorka a na zdvihak.
Len nam prosim ta napis co bol problem, mna osobne to fakt zaujima ako a preco vytiekol ten olej…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

leonNL napísal: 26.06.2022 18:31 Zeby pri tej vymene nedotiahli poriadne vypustny srob a tebe sa to pocas tych 5000km uvolnilo a olej vytiekol? Nenapada ma ina moznost preco a kde by ten prevodovy olej vytiekol… Naozaj najlepsie spravis, ak si pod auto lahnes a skontrolujes prevodovku, alebo teda miesto kde ten olej vyteka(l). Alebo teda pockaj do utorka a na zdvihak.
Len nam prosim ta napis co bol problem, mna osobne to fakt zaujima ako a preco vytiekol ten olej…




Auto ma najazdené 305 000 (aktuálne) - 281 000 (kedy bol menený olej) = 24 000 .. čiže pred 24 tisíc km bol menený olej (5 tisíc km pred tým ako som ho kupil :D )
Jasne určite sem napíšem čo bolo príčina lebo ani mne to nejak nejde do hlavy že pred tým absolútne žiadny problém s prevodovkou žiadne kolísanie žiadne trhanie proste nič auto krásne radilo a zrazu z ničoho nič toto ? Nerozumiem tomu … zas som čítal na fórach ešte že tieto Multitroniki sa ľúbia len tak samovoľne rozsypat každopádne uvidíme utorok .. pripadne si ho podvihnem heverom a hodím sem fotky zo spodu.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Neviem ako ma tento wagen spravene chladenie prevodoveho oleja, ale mohla aj prasknut hadica, resp. vyvliect sa z chladica.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa leonNL »

Ano to ma tiez napadlo, ze mohol olej vytiect aj na “trase” chladenia… Len zadavatel pise ze kvapka z prevodovky… No kazdopadne som zvedavy co bolo pricinou
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Neviem ci pozretie pod kapotu a pod auto by odhalilo viac ako bolo napisane, zhora tam je toho napchaneho v motorovom priestore statocne a zospodu zakrytovane, jedine dat na zdvihak, odkrytovat a pozriet odkial co vytieklo, pochybujem ze by nieco realne odhalil keby si vedla toho auta hoci aj lahol
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní