Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

jaster-83 napísal: 26.06.2022 20:55 Neviem ci pozretie pod kapotu a pod auto by odhalilo viac ako bolo napisane, zhora tam je toho napchaneho v motorovom priestore statocne a zospodu zakrytovane, jedine dat na zdvihak, odkrytovat a pozriet odkial co vytieklo, pochybujem ze by nieco realne odhalil keby si vedla toho auta hoci aj lahol
No auto som dal na hever pichol som sa tam s pomocou všetkých svatých aj nesvatých so strachom že ten niekoľko tonový vorváň sa na mňa zvalí ale okey .. videl som tam presne to čo píšeš zakrytované do nemoty .. ALE objavil som prasknutý kryt v blízkosti pod spolujazdcovými dverami a boli tam stopy oleja .. ale tých stop tam bolo niekoľko (celý podvozok) čiže más pravdu bude potrebné to cele odkrytovať a tak zistiť presnú príčinu .. tak týmto som moje vyšetrovanie skončil a nechávam to na mechanika s čakaním na "smrť" ... Ďakujem Vám všetkým Páni ktorý sa snažili poradiť a akonáhle budem vedieť príčinu napíšem ju sem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme olej vytiekol zo spojenia motora s prevodovky.Táto prevodovka má havarijný mód rozpojenia spojky pokiaľ sa niečo udeje napr z vysokým tlakom oleja a pod.To by mohli byť lietajúce otáčky.Olej može vyletieť odvetrácou trubkou ktorá je prednom štíte prevodovky kde sa spája z motorom.
Chyby treba načítať v RJ prevodovky,nie motora
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Ked som zvedavy, auto pridvihnem a dam dole spodny dekel. Za 15 minut viem na com som…

Ti co chcu hladaju sposoby, ti co nechcu hladaju dovody.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tento spôsob zistenia miesta je o obrovskom šťastí a pre takéto prípady neplatí.Auto krytované zospodu ozaj dobre, kde unikne plne zohriaty olej je olejové furchom durch a kape z neho zovšadiaľ akoby vyšiel z bazéna.Prúdenie okolo motora s prevodovkou urobí svoje,olej je všade,je to dobré jedine na pomýlenie a v podstate ničomu nepomôže.Ešte aj dielňa si užije svoje,kto riešil podobné príhody dobre vie čo ju čaká a vie čím sa začína...očistou.Na ceste,na odpočívadle alebo hoci aj doma za 15 minút je rozumnejšie si dať kávu a premýšlať komu volať,tam nezistíš nič,akorát sám budeš ako prasa.Ani len to neodkrytuješ,to je tak isté ako v noci tma
sectorko666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.06.2022 22:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa sectorko666 »

Zdravím Vás Páni,
Takže olej vytiekol z hadice chladenia prevodového oleja takže cicmanec mal pravdu hadica bola prasknuta .. Takze to už je vyriešené ale objavila sa ďalšia záhada nafta v oleji AŽ 5litrov nafty v oleji :D čiže predpoklad je tryska. Úprimne sa cítim ako idiot nakoľko som pozeral koľko je oleja v motore a vyzeralo to ok ale z toho dôvodu že auto som mal na kopci čiže moja chyba … Tak teraz sa ide vyriešiť tá nafta v oleji.
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - vytiekol olej za jazdy

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Je to prekliatie. Vzdy mam pravdu.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných