Audi A6 - nefunkčný parkovací systém

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Audi A6 - nefunkčný parkovací systém

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Potreboval by som tu od vás radu..
Audi A6 C7 má nefunkčný parkovací systém..resp.parkovacie senzory..na diagnostike /bol som u lubamt/ vypísalo závadu na snímači vpredu vľavo a vzadu vpravo..jedná sa o chybu B1079 14/008/ prerušenie alebo skrat na kostru...a to isté aj na tom druhom..
Nevedel by mi niekto poradiť či sú vadné konkrétne senzory/čiže kúpim nové a nahodím/, alebo kedže tam píše, že skrat na kostru, tak kde sa nachádza kostra na senzory?/teda ak nie je myslená kostra celkovo na celé auto od baterky/.
Ďakujem za radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skrat na kostru neznamená chybu ukostrenia aj keď to tak znie
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Pán Hlavaty, takže to znamená že odišli snímače parkovania-čiže kúpim nové a malo by to fungovať?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neaktívny snímač ale nemusí byť nutne vadný,to RJ nerozlišuje prečo je na mínusovom pripojení k RJ "ticho" zase iné hlásenie by bolo ak by čokoľvek dorazilo ale bolo RJ nepracovateľné nezrozumiteľné
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

A teda čo môže byť ešte príčinou, že hentie 2 senzory nefungujú?
lebo kabeláž ide vlastne z jedného kabla a postupne su z neho odvodené 4 na napojenie senozora..a kabeláži nie je nič..ešte by som mohol spraviť skúšku správnosti tým, že to prehodím na opačné strany/samozrejme nie do stredu nakolko tam nepasuju/..a ked vyhodí už aj to chyby, tak je to potom jasné..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikdy neplatí to ako to vyzerá,ale či to napr.RJ vidí signál takže do hľadania pádá reťazec konektor vodiče konektor čidlo.Len nie systémom že vyzerá
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prepískanie káblov bude asi príliš primitívne, ale overiť každú jednu žilu signálom z osciloskopu to by možno išlo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ja som si kable prepipal od jednotky a hned som vedel kde je sever. Predomnou vymenili senzor za neoriginalny a problem bol v kablovacke, kablovacka opravena a originalny senzor vyhodeny a neoriginalny robi hluposti. Cize viac skody ako osohu vymenou senzora.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

skus vymenit senzory medzi sebou a uvidis na diagnostike ci ostava chyba na tom istom mieste alebo ci je teda vadny ozaj senzor. Na niektorych senzoroch citis aj prilozenim prstu nan ci maka ak nemas po ruke diagnostiku
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj po čase,
Nechcel som zakladať opäť novu temu, tak sa spýtam dodatočne na jednu vec..
Na diagnostike sa ako som písal zistilo že ľavý predný a pravý zadný senzor nefunkčný alebo skrat na kostru..
Tak som teda zakupil na bazoši parkovacie senzory/úplne nové/ s tým výrobným kodom ako maju byť, len rozdiel je v tom, že tie moje čo tam boli maju hodnotu 29dB a tie čo mi prišli sú 18dB..
zadný bol vadný určite, nakolko bol odlomený konektor a tomu prednému nebolo nič, tak aj tam som dal nový..
Takže na oboch miestach sú nové parkovacie senzory, ale systém nefunguje..teda robí to čo predtým..kontroloval som celú kabeláž a nie je na nej nič poškodené, je ako nová..
Tak mi ešte napadlo, či to nemôže byť tým, že je tá chyba zapísaná v RJ a trebalo by ju vymazať aby to začalo fungovať..alebo tie senzory su nedostačujuce tými dB..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

s tym istym vyrobnym cislom a inymi Db? Nieco mi tu nesedi. AK su origo asi by mali Db sediet ak sedi aj cislo senzoru. Ak je to nejaka cina tak tazko povedat ako sa to bude spravat. Niektore group diely maju za cislami este aj pismenko. Ak je tam tak sedi aj to?
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj patko dík za reakciu..bral som to od tohot človeka..
https://auto.bazos.sk/inzerat/112055716 ... 919275.php
ked som s ním volal tak mi povedal, že už do neho brali viacerí na VW group a aj na Q7čky a že nebol s tým problém...prišlo to v originál krabičke VW teilov...
ja som potreboval tieto rovné..ale on má ešte v ponuke aj tie zahnuté s koncovým A za výrobným číslom a na nich je napísané 29dB..ved pozri
https://auto.bazos.sk/inzerat/112055682 ... 19275a.php
tie moje čo mi poslal maju takisot vyrazené hento len namiesto 29dB je tam 18 dB
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: denisbvs a 7 neregistrovaných