Audi A6 - hádže sa do núdzového režimu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi A6 - hádže sa do núdzového režimu

Príspevok od používateľa pdk »

Ahojte,

obraciam sa na Vás s prosbou o radu.
Mám Audi A6 2.0 TDi Multitronic, rok 2008, nabehané 151.000km.
Pri jazde mi začne blikať žhavenie a auto sa hodí do núdzového režimu.
Diagnostika píše : nízky tlak do turba
Turbo sme vymenili, tiez všetky hadice, snímače, egr ventil, filter pevných častíc...
Najprv sa mi zdalo, že to robí, len keď je málo nafty v nádrži, dojazd cca 50km.
Vyčistili sme komplet nádrž, skontrolovali a vyčistili čerpadlo, no stále to robí.
Auto mám už tým pádom 4 mesiace nepojazdné a nikto si s ním nevie rady.

Poradí niekto tu?

Ďakujem pekne
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa mňa treba vymeniť ešte tak 10-15 vecí a musíš na to kápnout!
pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pdk »

Je mi jasné, že chceš mať čo najviac príspevkou, ale pre mňa je prednejšia kvalita, ako kvantita, takže si prosím konkrétnu radu.

Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

K čomu je dobré mať čo najviac príspevkov? :41c2:

Len som sa ti snažil naznačiť, aby si vymenil servis pretože táto ich metóda vymeníme-uvidíme zjavne nefunguje. Teda na opravu nefunguje, na ich zisk funguje celkom dobre...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Normálne som myslel že sa tu bavíme o tom istom aute... http://forum.autobazar.eu/audi-a6-2-0-t ... 37308.html
pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pdk »

ivko1 - nie nebavime, ale cital som to, no nic konkretne k teme som tam nenasiel, preto to skusam takto.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

uz sme tu nemali dost davno TDI v nudzaku.... minuly rok sme to riesili kazdy druhy den..
Chcel so len povedat, ze staci pozrist starsie prispevky. A mozno prides na to, ze si mohol mat 1000e vo vrecku ako napisal cico. Nuz ale na vlastnych chybach sa uci najdrahsie...ci?
pdk
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 09.11.2008 19:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pdk »

cubicomp - keby som nasiel v tych prispevkoch nieco, co som este neskusil urobit, alebo nieco ozaj k teme, tak tuto temu nezakladam. Ale ked si vezmem, ze zo 100% prispevkov je 50% uplne mimo temy, lebo poniektori maju "akoze" zmysel pre humor a chodia si sem viac pokecat ako poradit, , dalsich 40% su veci, ktore som uz skusil a zvysnych 10% su rady typu "predaj to" . . .
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Možno že napíšem čo ste urobili-ale pre istotu...vymazali Ti chybu z RJ ???
...Ešte jeden spôsob-odpojiť akumulátor...
...Keď to nepomôže,viem machra z AUDI-servisu,záleží od toho,odkiaľ si...
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - hádže sa do núdzového režimu

Príspevok od používateľa garde »

pdk napísal: Diagnostika píše : nízky tlak do turba
....je to správne alebo to má byť "nízky tlak od turba???"....
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa lubomt »

cicmanec napísal:K čomu je dobré mať čo najviac príspevkov? :41c2:

Len som sa ti snažil naznačiť, aby si vymenil servis pretože táto ich metóda vymeníme-uvidíme zjavne nefunguje. Teda na opravu nefunguje, na ich zisk funguje celkom dobre...
presne moja rec. vymenit servis !!!
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 - hádže sa do núdzového režimu

Príspevok od používateľa lubomt »

Je to fakt len o servise. Zjavne tam kde ho mas nemaju ani paru o tomto motore a aute. Nie je predsa mozne , ze v dnesnej dobe mas auto 4 mesiace v oprave a ani s tym nehli. IHNED VYMENIT !!! U nas co robime automaticke prevodovky robime tieto zvycajne do 3-4dni, v extremnych pripadoch 2 tyzdne. Keby som mal zakaznikovi drzat auto u mna MESIACE, tak sa hanbim ako pes !!!! Zabudni ze Ti tu konkretne niekto povie "vymen toto" a auto bude zrazu opravene. Moze tam byt X moznosti, co to moze sposobovat. najdi dobry servis a daj to tam. Ak nemas, rad Ti poradim, kde to doniest a budes to mat rychlo !!! Ak chces nadalej "nevozit sa" a mat nervy z neopraveneho auta a len platit, tak si to maj tam kde to mas. Ziadna ina odpoved na Tvoje prispevky ma nenapada.
Je to ako ked sa ma niekto opyta "mam vadnu prevodovku" a spyta sa ma co by mohlo byt vadne... A ja som auto ani nevidel
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

ja si nejako neviem predstavit suvislost medzi fap a turbom. Keby bolo cokolvek zle na fap, tak si myslim, ze by diagnostika nenapisala zly tlak do turba.
Co stal ten filter pevnych castic?

Sak ta asi drbne ked zistis, ze mas zlu vahu vzduchu(ale tu ste asi menili tiez) a ty si menil fap za 1000e.
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

Dignostiku beriem iba ako pomocku, niekedy sa stane , ze nic nepise a prevodovka je uplne kaput. Treba s nou vediet aj robit, nie sa spoliehat len na vypis zavad. Ten nie je smerodatny, niekedy su zavady az druhotne
Roland07
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.05.2017 23:21
Zdieľať na Facebook

Audi a6 2.0tdi

Príspevok od používateľa Roland07 »

Ahojte,mam taky problem s mojou audinou hadze mi ho do nudzoveho rezimu,a sviety zlta kontrolka,bol som 3x,na diagnostiku a nevedia mi zistych chybu,a auto niekedy ako trcha ako keby malo paliva dostavalo ale ked mu prudam tak netrha iba ked plonule idem..prid 50km/h.Do 2500otacok ide dobre nad uz vobec nema auto vykon,palivovy filter novy,vzduchovy novy,vaha vzduchu je dobra. A este mam dost velku spotrebu ukazuje mi aj 9,6l.Som stoho uz hotovy..poradte co to moze byt.Vdaka

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných