Audi A6 , 3.2 fsi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miro32fsi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.07.2015 17:38
Zdieľať na Facebook

Audi A6 , 3.2 fsi

Príspevok od používateľa miro32fsi »

Zdravím chalani potreboval by som radu mam Audi a6 3.2 fsi 2007 pred nedávnom mi začala svietiť kontrolka motora na diagnostike mi vypisuje rôzne chyby snímač vačky snímač kľuky netesnosť sacom potrubí vysoký tlak sacom potrubí ved ked je netesnosť tak nemôže byt vysoký tlak auto na voľnobehu začalo strácať otáčky trase z celím autom dokonca mi už raz aj zdochlo na semafore myslíte že sa mi mohlo pokaziť toľko veci naraz len tak odrazu? Pokiaľ sa chyby vymažú tak jeden dva dni pokoj a potom zas vopred Dakujem za rozumné rady
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Začni to riešiť, 3.2FSI kapali na vaťahanú rozvodovú reťaz, ked je vyťahaný tak je "posunutý" celý rozvod
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vôbec nie je toľko vecí pokazených,zrejme je to jedna jediná.Ale má dopad na prácu viacerých vecí a kedže posunie merané hodnoty a RJ sa to nepáči nahádže kopec chýb ktoré sú iba zdanlivo chaotické.Ano na pohlad je naraz veľa aj naraz málo nezmysel,ale nie je.ivko velmi dobre odhaduje chybu,pretože rozpor synchronizácie signálov kluky a vačky je v chápaní RJ presne to čo píše,sedelo by to na posunutie hodnôt pre vyťahanú reťaz.
miro32fsi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.07.2015 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro32fsi »

Diky za rady ale rozvod ma cca 40000km bol menení lebo starému majiteľovi strelil ako viem že ta reťaz ma malú výdrž ale zas si nemyslím že po tak malo km už bude vyťahaný ani to auto nejak extra nenahánam jazdené viac menej mojou ženou
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neznamaná to vôbec nič.Rozvod treba vymeniť vrátane štyroch klzákov a ani to nezabezpečí pokojný spánok, stále je životne odkázaný na štyri olejom plnené elementy,dve variability vačkovíc a dva hydraulické šponováky reťaze.Rozmenené na drobné,ani nemusia byť zlé,len sú odkázané na tlak oleja ktorý ale môže mať nejaký problém niekde úplne inde ale kecať bude práve tu do riadenia niektorej z týchto vecí.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no skusim okolo komina lol, ako znaly cyklista, nepoznajuci 3,2 fsi + trocha psychologie pridame...

jak bolo spomenute retaz...pozname z bycigla ! tam sa tiez kurvi a modernizuje ! treba je veeeela prevodu, ale jaka je moznost realna ? spravit tenku retazku, spravit tenke ozubene kolecka ! nove vsetko ide ako lusk, kto jazdil volakedy zbadal rozdiel ! kurna kde to ma zivotnost ?? volakedy a dnes ? to su ine svety !

dneska je retazka v hajzli jako nic, ale bohuzial kto to skusal, tak vie, ze vymena opotrebenej retazky je veelmi kratkodoba oprava, ta nova je nejaka menej kvalitna lol

v skutocnosti prd ! je stejne kvalitna, alebo teda moze byt, ona zato nemoze ze menej vydrzi ! moze zato ta prva natiahnuta, ktorej sa zubate kolecka prisposobili, omackali si svoje nove plosky, proste sa snazili prisposobit novej situacii

teraz k autu a psychologii, coz takto stastny majitel, ktory to doklepal do servisu s problemom ? je postaveny pred dilemu, dame komplet vsetko nove jak ma byt stoji to X / vela penazi /

alebo dame len novu retazku ! BINGO !!! problem zmizne, stoji to Y / ovela menej /

X-Y = zaujimava sumicka lol

pri predaji mocneho dreamwagenu trt sa bude dat zistit ci bolo zaplatene X alebo Y, cena lepsia nebude...

POZOR ! ne neni to skryta vada, iba "ciastocna" generalka po slovensky, ale ved o nic nejde, predsa hrdy majitel V6 audi 3,2 benzin, masiny vyssieho manazmentu, si to isto da spravit poriadne, to su prenho drobne...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miro32fsi
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 11.07.2015 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro32fsi »

No paráda teda úplne sa s toho teším ale tak 3.2 fsi nieje sa čo čudovať budúci tyz. to zoberiem do audi pokiaľ to bude ozaj ten rozvod tak mrdam nato koľko vydrží toľko pôjde marci plánujem aj tak kúpu druhého auta a syn sa bude mat aspon s čim hrať :40bd: Vám chalani dakujem za rady aj za váš čas
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných