Audi A6 3.2 FSI Quattro Tiptronic - 2005/2006/2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Audi A6 3.2 FSI Quattro Tiptronic - 2005/2006/2007

Príspevok od používateľa car-and-driver »

caute,
poprosim nejakeho technickeho odbornika Audi, ci by sa mi vedel vyjadrit k vozidlu Audi A6 3.2 FSI Quattro Tiptronic. Planujem kupit toto vozidlo R.V. 2005, 2006 mozno 2007.

potreboval by som ale poradit ohladom motora, prevodovky a elektroniky v tychto rokch popripade verejne znamych problemov.

zial nie som expert, co precitam na nete .. tak su nejake problemy ale neviem vyhodnotit ci je to standard, ci je to zavazne alebo nie .. tak vas chcem poprosit a priatelsku technicku radu.
skor sa obzeram po rv 2005/2006 ale su vo focuse aj nejake 2007micky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa car-and-driver »

super, dakujem za informaciu.

takze bud budem hladat novsie alebo starsie s uz zabehanym motorom.
horsie je, ze neviem ako zistim, ktore komponenty su nasadene prvy krat (1-3 roky) a ktore su uz dlhsie pouzivane.

skusim na wiki a podobnych strankach .. hadam tam budu taketo detaily

dik este raz ;)
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

v tom pripade 4,2
len to som snad este v A6 nevidel...davalo sa to vobec do A6
car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa car-and-driver »

ano, najdes to

akurat toto uz mam mimo budgetu .. hladam do 10-11k EUR viac pohodlny sedan s vykonom.
Naposledy upravil/-a car-and-driver v 06.03.2012 21:52, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano fungovalo,ale treba dopísať ako.
Inak tá konkrétna volba je výborná cesta k smútku v budúcnosti.Jedine ak je bubáčikov statočne v kešeni.
dotynka
Príspevky: 1222
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:33
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dotynka »

čítal som už dávnejšie recenziu na 3,2 FSi a tam dôrazne varovali pred kúpou tohto motora. (podrobnosti si nepamätám) :41c2:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Ano fungovalo,ale treba dopísať ako.

presne tak, macubuši GDI je najhorsi benzinovy motor co sa na forach znacky da stretnut. O inych motoroch tam nemas takmer nic lebo nie je co, avsak GDIcka dostavaju nalezitu pozornost. Tipujte preco to tak je a preco potom od nich upustili.


Autorovi temy : trosicku som nepochopil to co si napisal:

===========
"super, dakujem za informaciu. takze bud budem hladat novsie alebo starsie s uz zabehanym motorom."
===========

podla tohoto odstavca to vyzera tak ze aj napriek linkovanym strankam mas o 3.2fsi zaujem. Tak ako Hlavaty hovori, velmi ti drzim palec aby si z auta nemal nehnutelnost. S tym motorom nevedia pohnut chlapci v autorizaku a kukaju na to ako teliatka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

M104? Tú hnusnú ťažkú marhu?!


[img]http://files.myopera.com/cicmanec/album ... 1/M104.jpg[/img]
car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa car-and-driver »

dakujem vsetkym, co mi este potvrdili ze ruky prec

chlapi a viete poradit, ktory rocnik audi malo dobry motor ? ci asi nenajdem nic schopne okolo 10k eur ?

popripade, myslite si ze by bolo porovnatelne keby kupim dieslovy motor ? toho sa dost stranim .. ale predsa, ako info na zamyslenie sa zide ;)
delarosa
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarosa »

v prvom rade by som na tvojom mieste s takym chabym rozpoctom nerozmyslal nad premiovkou. Ked chces normalnu premiu prichystaj si aspon 20 litrikov, za to uz kupis schopne auto ktore ti nebude stat v servisoch.

Druha vec, premia nie je vsetko, pohodlne sa da odviest aj na inych autach, ked mas 10-11k tak popremyslaj nad strednou triedou - mondeo , passat, pripadne skus zabrowsovat skor na 3er ci A4... tam sa daju najst slusne kusky a pomerne mlade rocniky -> 2007/2008...

Premiovkou z vyssej strednej triedy za 10-11 ohuris mozno susedov a nejaku zabku ale skusenejsich ludi urcite nie. Takych ako ty uz beha po slovenskych cestach dost, co si dotiahli verkle z DE a potom vypisuju na forach co vsetko im nejde a kolko to DPC stoja tie servisy.

Preventivne si pozri v akych najazdoch sa pohybuju auta na mobile.de a v akych tu na slovensku. Pochopis potom co realne kupujes, nasi bazarnici nie su zazracni a nedokazu tiez najst A6 so 132000km najazdenymi v nemecku :)
car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa car-and-driver »

mna ty hodnotit nemusis, dakujem.

pytam sa preto, lebo nie som odbornik ani technik na auta .. som obycajny spotrebitel. ak ti je zatazko odpovedat seriozne, nemusis .. odpovedia ini. a ano, zijem s tym ze bmw, audi a mercedes servis je drahsi ako napr. skoda a bezne azijske znacky.
btw: premiove auto je pre mna napr. ferrari, koenigsegg .. ak je zakazane sa opytat na nazor ludi ohladom vozidla tak odpust. nie som clovek co smiruje suseda ako sa mu dari a ci kupil dobre auto .. takze nemam prehlad v tomto smere.

mobile.de popozeram, dakujem .. dnes rano som este zazrel na cestach toyota avensis, vyzera pekne a solidne a ako som pozrel cez mobil tak mi aj sadne do rozpoctu - akurat mi zase nic nehovori motor a tieto technicke detaily. ale to je uz mimo temy kedze som v sekcii audi.

@mp3turbo .. sorr, az teraz som si vsimol tvoj comment. nie, o 3.2fsi zaujem uz nemam po tych linkoch a nazoroch. myslel som to tak ze bud sa popozeram po starsom rocniku s inym motorom alebo novsom rocniku zase s inym motorom :)

z mojej strany asi uzavriem temu audi 3.2 fsi, kedze ste ma utvrdili ze je to vacsi risk ako zisk. vdaka.
crocop
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 08.09.2008 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa crocop »

a preco nejdes za tu cenu do BMW E60? 525i su spolahlive a nie su ani tak lenive a nezeru vela..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

šak choď do audi A6 2,4 V6. Trhač asfaltu to nie je, ale motor tam robia od roku 1998 tuším :-) Nie je to priamy vstrek ani nič podobné. A tuším tu aj jedna bola okolo 10-tky čierna v BA. Ale teraz neviem či tu ešte je :-)

Ako tak pozerám, tak ta čierna tu už nie je. Iba v Darexe v BA majú jednu za 9 litrov r.v. 2006 ?? Neviem sice ake je to auto, ale ešte by ti ostali 2 litre a by si si to mohol dať do pucu, ak by to aj bola hrča. Aspoň by si vedel, či si si pomenil :-)
car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa car-and-driver »

dik za tipy.

pozrel som to bmw 520i/525i .. s RV 2004 su to na stranke 3 kusy od 8500 - 9500 eur.
podla popisu sa mi pozdavaju ten za 9000 a 9490.

takze tvrdite ze tieto motory su spolahlive ? resp. tie auta su celkovo spolahlive ak kupim v dobrom stave ? samozrejme si zaobstaram technika + KO atd.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 19 neregistrovaných