Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Potreboval by som radu ohladom jedneho problemu co sa zacal vyskytovat v poslednej dobe.
Jedna sa o taku zaujimavu vec..nakolko mam 1 rocnu dcerku,tak moja priatelka s nou sedava na zadnych sedadlach.Mala je v autosedacke na lavej strane teda za mnou-vodicom a priatelka sedava za sedadlom spolujazdca a v poslednej dobe sa deje to,ze ked sa priatelka nakloni k malej,alebo sa nakloni dopredu resp.pohne zadkom na sedadle,tak mi zacne na palubke vyhadzovat chyby senzorov tlaku pneu,poruchu park.brzdy,poruchu Esp...ked vypnem motor a opatovne nastartujem tak chyby zmiznu..taktiez ked idem v aute sam tak prejdem stovky km a nic sa nedeje..ale toto s tymi chybami sa stane vzdy po pohybe osoby na zad.sedadle za spolujazdcom..uz sa to stalo 4x cize nebude to nahoda..vedel by niekto poradit v com to moze byt?jedna sa o audi a6 c7 2011-2018..dik
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Zadne sedadlo a nasledne chyby.

Príspevok od používateľa smarik »

No dieta na lavo je pekna blbost. Dieta ma byt napravo, aby sa nevykladalo/nevystupovalo na cestu.

A druha vec, demontuj sedadlo akukni ci pod nimi nie su pricvaknute kable.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zadne sedadlo a nasledne chyby.

Príspevok od používateľa bjbbobek »

smarik napísal: 24.04.2022 09:40 No dieta na lavo je pekna blbost. Dieta ma byt napravo, aby sa nevykladalo/nevystupovalo na cestu.
Nemusí to byt žiadna blbosť. Treba sa zamyslieť aj nad psychológiou človeka , ktorý v krízových situáciach jedna pudovo a chráni si svoj život. Tuná pomôže štatistika ,ktorú ja nepoznám.
Čo sa týka témy, by som asi tiež uvažoval nad káblami niekde pod sedačkou alebo aj pri nohach . No v prvom rade diagnostika a pozrieť konkrétne chyby.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa smarik »

Co je pravdepodobnejsie? Decko zrazi auto pri vystupovani, alebo havaria?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Nech si dieda kto chce kam chce, tu sa riesia kable, ako bolo pisane, pozriet predne chyby v pamati a kadial ide kablovy zvazok a skontrolovat ho
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa herin »

Uz som jej sedacku prehodil napravo..takze pod tym sedadlom idu nejake kable?Diagnostika iba ukazala ze nie je signal..ale ako hovorim vypol sa motor a chyby prec..dnes po prehodeni sedacky som najazdil cca 100 km a nic..tak idem vymontovat sedadlo..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa oco13 »

Ty si nikdy nemal na tej audine sklopené sedačky??? :42f8:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa herin »

oco13 napísal: 24.04.2022 16:02 Ty si nikdy nemal na tej audine sklopené sedačky??? :42f8:
Mal...snad si nemyslis,ze ked niekto sklopi sedacky tak vidi kable..
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa smarik »

Ja ano. Lebo z nich ide dost vela do sedaciek.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa herin »

smarik napísal: 24.04.2022 22:37 Ja ano. Lebo z nich ide dost vela do sedaciek.
Pojem "sklopené sedačky" sa rozumie sklopenie operadla pri prevoze dlhších predmetov v kufri..čiže neviem kto mohol vidieť kábel v operadle nejakej sedačky kedže je to sklopné..
a taktiež dnes sú veci v autách tak zamaskované že nie je vidieť vôbec nič...kebyže napíšete, že či som mal vonku sedák tak to je iné..pod ním už môže eventuálne byť hocičo...káble od merača paliva v nádrži, od palivového čerpadla, prípadne kábel ktorý vedie do toho bazmeku kde sa zapína pás..
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem ako je to na audine kombi, ale na všetkých autách čo som jazdil treba sedák vyklopiť a na jeho miesto zapadne operadlo. Inak sa rovina nedala dosiahnuť. Či to bola gruppa, francúz alebo japonec. Audina sa mi vždy ušla len sedanová takže tam sa nič nesklápalo.
Podotýkam vozieval som dvojsklo na výmenu, takže tam rovina musela byť aby bolo podopreté vo viacerých bodoch a neprasklo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa martincichy »

Oco, len v hentych audinackych autiakoch je toho vytlmenia viac ako v nasich karach. A hoci aj sedacku sklopi, tak kable budu pod kobercom a decentne odhalene na spravnom mieste.
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa pavilion »

Ahoj,
Podsedák alebo presnejšie spodná časť sedadla na Audine A6 sa neodklápa tým pádom sa ani velmi demontovať nedá ale ked ju chceš vybrať musíš použiť vätšiu silu nakolko podsedak je uchytený bielimy cvokmy ktoré sú jednorázové a pri demontáži sa znehodnotia.
Pod podsedákom sa nachádzajú káble napr. aj na vyhrievanie ako aj napájanie ostatných komponentov tým pádom je predpoklad nejakej chyby.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa oco13 »

Sorry, to som nevedel že je tam natvrdo , čo už keď ja som "social edition". Vlastne mám aj šťastie že mi žiaden z mojich šéfov nedal do ruky audinku - lebo pre mňa nejde znamená čooooo? nejde???? - musí. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 c7 - zadne sedadlo a nasledne chyby

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ono to nieje take tragicke, sedak je tam nacvaknuty zvrchu, treba mat take tie plastove alebo kovove vidlicky na interier a vedie kde zapacit.......
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných