Audi A6 C7 - chip na 180 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jaro G
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Audi A6 C7 - chip na 180 kw

Príspevok od používateľa Jaro G »

Zdravím, má niekto skúsenosti s chip tuningom audiny A6 C7 150kw na 180kw? Rozmýšľam o tom ale neviem či nespravím zle. Vďaka...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

spravis zle.

Okrem ineho neviem ci si podaval gola sadu Arrimu Vatannenovi, leštil helmu Miškovi Šumacherovi a fúkal kolesá Niki Laudovi, ale 150kW mne osobne nepride ako absolutna brzda premavky na ktoru vsetci musia trubit. Na to aby ta kravina jazdila 200 to ma dost v pohode, co ti nestaci ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lubos, samo, ze 150kW nestaci v takom aute.
Ved mu natlcu aj male, novsie autka. Vies to ego nepusti, ked mas oooo A6 a nepremiovky ta prestrelia. :40bd:

180kW je malo. Ked uz cipovat, tak na max co to da, ved to je za rovnake €.
:40bd: :40bd: :40bd:

A aj spotreba bude lepsia, pisu aj o liter menej.
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

mam dokonca len 140kW verziu (3.0tdi allroad C7 po FL) a mam to cipnute na cca 210kW.

Rozdiel obrovsky, 99% casu ten vykon nepotrebujem a navyuzivam, ale sem tam ked na okreske idem predbehnut, tak tam je kazdy kW naviac k dobru.

P.S. upravu som robil ked auto malo 45tis km, teraz mam 70tis km a absolutne ziaden problem, ale ako pisem, tak "podlahu" davam naozaj velmi zriedkavo a 25tis km je celkom malo na to robit nejake hodnotenia.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no jasne, 140kW zdvihnute na 210kW uplne beztrestne. To su ale sprostaci v tej automobilke, desiatky tisic inzinierov, stovky tisic hodin v labaku s vybavenim za MILIARDY penazi, ktori toto nevedeli spravit.

Mne je to jedno, kludne maj aj 725kW. Len ti hovorim ze žiješ v ríťi nezmyselnych čísel, pardon ríši som chcel napisat. A to ti hovorim ako majitel dvoch dvanastvalcov ktore netrebalo čipovať.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

su zastancovia chipovania, su aj odporcovia, co je absolutne v poriadku, je na kazdom na ktoru stranu sa postavi.

Zdielam svoju osobnu skusenost, absolutne by som si nedovolil zovseobecnovat ze chiptnuning je zazrak a za par evri je mozne uplne bez akehokolvek rizika zvysit vykon o 30% a ze vyvojari v automobilkach je banda neschopnych flakacov.

sme na fore, kde ludia vacsinou prezentuju svoje osobne skusenosti, takze za mna ano, ale s rozumom a byt si vedomy rizik; asi bude inac reagovat na chip 15 rocny Golf so 450tis km ako 4 rocny passat/A6tka s 50tis km
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ako s 210kw zvládneš toto https://auto.pravda.sk/doprava/clanok/5 ... u-30-km-h/
lebo je len otázkou času kedy to dojde aj na slovenské humná. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jasnelka
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 15.10.2014 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jasnelka »

uz som pisal ze 99% casu, ale asi to bude skor 99,99% casu kedy ten vykon nevyuzivam

Rezerva vykonu je podla mna sucast aktivnej bezpecnosti; je lepsie ho mat a nepouzivat/nepotrebovat ako naopak.

Ten Pariz je extrem, som zvedavy ci budu ine mesta nasledovat, alebo Pariz po par mesiacoch vyhodnoti ze to je blbost a zrusia to.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Teraz na vikend som mal k dispozicii rodicovsku fabiu 1.9sdi brutalnych 47kw, najazdil som na nej skoro 300km a ani raz som nemal pocit ze nemam dost vykonu, za to som za tych 300km stretol 3-4 auta v protismere koli ktorym som musel na brzdy a ku krajnici lebo obiehali a nestihli sa zaradit, jeden x som brzdil tak ze ma vyklepalo abs a musel som az zastavit aby sa dotycny stihol zaradit pred kamion co obiehal. Vsetky tie auta v protismere boli premia, vyssia trieda, nove, vykonne, vykonovo +150kw a viac auta preto rozumiem poziadavke ich majitelov dalej to chipovat nakolko im ten vykon evidentne nestaci na to aby vedeli a mohli normalne obehnut auto bez toho aby clovek v protismere musel krizovo brzdit alebo strhnut volant mimo cestu...hlavne ze kazdy kilometer je okolo cesty nejaky ten kriz a vence.....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak, tak, preto sa pytam ci bude tych 170kW dost. Ja by som isiel aspon na 300kW, stage1, stage2, proste nema vyznam menej - aby som BEZPECNE predbiehal.

Som jazdil Donovaly na Forde Tranzit 55kW, nalozeny >300kg, castokrat 700kg, stavebny material. Nebol som vzdy prvy na čele kolony...

S tym bezpecnym predbiehanim sa to strasidelne manipuluje, Kefaline. Pockam si osem nedajboze osemnast sekund a potom predbehnem bezpecnejsie, nie aby som musel vyuzit 180kW namiesto 150kW, lebo s tymi 150kW sa NEDA predbehnut a dokoncit manever. Ze tam rozhoduje prave ta 3/4sekunda medzi zivotom a smrtou.

Ved vam v tych makoviciach prepina z vasho obrovskeho ekonomickeho uspechu, ludia.
Dokazal si kupit Audi ajeje. To spolu s čipom ta nerobi nesmrtelnym.

Fotra mojej zeny, sofera kamionu, 3.5 miliona kilometrov bez nehody bez skrabancu na narazniku navesu, zabil druhy kamion ktory bezpecne predbiehal. No zabil ako zabil... strhol supravu mimo cestu ale bohuzial nedopadlo to dobre. Keby tie kamiony dali čelovicu, nedopadne to ajtak lepsie... asi 20 rokov dozadu.

Tak len čipujte na 210kW aby ste mohli bezpecne obiehat, blazni blaznivi.

To ze mas trosku penazi ta nerobi nesmrtelnym. Ani 180/210kW.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
warwick
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 19.04.2007 20:39
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa warwick »

Z odpovedi majstrov sveta si asi uz zistil, ze na tomto fore sa ku normalnej odpovedi nedopracujes, vsak ?
Sam som si dal upravit soft na inom aute s povodnym vykonom 210kw.
Samo o sebe to jazdilo uspokojivo aj pred upravou, po nej to bolo este veselsie. Po cca 60 000 km sa nezjavili ziadne zavady, ktore by sa dali pripisat na vrub uprave.
Aky to ma ale skutocny vplyv na opotrebenie nedokaze uspokojivo povedat asi nikto. Domnienky a dohady, to je strata casu.
Treba do toho ist, ak si zmiereny s rizikom, ze to nasledky mat moze.
Dobra rada do zivota, nazory prispievatelov na takychto forach
ti budu az na vzacne vynimky na nic.
To plati aj o tej mojej.
Forum Autobazareu je strata casu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jasnelka napísal: Ten Pariz je extrem, som zvedavy ci budu ine mesta nasledovat, alebo Pariz po par mesiacoch vyhodnoti ze to je blbost a zrusia to.
Ten Paríž sa pridal k 200 mestám, ktoré to zaviedli už dávnejšie.
Dobra rada do zivota, nazory prispievatelov na takychto forach
ti budu az na vzacne vynimky na nic.
Toto sice môže byť pravda, ale treba si uvedomiť celkom inú vec - každého z týchto pisatelov stretneš aj na ceste a každý reaguje +- ako tu. Neviem či by si to rozchodil ak by si na svojom preposilovanom stroji ublížil rodine Mp3Turba, a napráiklad o mne je známe, že urobím inému na ceste zle už len kvoli tomu že sedí v "Afdinke"
Takže hlavne túto stranku "takýchto for" si treba uvedomiť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Tiez som dvihal vykon, z povodnych 350, na 410kW, zo 700 na 850Nm. Ja som ale neupravoval naftu ale benzin. A upravou preslo okrem chipu aj sanie, chladenie, brzdy, prevodovka, podvozok… Pri dvihani vykonu by sa nemalo zabudat aj na vyssie spomenute komponenty!
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ja teda nie som odbornik na motory a rozumiem logike narocneho vyvoja a genialĂ´nych konstrukterov.

Lenze!
v automotive nepracuju ziadni mega lumeni. OCO potvrdi ..

Navyse sa aj tym par odbornikom do roboty pletu manazeris, ktori sa veci nerozume uz vobec a cele to zabiju uctovnici, ktorym je vsetko fuk, ak mozu vykazat usporu 1 cent.
lol
:3035:

Takze teoreticky ide v pripade auta o dokonaly vyrobok, relaita je vsak znacne menej uzasna.


No a ja osobne som nacipoval 1,6 tdi. A natocil 200 tkm, kym isiel z domu. Teraz mam dokonca len cipbox a v pohode (tu bez merania).

Spotreba sa nezmenila, ale auto ide krajsie hlavne z nizkych otacok.

Takze ja mam s cipovanim dobre skusenosti.

:4012:

ZATIAL :d :D :d :D :d :D
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mp3turbo napísal:no jasne, 140kW zdvihnute na 210kW uplne beztrestne. To su ale sprostaci v tej automobilke, desiatky tisic inzinierov, stovky tisic hodin v labaku s vybavenim za MILIARDY penazi, ktori toto nevedeli spravit.

Mne je to jedno, kludne maj aj 725kW. Len ti hovorim ze žiješ v ríťi nezmyselnych čísel, pardon ríši som chcel napisat. A to ti hovorim ako majitel dvoch dvanastvalcov ktore netrebalo čipovať.
Myslíš tie desiatky tisíc inžinierov, ktorí nám do áut vymysleli DPF a Auto štart stopy, trojvalce, elektrické servá a podobné kraviny? Myslíš tie desiatky tisíc inžinierov, ktorí nás tlačia do elektrodebility, lebo nevedia násobilku a fyziku základnej školy, aby si zrátali, či to vôbec bude čím nabíjať?
Keď už aj mp3turbo píše takéto hovadiny, to už môžme celé fórum zatvoriť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 20 neregistrovaných