AUDI A6, 3.0 TDI,AT6, r.v. 2006, kod motora ASB

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rasto1111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.05.2008 10:32
Zdieľať na Facebook

AUDI A6, 3.0 TDI,AT6, r.v. 2006, kod motora ASB

Príspevok od používateľa rasto1111 »

Kto vie poradiť s problémom pri štartovaní? Pri zapnutom kľúči sa rozsvieti na prístrojovke označenie radenia automatickej prevodovky,,PRNDS,, (parking, spiatočka, neutrál, drive, sport) a vozidlo nejde naštartovať. Kľúč nechám zapnutý 3 až 4 minúty a vtedy vysvietené kontrolky ,, PRNDS,, zhasnú a motor normálne naštartuje. Vymenil som už riadiacu jednotku motora a taktiež stĺpik riadenia, ale závada sa stále opakuje. Vie niekto poradiť alebo stretol sa už niekto s takouto závadou?
Ďakujem za reakciu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ nie sú ujasnené toky komunikácie je výmena čohokoľvek nezmyselná a strelba slepými.Len pre ukážku komunikácie v A6 vyznačil som jednotku povolovania štartu a vzájomných komunikačných spojení s RJ
Je to jedna schéma ktorú treba spojiť,ale je obšírna preto je listoch zvlášť.Ale iba takto pochopíš do akého nezmyselného boja sa púšťaš bez znalosti systému.Tu je bloková architektúra
pravá strana
Obrázok
ľavá strana
Obrázok
rasto1111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.05.2008 10:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto1111 »

Ďakujem za reakciu.
Každopádne som v texte neuviedol, že výmena riadiacich jednotiek mi bola doporučená v servise po vykonaní viacnásobnej diagnostike a komplet merania el.obvodov, respektíve oni mi tie riadiace jednotky aj menili a samozrejme online kódovali, spolu s obidvoma kľúčmi. Dva dni auto štartovalo v poriadku a teraz je syndróm závady späť. Zaujíma ma, či sa niekto s podobnou závadou nestretol v praxi a ako mu popisovanú závadu v servise vyriešili. Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja som si to domyslel.Ešte by ma celkom zaujímalo aký majú postoj k tomu,že evidentne sa k výmenám pristúpilo zbytočne.Povedal by som že urobili niečo úplne charakteristické,vymenili,online prebehlo ostatné,zarobené máme,len pacient nám umiera.Čo teraz ? Preto som tam dal ukážku,čo je A6 a jej stotisíc RJ čo komunikuje všetko zo všetkým.
rasto1111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 05.05.2008 10:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rasto1111 »

Veď toto je to, že oni sú evidentne bezradní a nevedia ako ďalej....preto zisťujem či je nejaké riešenie...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V menežmente je niečo čo dá označiť ako podmienky povolenia štartu,ale má ich viac vecí nie iba štartovanie ale typicky napr klimatizácia.Proste RJ musí mať všetky "povolenia" pre spustenie štartu,tie si všetky overí a potom áno/nie.Môže ich byť desať,možno viac ktoré treba v prvom rade vedieť kde ich status vyhladať a logicky skontrolovať.Kecá do toho milion vecí,automat,palivová sústava,vecí a vecí.Ibaže to už je ozaj vyžší dívčí škola,jednak vyžaduje dokonale poznať elektrický menežment A6-ky a jednak mať obrovskú trpezlivosť.Viem dať iba typ na človeka ktorý (možno) sa na to podujme,to si radšej overím než dám kontakt (ak je záujem) Neisté je to práve pre nevďačnosť takýchto opráv,pretože kto to opraviť vie,lebo má v hlave sedem kýblov rozumu tak prd zarobí a strávi na tom kvantum času.Hentá banda už zarobené má...a o tomto to je
opravujem ..volá sa to autorizácia štartu
vyzerá to takto kúsok z toho ..
Obrázok
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 29.04.2017 13:39, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Samozrejme že to je jedna z nutných "povolení" ktoré si treba overiť.Grupa si ovšem od istého času začala chrániť prístup k servisným informáciám,čo by z pohladu majiteľa auta bolo jedno,keby sa v tom vyznali oni sami.A tak sa opravuje "na úrovni" prehrajú soft,ak treba aj tretí krát,raz sa to snáď poddá,účel to plní,peniaze to zarába.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, tuninka a 11 neregistrovaných