Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0944365777
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2017 21:15
Zdieľať na Facebook

Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa uwa0944365777 »

Dobrý deň,
máte niekto reálne skúsenosti s novšími motormi (2019 a novšie) 2.0 185kw, čo sa dávajú do Audi (konkrétne mám záujem o A6).
Mnohí nadávali na staršie 2.0 tfsi, ohľadne týchto neviem nájsť nejaké aktuálne informácie...

Ak by ste mali nejaké relevantné informácie alebo skúsenosti, bolo by to super...

Ďakujem za odpoveď
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa seven549 »

cakas ze novsi rocnik 2.0 tfsi tsi bude uz ten co nehlce olej?plny internet je toho ako tie tsi nebrat.dovozcovia z nemecka to vozia s tym ze neuznavaju ziadne zaruky a je fuk ci ten motor bude v audi alebo vw.

jablko nikdy nepada daleko od rovnakeho stromu.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa pedro727 »

Dovozcovia to vozia bez zaruky preto lebo si vybrali zlavu pri kupe,v DE ked chces zlavu nedaju ti zaruku (samozrejme je to na dohode ale takto sa sprava vacsina)a uprimne komu by sa chcelo tahat auto v priemere 800km kvoli zaruke?
anvil747
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.09.2016 22:39
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa anvil747 »

Ahóój, mám podobný motor v EreSu :)

Je to fičák, já mám čip na maximální výkon.

Vypnutý start/stop (funkce nastartování při prudkém uvolnění spojky je stále funkční)

Vypnutý omezovač.

Nová cívka zapalování (motor jel na tři válce)

Nové rozvody a jejich časování v řídící jednotce.

Olej nedolévám, jen trošku za dlouho. Určitě bych do další výměny oleje nemusel dolévat ale mám rád provozní kapaliny na maximální hladině.

Najeto je téměř 200 tis. Km, autu říkám silniční stíhačka :)

Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa sherdog »

Tu k TSi/TFSI píšu zblúdilci a majitelia všetkého len nie TSi/TFSI. Už som tu k tetjo téme písal niekoľkokrát. Osobne som zažil na firemnej flotile (takej menšej 10ks ) problémy s TSI motormi. Autá boli kupované v rokoch 2009/10 ako nové. Písalo sa o tom o všetkých tých problémoch veľa a veľa. Lenže dnes je rok 2023 a tento problém je už dávno vyriešený, nemá zmysel rozoberať technické detaily. Zlom prišiel v roku 2013 pri menších TSI 1,2 a 1,4 prešiel na remeň miesto reťaze v rozvode a zmenu manažmentu - motor je otočený atď... pri 1,8 a 2,0 TSI po roku 2015 vrátane 2015 ( asi aj skôr) nenájdeš už problémové rozvody, spotrebu oleja atď. Všetky tie veci majú súvis (spotreba oleja) aj s tým ako sa auto používalo a pod. karbonizácia, piestne krúžky, piesty ale všetko je vyriešené v novších verziách. Dovozcovia tiež hundrú na TSI, lebo si nedajú námahu si poriadne naštudovať celú problematiku a naučiť sa tie motory rozoznať, ktoré sú ktoré. Lebo napríklad v jednom roku môžu byť dve rovnaké autá s totožným označením, ale rôznymi motormi. Ja to viem rozoznať okamžite za sekundu, po otvorení kapoty. Proste sú výrazne odlišné tie motory, dekle a rôzne detaily. A Audi TSI celkovo až tak netrpelo ako VW a Škoda tam bol menežment motorov mierne odlišný vždy. A teraz už vôbec. A ak autu predošlý majiteľ nevybral mladé, tak tam nemá s čím byť problém... Hlavne nečítať tunajších diletantov, ktorí sa nudia a trepú voloviny. Máme ten motor v Superbe 206KW tam nebol žiadny problém. Podobným vývojom si svojho času prešli aj 2,0TDI cca do roku 2008 boli s nimi časté problémy a teraz patria medzi to najlepšie čo sa vyrába na trhu a je to osadené takmer vo všetkom. To sú fakty. Pri moderných autách je jediný problém, ktorého sa treba vyvarovať a to tie ich všelijaké variabilné a zbytočne dlhé servisné intervaly. To napríklad my na firme neriešime, ale na svojom aute by som to robil po svojom...Takže to zhniem ako človek, ktorý má skúsenosti celkom bohaté s 1,8 a 2,0 TSI motormi aj novými aj starými, motory tie nové sú dobré a spoľahlivé pokiaľ majú všetko čo potrebujú. Auto ide výborne a motor je tichý zbiera sa od nízkych otáčok nekompromisne ako silný diesel, a vo vysokých to pokračuje a chytá ďalší dych. Predok nie je ťažký ako na podobne silných TDI a podľam mňa väčšina výkonových variant 3,0TDI na to nemá. Auto by som bral bez váhania ak ho máš vyhliadnuté a si stotožnený s charakterom, spotrebou atď, takého automobilu. Pri týchto verziách sú aj automatické prevodovky bezproblémové.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je pravda že aj dnes by sme našli negatíva ktoré stále nemajú konečné a dobré riešenie hoci riešení bolo dodnes x,.Čosi sa nájde v benzíne a čosi aj v diesli.Ale aj tak sa dá z napísaným súhlasiť.Negatívna skupina čím menej o niečom vie,tým hlučnejšie svoj názor prezentuje a typický znak je že vždy operujú nejakými všeobecnými blábolmi,prosto pluvanec bez konkrétneho zdôvodnenia.Dokolečka dokola tie samé postavičky.Čím sú viac mimo obraz,tým väčší flus.Ja už čítam selektívne,vidím nick xy ani nečítam,preskakujem,škoda času na truhlíkov míňať čas
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako počujem A6 tak to vo mne okamžite evokuje toto
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa patko1 »

to bola osma
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Može byť , niekde spomenuli alebo písali že 6.
Podstatné je, že teraz keď zbadám stáť na križovatke afdi tak urobím krok dozadu - podvedomá reakcia. :..:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

sherdog sám tomu nemôžeš veriť čo si napísal
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bezobsažné.... Daj s čím konkrétne nesúhlasíš
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa leonNL »

Oco, to bola stara osma, prva generacia, coskoro veteran. Sofer bol silny diabetik, s velkou pravdepodobnostou mu prislo nevolno a preto presiel do protismeru, nastastie tam nesla Fabia s mladou rodinkou…
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa pogo-roll »

oco13 takze audinky nebrat lebo ich taha do protismeru ? :40bd: :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa oco13 »

leonNL napísal: 17.01.2023 01:35 Oco, to bola stara osma, prva generacia, coskoro veteran. Sofer bol silny diabetik, s velkou pravdepodobnostou mu prislo nevolno a preto presiel do protismeru, nastastie tam nesla Fabia s mladou rodinkou…
Niekedy takáto nehoda dosť evokuje samovraždu. :..:
oco13 takze audinky nebrat lebo ich taha do protismeru ?
V individualnej doprave je ovela viac mrtvych a zranených ako v hromadnej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A6 , 2.0 tfsi 185 kw - spoľahlivosť , reálne skúsenosti

Príspevok od používateľa pogo-roll »

oco13 samozrejme to je znami fakt aj ked uplne irelevantny ....prepravenych osob v individualnej preprave je podstatne viac ako v hromadnej ... a statisticky je bezpecnejsie chodit peso a neprechadzat cez cestu pripadne sediet doma :40bd: :40bd:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných