Audi A6 2.0 TFSI 125 kw - svieti check motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

221199
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.09.2019 21:29
Zdieľať na Facebook

Audi A6 2.0 TFSI 125 kw - svieti check motora

Príspevok od používateľa 221199 »

Ahojte, kúpil som spomínanú audi A6 je to 2.0 TFSI 125kw je to manuál rok výroby 2009,benzín na leasing .. Kúpil som ju dnes .. akonáhle som prišiel domov začalo mi svietiť ‘cerpadielko’ Check Motora .. po motore bol poteceny olej .. olej je čerstvý.. auto nedymí .. Prosím vás viete mi niekto pomôcť aká by tam mala byt chyba? Stretol sa už niekto s niečim podobným? Ďakujem za pomoc .. (aj pri obhliadke auta bol olej poteceny)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To chce hodne odvahy.Check motora je zoznam možných závad tak dlhý,že by husto písané nestačila rolka toaleťáka.Ten motor má viac komponentov kontrolovaných RJ než Lidl v tovarov v letáku.Tam je jediná cesta ..diagnostika a ešte k tomu excelentná,to každý majiteľ pochopí len ak vidí protokol hodnôt a má 48 strán A4 formátu
Olej môže a zrejme aj bude samostatný problém
221199
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.09.2019 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 221199 »

Cenu opravy asi netušíš že? V akých cenách sa pohybuje takýto servis na tento typ @mhlavaty samostatný problém myslíš ako?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

opytaj sa predavajuceho, ten dobre vie co tomu je a kolko to bude stat :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kým nie je predstava odkiaľ problém pochádza sa nedá vonkoncom nič predpovedať.Čo nepoteší je fakt že A6 nie už žiaden bicykel a TFSi patrí k tým komplikovanejším kde aj banálna maličkosť celkom vybieli peňaženku.Prístup k veciam zlý,pakšamétov sedem poschodí,čas beží
Samostatný problém je tak myslené že nemusí mať súvis z check-om vôbec.
Len to dopíšem...preto dobrého diagnostika (nutne) lebo ak motor má objemný menežment a tu teda je,tak sa nesmierne zvyšuje riziko že sa správna diagnóza poštastí až na viacero opráv.A to je reálna hrozba,už reálnejšia nemôže byť
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 19.09.2019 22:13, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Kontrola pred kúpou ako prebiehala? Skúšobná jazda bola aká dlhá?

Napísal ti, že zoznam chýb je nekonečný a ty sa spýtaš na cenu opravy? ::: A v akých cenách sa hýbe servis na také auto? Troška neskoro na také otázky, nemyslíš? Či štyri krúžky stačili na zatemnenie mozgu?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo ťa viedlo ku kúpe takého vehykla a ešte k tomu na leasing...

Už len ked čítam Audi, tak viem že si priplácal len za značku nemalú sumu...
Ako toto ludom vytlcť z hlavy že koncern nie je nadpozemská kvalita.


Ja by som ju ešte dnes bol vrátiť (možeš až zajtra) a poučil by som sa na vlastnej chybe. Zapamätaj si že niet nad primitívnu techniku.
Akurát vrátiť vozidlo kúpené na leasing je asi problém, lebo zmluva
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko - a zajtra je tu téma : predal som dobré auto chcú mi ho vrátiť pokazené. :4012: Múdry sa učí na chdzích chybách ......
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čo píšete síce má zdôvodnenie,ale všetko jednak nevieme (možno zľava z ceny či dobrá kúpna cena) a jednak nepomôže.
221199
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.09.2019 21:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 221199 »

@bajo77 veľmi mi nepomáhaš.. pri predaji povedal že že s nou nemal problém žiadny ..
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan... Koncern za dobrú cenu NEEXISTUJE (nerátam nejakú vynímku ktorých je tak 1 z 500)
Koncern za dobrú cenu je riadne vydojený kýbel predaný za cenu auta v štandardnom stave akurát je pekne naleštený a vytepovaný

EDIT: nemal žiaden problém hovoria všetci, kto by si dobrovolne odhánal kupca, respektíve nahrával kupcovi aby mohol pýtať vyššiu zlavu.
Neveríš nikomu, len treba mať naozaj poriadne otvorené oči...
Naposledy upravil/-a ivko1 v 19.09.2019 22:32, upravené celkom 1 krát.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Bez ohľadu na reakcie by bolo vhodné v téme zotrvať a po diagnostike a oprave popísať problém vrátane nákladov, či to už bude stáť 1000, 5000 alebo 10.000 e. Predsa len môže to pomôcť iným.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Áno aj nie.Áno preto lebo bude poučením že kúpa auta z nejasným problémom môže skončiť u maličkého aj u kolosálneho problému a má to k tomu rovnako ďaleko.
Nie preto,lebo ak sa napr dozviem že konkrétny dôvod bol v xy súčiastke tak je tu nulová informácia.Nulová preto že u sto či viac aut môže byť príčina niekde úplne inde aj keď to vyzerá identicky.U takto zložitých strojov je nasledovanie príkladu opravy iného auta asi najväčšou chybou ktorá sa dá urobiť a tak na 99,99% cesta k ešte väčším problémom.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

221199 napísal:@bajo77 veľmi mi nepomáhaš.. pri predaji povedal že že s nou nemal problém žiadny ..
Ani s mojou nebol nikdy problem.,a ani ho nikdy nepriznam, a to mi robila problémy vždy dlho...,až keď som ju poslal preč....vtedy som zistil,že som to mal urobiť dávno,čierny peter ďaľšiemu....,ale ludia su nepoučiteľní, veď pozri fórum AB audi,vw,škoda a tam je tak dvadsať tem mám problém TSi. Tu od PC je ťažko určiť cenu opravy, ale nebude to za drobné, lebo audi... TSI, a ja neverím ani sám sebe, nieto niekomu cudziemu, ktorému dávam do ruky moje ŤAŽKO ZAROBENÉ PENIAZE.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

221199 napísal:@bajo77 veľmi mi nepomáhaš.. pri predaji povedal že že s nou nemal problém žiadny ..
to si sa ale pytal pred kupou, teraz sa opytaj znova, jedna vec je ista nad slnko, pravdu vtedy nepovedal...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných