Audi A4 - zotrvačník trasie po výmene

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

správne, celé to má 25kg, sú na to manipulačné prípravky...raz dva ti to spadne, alebo sa vyšupne von z prevodovky pri jej montáži...

zas ďalšia špecialitka..bohužiaľ sa musíme zariadit :)
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Pozdravujem páni . Nechcel som sa veľmi vyjadrovať k téme pretože mám len automaty, ale nakoniec ma jedna poznámka , možno otázka svrbí na jazyku. Zadávateľ témy napísal typ auta, kód motora, názov a dodávateľa náhradného dielu. Moja otázka je:
Ktorý šéfkuchár sa pustil do takejto opravy, ktorému človeku bolo zverené spomínané auto a odovzdané náhradné diely ?Prečo nenapísať aj tento dôležitý údaj ? Každý deň sa tu riešia známe aj neznáme technické problémy, ale myslím že priamo pomenovať osobu , ktorá urobí a odovzdá nekvalitnú prácu , je dôležitejšie pre iných užívateľov tohto fóra. Prečo chrániť anonymitu fušerov ? Takýmto mechanikom treba zobrať akúkoľvek možnosť nato , aby mohli robiť servis áut.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plne rozumiem a hneď by som zdvihol ruku za to že áno,ale nie je to možné.Z úplne jednoduchého dôvodu,nie je žiadny mechanizmus ktorý zabráni tomu aby došlo k špinavosti,nahodeniu blata z pomsty,hlúposti,zákernosti atď.Počítať z férovostou ľudí je úplná utópia,oklamú a ozbíjajú vlastnú mater bez štipky zaváhania ...preto nie.Plus jedno proti...z anonymity a z davu sa dobre hádžu kamene,Slovensko je chýrne férovými ľudmi skrze celú populáciu.Komu nie je košeľa,prosím nech si ju neoblieka.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

benz2 napísal:Pozdravujem páni . Nechcel som sa veľmi vyjadrovať k téme pretože mám len automaty, ale nakoniec ma jedna poznámka , možno otázka svrbí na jazyku. Zadávateľ témy napísal typ auta, kód motora, názov a dodávateľa náhradného dielu. Moja otázka je:
Ktorý šéfkuchár sa pustil do takejto opravy, ktorému človeku bolo zverené spomínané auto a odovzdané náhradné diely ?Prečo nenapísať aj tento dôležitý údaj ? Každý deň sa tu riešia známe aj neznáme technické problémy, ale myslím že priamo pomenovať osobu , ktorá urobí a odovzdá nekvalitnú prácu , je dôležitejšie pre iných užívateľov tohto fóra. Prečo chrániť anonymitu fušerov ? Takýmto mechanikom treba zobrať akúkoľvek možnosť nato , aby mohli robiť servis áut.
A čo chceš urobiť , zrušiť servis aut??? veď takýchto mechanikov je 99,5%
Priklad? Felicia po mikrospanku vyšvácaná na dialnici o zvodidlá, Auto sa za mokra nedalo udržať na ceste. Prešlo cez 5 servisov , geometrie do zblbnutie, a Mlanko Hlavatý ju za pol dňa dal dokopy.Tá chuderka už mala objednaný odťah do šrotu a Milan mi hovorí , to si len zoberieš meter a pomeriaš to po dlžke aj krížom.
Len chlapci bacha , ludia ako Milan sú už v dochodkovom veku a nevedia nájsť nasledovníkov. Čo bude až skončia naozaj??? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

to bude už dávnejšie :D čo sa felície opravovali...zrejme teda.

Všetká česť ak niekto v staršom veku ešte drží tempo...mnoho mladších vie o tom prd.

Nasledovníci sú :) a je ich mnoho, avšak aút za posledných 10 rokov pribudlo toľko, že tí najlepší nemajú čas, častokrát ich zachváti vysoké ego, veľa prachov...

A tak robí autá každý čo vie koleso odkrútiť.

Prichádza ale doba kde nestačí krútiť kolesá...takže sínusoida pôjde pomaly dole kopcom.

Ohovárať tu nikoho nebudeme....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dovolím si odporovať - nasledovníci nie su a nebudú , vidím to na svojich potomkoch a ich spolužiakoch. Chlapec sa dal na ťažkú cestu robotiky. Pokial robot napíše ,kde je prúser tak to vyrieši ale sem tam sa stane že aj tá mašina sa proste stratí a tam to končí. Komplet celá mladá gnerácia zoraďovačov a mechanikov nepoužíva obyčajný sedliacky rozum. To bude náš problém v budúcnosti.
Chlapci stoja a riešia elektronické chyby a dojde starý dedo čo tomu udrbe kladivom a mašina zrazu ide. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne toto sa dá očakávať.Prvá kríza urobí poriadok v hlavách ľudí,a ak bude velká (a prečo by nemala byť) budeme z ocom asi montovať na posledné felície drevoplynové generátory na kufor
Aby sa zastavil život a nastal full kolaps všetkého (doslova) úplne stačí vypnúť elektriku a mobilnú sieť,už si tu 99% ľudí neprdne
Ten 68 mal priniesť poučenie,nepriniesol.Zopakuje sa !
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ale no ;) šikovní ludia sú stále, nemyslite si...teda ja poznám mnoho šikovných mladých chalanov, ktorý ako vravím..vedia vo co go. Akurát teda nemakajú v servisoch za 900€ však :D

dačo sa musí vysypať ...svet ide do p.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Šikovných je veľa,niektorý sedia v base.Dopredu sa s takými šikovnými nedostaneš, šikovný sú len pre seba,z toho ľudia veľa užitku nepoberú
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

pri tom kvante aut..je stale malo šikovnych :) samozrejme :D mnoho tam sedí, a mnoho ešte sedieť pôjde.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ po absolvovaní ZŠ niekto nastúpi pracovať a je nutné počítať derivácie či integrály a nekonečné počty...to dopadne presne tak,ako keď techniku dneška majú opravovať chlapci z učňovkami,je to doslova nemožné.Od určitého levelu ani jeden kop na bránu.Ja som aj tú učňovku a hlavne prax pri nej mal výtečnú,ale ak by som mal len s tým dodnes existovať,zaradím sa do radu šuflikantov tiež.Samozrejme že veci (opravy) sa riešia,a väčšinou poriešia pretože počet dielov je konečný,zásoba peňazí akoby nekonečná a tak ide karavána ďalej a je jedno či ťava kulhá ale má nálepku STK na skle.Raz sa tam tá nálepka nebude dať kúpiť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ,ale dúfam, že sa nikdy nezmení to, že auto sa posudzuje podla predpisov platných v dobe jeho uvedenia na trh.
A v tom prípade mi vôbec nebude vadiť nepodplatitelnosť technikov na STK. Budem sa s úsmevom prevážať na Trabante 601 z roku 1975. Ošetrím si predné lastovičky a to auto bude nesmrtelné. A za mnou budú ostávať typické obláčky modrého dymu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme ano,retroaktivita by zabila pol vozového parku.Proti tým starším majú sto iných možností ako ich dastať z ciest dole.Zavedú a bude,toto nie je francúzsko že sa ľudom niečo nepáči tak podpália pol Paríža.Tu si s nami pokojne aj zadky povytierajú,každý drží hubu a pič...e v krčme
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Myslím že nezavedú. Musia štekať s EU a diletanti z Bruselu už raz chceli dvojtakty zakázať a narazili. Skor to vyzerá tak že aj u nás sa už dajú prihlásiť UK vozy - od 20 mája bola nejaká zmena aj v tomto.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
foxpk
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.07.2016 21:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foxpk »

Ďakujem za rekcie, auto už je hotové a netrasie :28b7:
Keď otvorím kryt na prevodovke a pozrem spojku nevidím žiadny pohyb do strany.

Nakoniec nebola chyba v spojke
Vôbec ma nenapadlo spomenúť že na aute bola menená tyčka na pohon olejového čerpadla, pri skladaní sa zle, (alebo vôbec) nenačasovali vyvažovacie hriadele a tam bol celý problém, po načasovaní je to v poriadku.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných