Audi A4 2.0 130kw , 2014 - tlak oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Audi A4 2.0 130kw , 2014 - tlak oleja

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Zdravím autičkari mám Audi A4 Avant 2.0tdi 130kw kód motora je CGLC Quattro 2014 a mám snou taký problém že po zahriatí motora na 90° prejdem trasu a zastavím napr na semafore zasvieti mi červená olejnička nízky tlak oleja (oil Pressure) a keď sa rozbehnem zhasne, a boli menené vyvažovaky aj s hriadelkou na olejovom čerpadle pred 35 000 km
....bol som v servise no chlapci povedali že mi rovno vymenia motor za 1500€ a do autorizovaného je to až príliš drahé a skončím na cene 4000€ a holý bosý
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A iný servis, kde nerobia rekvalifikovaní cukrár, ktorí nevedia zistiť príčinu, neexistuje? To každú závadu na motore riešia jeho výmenou? :::
KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Pre nich to je najlepšie vymeniť motor robotu majú a zarobia fajne ale ponamáhať si hlavu nad chybou nie ale ako hovoríte cukrári,ešte mám jedného mechanika skúsim zájsť k nemu a ak to nepomôže tak budem hľadať ďalej ako vyriešiť túto chybu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velmi silno varujem pred vymenou motora za 1500 eur, to nemas sancu dostat NOVE suciastky nedajboze NOVY motor. To bude zase len nieco nejako polepene, a budu ti zasahovat do agregatu co je zasah na urovni kardiochirurgie alebo mozgovej operacie.
KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Som myslel za používaný našli mi aj druhý 140 000 nabehaných ale motor meniť nechcem a úplne nový už dupľom nechcem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kristian-mas odo mna ss.
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Neviem z toho vycitat ci si bol v autorizaku na diagnostike? Ak nie tak chod
KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Autorizakom tiež neradno veriť nemusia robiť kvalitné opravy ako tvrdia v Mercedese autorizovaný servis výmena oleja odpustili a doliali novy tak preto neradno im veriť to som čítal no nebol som pri tom ...najlepšie byť pritom keď merajú tlaky opravovať nie každý servis to dovoli
sido-tuni
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 10.04.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sido-tuni »

Tie motory od 2010 uz nemali problem s vyvazovakmi tak neviem co sa v tom motore deje..
KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Ja som už stoho zúfalý ,neviem čo to môže byť za chybu....jeden mechanik mi povedal že hlavu zhodiť a pozrieť sa či není ohnutá ale čo tam chce napozerat veď keď to je od výroby tak nič sa snou nerobilo,nechápem prečo by mala byť ohnuta keď olej netečie a je to tam dosť možno dačo upchaté či nebude keď pridam tak ide normálne a keď je na volnobehu tak slabý tlak
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Chod do audi na diagnostiku! Ja som podobny problem a vymenili len nejaky snimac a vybavene, henti amateri Ti este zadru motor a budes mat :3c90:
https://youtu.be/x7xXP7tQpEI
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nemôžem si pomôcť, ale ja nielen na aute ale na akomkolvek stroji ak hlási nízky tlak tak si to najskôr overím externým manometrom. Ak hlási auto nízke volty tak to najskôr odmeriam a potom hladám ďalej. Za druhé každé čerpadlo (olejové) má poišťovák, tak pozrieť aj ten.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Snímač tlaku oleja som menil a stále to roby a iný tam není ,no je tam ešte snímač hladony oleja ale to nič stým nemá, rozmýšľam či dajaky kablik nebude poškodený...ale áno ako prídem na sk tak dám zmerať tlaky čo som už dával a povedali to čo povedali (v predchádzajúcich komentoch)motor je pridrety vacka atď.
53vladimir
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.03.2020 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 53vladimir »

Najskor vymenit cidlo tlaku oleja a ked to nepomoze odstavit auto a nejazdit.Vadne olejove cerpadlo.
KristianA4
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 23.05.2020 19:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa KristianA4 »

Zdravým dnes som zistil na zohriatom motore zastavil som na semafore zasvietilo zasa slabý tlak oleja mal som D ... na ďalšom som zastavil dal som neutrál pridal a zmizlo to a neukázalo sa,potom som skúsil predtým ako zastavim dal som neutrál a nič sa neukázalo :300f: :300f:

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných