Audi A4 1.9 TDI PD, 85kW, 2000, rozvody, ramená, homok. klb

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robomac27
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2018 13:55
Zdieľať na Facebook

Audi A4 1.9 TDI PD, 85kW, 2000, rozvody, ramená, homok. klb

Príspevok od používateľa robomac27 »

Ahojte,

hľadám niekoho na výmenu rozvodov Audi A4 1.9 TDI PD, 85kW, r.v.2000, taktiež výmenu predných ramien a homokinetického kĺbu.
Bolo by super keby sa ozval niekto z Michaloviec a okolia a vedel to zrobiť všetko. Ak niekoho poprípade poznáte tak mi prosím Vás dajte vedieť. Bežnému servisu to nechcem dať robiť, zo skúseností viem źe majú so všetkým problém. Poprípade aj cenu so všetkým by bolo dobré vedieť.

Ďakujem
Naposledy upravil/-a robomac27 v 18.04.2021 19:22, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Koľké rozvody to budú ? resp.pri akých km ? Dosť na tom záleží pre budúcnosť,kľudne do ss správy,je to obsiahlejšie
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Bolo by super keby sa ozval niekto z Michaloviec a okolia

Radvan nad Laborcom moze byt ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A4 1.9 TDI PD, 85kW, 2000, rozvody, ramená, homok.

Príspevok od používateľa pepo64 »

robomac27 napísal:Bežnému servisu to nechcem dať robiť.....
A to je podľa teba aký?To je niečo ako "Bežný prací prostriedok" či čo?
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

no lebo tam by musel platiť a nemohol by si doniesť svoje diely z eshopu :d :D
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Mateusz platiť za robotu asi zadavatel chce. A Tvoja poznamka k dielom z eshopu, tiež nemam problem zaplatit za pracu kolko si mechanik vypyta, ak som spokojny aj mu dam navyse. Ale ak si dam vymeniť spojku na aute , ktora stojí trepnem všade vo všetkych eshopoch odkial som si ju ja schopny ako bežny zakaznik bez zliav kupit za 300 Euro, a v servise mi ju naučtuje za 450 euro a este mi povie že to mi dal zlavu a k tomu si vypyta 200 Euro za pracu, tak pride Ti to fer play??? Ak by ju on mal za 250 ako velkoodberatel a mne ju naučtuje za 300 Euro, nemam s tym najmensi problem. Tiež, ked by si si dal do domu montovat klimu a servisak Ti povie že za robotu chce 200 euro a doda Ti klimovu jednotku o 200 euro drahsiu ako si ju Ty kupis v obchode bol by si spokojny ??
robomac27
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2018 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robomac27 »

Som rád že existujú ešte ľudia ako milkoTT, je nás málo.
Nemám problém zaplatiť, len som pochodil servisy v MI kde z banálnej veci urobia závadu za 100€ alebo až 1000€. Nepotrebujem a nechcem odpovedať na blbé narážky že si chcem všetko objednať z eshopu atď.
Radšej zaplatím týpkovy v garážy ktorého to zaujíma a rozumie tomu ako učnovi v servise ktorý robý pokus omyl.
Ďakujem
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Presne je to tak ako píšu chalani vyššie..každý servis nie že dostane v kellyne, alebo elite 40% dolu..pri nákupe..on si u zákazníka naúčtuje tých 40% a navyše dalších 20%..no nie je to krása ked ti mení dvojhmotu za 300 eur a on ju kúpil za 180 :)..
Tu v BA bol pred rokmi jeden obchod kde predávali za také veľkoobchodné ceny/stačilo poprosiť či by to nehodili na nejakú firmu/..z tých cien by mnohí popadali na zadok a to nehovorím, že ten obchod si už tiež zarobil svoje..
Najväčší for bol ked som bol v jednom nemenovanom servise a povedali mi cenu originál dielu audi 360 eur a ja som ju v predajni/salone audi kupil za 240 :)))
A zadávateľ správne hlada niekoho známeho-známeho..pretože dnes ked človek príde do nejakého servisu, tak sa na neho nepozeraju ako zákazníka, ale ako otravujúci hmyz, ktorý ich ide s niečím blbým otravovať..a je im naozaj jedno že si idete dať vymeniť vec za povedzme 200-300 eur...toť vlastná skúsenosť..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Herin práve preto treba mať menšie nároky a uskromniť sa. Radšej "šerbel" bez problémov ako "premiovku" a zošedivieť z nej.
Úprimne obdivujem tvoju trpezlivosť a odhodlanie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Mateusz737 napísal:no lebo tam by musel platiť a nemohol by si doniesť svoje diely z eshopu :d :D
ale dnes servisy zarabaju na dieloch nie na robote.

pred asi 4 rokmi sa menila spojka mondeo mk3 2.2 tdci.kazdy servis mi zadrel ze 1030euro len diely luk repset.s robotou 1200-1300 euro s rizikom ze po 200km dialnicnej jazdy z toho auta odpadnu vsetke dekle spod motora.

za 1060 euro sa predava vo forde komplet zotrvak lozisko lamela pritlacak original motorcraft luk.


kedze to auto uz netoci dialnice tak som si kupil diely repset luk po dieloch od troch eshopov.za 90 ecok lamelu s pritlacakom.za 90 ecok lozisko luk a zotrvacnik za 260 ecok.no a menil som to uz sam.

skusal som ten luk aj od inych predajcov a kazdy jeden zotrvacnik uz mal stav pruzin na tom tak ako original po 360000km.a to boli ceny za luk repset 550 euro.tak som kupil ten najlacnejsi zotrvacnik luk repset a stav ten isty.

no a garaznici maju uz skoro take ceny ako autorizak cize dnes je fuk kam kto da auto opravit.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Seven s tými cenami autorizák vs. garážnik tak to nepíšeš moc pravdu..V BA berie garážnik 25 eur na hodinu pomaly hocikde..tu v MA kde robím tak robia za 24 eur na hodinu aj s DPH..Ale ked prídem do autorizáku Hílek s.r.o. tak tam stojí hodina na moje auto 62 eur...
Jedinou a teda aj obrovskou výhodou v autorizáku je, že ti musia dopredu oznámiť cenu za opravu s tým, že ked to prekročí túto sumu, tak ti ihned volajú čo dalej..plus dalšou výhodou je slušné a seriozne jednanie..
Kdežto prídeš za garážnikom a tam si cítiš ako nejaký nímand, lebo šak oni ti idú niečo robiť, tak sú šefovia..A nebodaj sa spýtaš na cenu výmeny, tak dostaneš "papuláka" že oni nevedia kolko im to bude trvať a uvidíš až ked to vymenia..
Ano tí dementi naozaj čo tam opravia 5 áut denne nevedia čo im bude trvať výmena ramena, alebo tlmiča..aj ked ako zakazník má na to každý nárok vedieť dopredu sumu opravy/výmeny..ale to je len také blabla bla z ich strany aby ti mohli naúčtovať/samozrejme bez faktury/ sťaženú prácu že im nešla povoliť nejaká skrutka a museli ju rezať..čo samozrejeme nebude pravda..
robomac27
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2018 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robomac27 »

Nieje problém zaplatiť, pointa je v tom aby to dobre spravily. V servise sa učia na cudzích autách. Na východe ťažko hľadať poctivý servis. Ohrňajú nosom, staré autá robiť nechcú. Veľa na aute si viem spraviť sám ale na toto si netrúfam.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No treba nájsť servis aby sa neučili..radšej o niečo drahší, ako keby mali tápať čo kde povoliť..lebo su také servisy kde pristavíš 3-4 ročné moderné auto a týpkovia čumia, že fúúúha tak toto bude tvrdý oriešok..
Ja tiež čo viem tak si mením sám...s takými vecami ako su ramená, poloosi, platničky, kotúče, tlmiče, stabilizátory s tým do servisu nechodím..za prvé aj ma to baví si to meniť sám a za druhé radšej si to vymením sám ako vidieť tie odmerané kyslé xsichty v servise a kopec mudrovania okolo toho...s takýmito lahkými vecami idem do servisu, iba ked sa mi to nechce meniť..alebo je vonku zima..
robomac27
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2018 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robomac27 »

Moja reč, už som aj našiel. Takže dik, len som sa utvrdil v tom čo som si myslel.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

herin napísal:Presne je to tak ako píšu chalani vyššie..každý servis nie že dostane v kellyne, alebo elite 40% dolu..pri nákupe..on si u zákazníka naúčtuje tých 40% a navyše dalších 20%..no nie je to krása ked ti mení dvojhmotu za 300 eur a on ju kúpil za 180 :)..
Tu v BA bol pred rokmi jeden obchod kde predávali za také veľkoobchodné ceny/stačilo poprosiť či by to nehodili na nejakú firmu/..z tých cien by mnohí popadali na zadok a to nehovorím, že ten obchod si už tiež zarobil svoje..
Najväčší for bol ked som bol v jednom nemenovanom servise a povedali mi cenu originál dielu audi 360 eur a ja som ju v predajni/salone audi kupil za 240 :)))
A zadávateľ správne hlada niekoho známeho-známeho..pretože dnes ked človek príde do nejakého servisu, tak sa na neho nepozeraju ako zákazníka, ale ako otravujúci hmyz, ktorý ich ide s niečím blbým otravovať..a je im naozaj jedno že si idete dať vymeniť vec za povedzme 200-300 eur...toť vlastná skúsenosť..
k tomuto len tolko ze raz som zazil dedinskeho garaz majstra co bol tak tupy ze na otazku co by to mohlo odhadom cele stat zacal rovno predomnou z katalogu kopirovat ceny do excelovskej tabulky (ktoru evidentne nevytoril sam lebo netusil ze asi nieje najlepsi napad ukazovat to potencialnemu zakaznikovi a ze aj ked on tomu nerozumie tak niekto iny moze) kde do jedneho stlpca pisal ceny za co to on kupi, v druhom stlpci mu to hadzalo diel s jeho marzou a dole suma jedneho, druheho...... hovorim si toto nemoze mysliet vazne ze ma tolko na dieloch no to nebol koniec, on este vytiahol staru dobru kalkulacku a na tej tam este doratal na vyslednu sumu s jeho marzou akoze plus este DPH... som normalne bol v prdeli ale neviem ci viac z tej jeho marze alebo toho jak to z excelu hadzal do kalkulacky alebo z toho DPHcka lebo neviem co to bol za podnikatelksky subjekt ale blocek s dph podla mna v zivote nikto nikdy od neho nevidel....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tomas.pivka@hotmail.co a 7 neregistrovaných