Audi A4 1.8T 20V - trhanie motora pri rozjazde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinator
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.05.2010 21:41
Zdieľať na Facebook

Audi A4 1.8T 20V - trhanie motora pri rozjazde

Príspevok od používateľa martinator »

Caute, potreboval by som poradit - pred par dnami som si kupil audi a4 '97 s tymto motorom kod AEB a mam taky problem ze ked je auto zohriate tak pri rozjazde motor trha, ked je studeny tak to robi menej alebo niekedy vobec, viac ked su zapchy a stale sa rozbieham na jednotke, a motor tak zvlastne klepe, inak taha dobre na vsetkych prevodovych stupnoch robi to iba na jednotke, pri kupe to auto nerobilo a ani neklepalo... startuje na brnk aj za tepla aj za studena, chcem sa opytat ci mi neviete poradit co stym je... resp. ci sa mam pripravit na najhorsie na pridrety motor, celkom skoda lebo to auticko pri skusobnej jazde sa chovalo velmi fajn :(
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prvom rade jasno do pojmov.Pridretý rozhodne nie,stav pridretý je stav značne velkého problému a tejto veci sa ani omylom týkať nemôže.Ešte jedna maličkosť,jednotka rýchlosť má z celeou vecou iba ten súvis a nič viac,že je to najvyžší prevod keď vodič najviac vníma každú maličkosť v pohone,vynechánie zápalu,cuknutie v motore a pod.Tá citlivosť rapídne klesá zo zvyšujúcim sa prevod,.pomerom.Tak preto,inak s tým nesúvisí.
Dokonca práve preto že sa týka predbežne iba tej jednotky,tak problém je ešte relatívne najmenší,tým nechcem povedať že ho neriešiť. Ale ak som pochopil auto má čerstvého majiteľa,preto sa pokús overiť aj variantu keď sa vymeníš s priateľom za volantom aký to bude mať efekt a či sa potvrdí.To že zvláštne klepne môže a nemusí byť na riešenie.Netrúfam si povedať že tam posaď mechanika,to pridretie nebude Tvoja myšlienka
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

teraz ti motor trha,alebo vynechava?je to rozdiel.Pravdepodobne chyba bude na strane vysokeho napatia,ale samozrejme zrada moze byt aj inde,napriklad v tlaku paliva.ten klepot by som musel pocut,od PC je to tazko posudit.Skus konkretnejsie opisat ten klepot.
dulin24
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.03.2011 11:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dulin24 »

Cau ak to pomoze ja som mal A3 18T 2002 a v zime ked som vzdy rano, alebo podlhsej dobe za studena nastartoval (bez problemov) tak ked som sa rozbiehal mi to netahalo alebo trhalo a tak som sa asi minutu posuval trhavo kym sa trosku zahrial motor.
Dal som prefukat turbo, vymenil rozvody aj som v servise spomenul problem, 2 tyzdne bol pokoj a potom zas.
Auto som v lete predal. V lete to bolo vzdy v pohode. Inac auticko islo krasne to bola super vozba.
Bohvie ci to nie su nejake vady ktore pridu s vekom a nedaju sa opravit.
Good Luck!

Milý dulin,iba u človeka to príde vekom a nedá sa napraviť,u auta ide všetko napraviť .. mhlavatý
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

neda sa opravit?To som este nepocul,vsetko sa da len treba chciet.Otazka ci sa oplati opravit.No s turbom to urcite nebude.Predat auto len kvoli tomu je blbost.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

a co tak trysky??? :41c2:

mozno by som skusil kupit nejake to aditivum do toho a poriadnymi premrstenymi davkami to aspon dvoma plnymi nadrzami skusil takto precistit... mozno to pomoze..
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

No trysky to urcite nebudu,lebo motor je turbo benzin.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ja by som sa zameral na vzduch, cize klasika, ocistit skrtiacu klapku z oboch stran, skontrolovat hadice okolo turba, vzduchovy filter aspon vycistit alebo vymenit, skontrolovat vahu vzduchu, ci nie je spinava.
Skontroluj si aj sviecky, mozno je v nich problem. Este palivo, ci si netankoval nejaky bordel.
martinator
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.05.2010 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinator »

pre avelmak: klepot mi dneska podvrdil jeden mechanik ze ide o zdvihatka ventilov, a trha asi... vynechava neviem ako myslis ze niaky valec ?
martinator
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.05.2010 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinator »

inak diky vsetkym za reakcie, a trha to na vyssich otackach tak okolo 2000 pri nizkych 1200/1500 ked pomaly pustam spojku tak to nerobi, v podstate ked chcem urobit rychly rozbeh tak na 2000 otacok to trha a ked pridam este viac plyn na 2300 tak mi uz presmykuju kolesa
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

neries tu niektore hluposti . Pozri , lepsie povedane vymen vsetky hadicky v motore je ich okolo 5 metrov dokopy 2 priemerov cca 15eur. A hlavne si pozri hadicu co ti ide od drziaka olejoveho filtra smerom do veka ventilov tieto hadice su KO na kazdom tomto motore po urcitom case . Mne to robila prave ta hadica alebo si to najdi na nete pod nazvom odvetranie veka ventilov a vyhodi ti na to temy :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ujasni si najprv kedy a ako,lebo prvý a terajší názor sa od seba dosť vzdialil
pripomínam... inak taha dobre na vsetkych prevodovych stupnoch robi to iba na jednotke
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Vynechava ti 1 valec,alebo trha motor?Si si isty ze je to motor?Zavisy to od otacky motora,alebo od rychlosti vozidla?
jimmminko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.08.2008 06:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jimmminko »

Zdravím niečo podobné sa tu riešilo ale je mam očividne viac špecifický problem (audi a4 b5 1,8t AEB 97):
1. motor zle štartuje aj za studena aj za tepla chyti do 5s asi
2. zavaznejsi problem motor trhá (strati narazovo vykon) a striela to výfuku. Toto sa zo zaciatku prejavovalo vzdy az po zosliapnuti plneho plynu a zhruba od 3000 otacok hore. Uz som to tu videl pisane ked som stlacil plyn malinko islo vsetko ok az do obmedzovaca no pri plnom plyne zhruba nad 3000 (cca. najvacsi vykon) tak trhanie strielanie do vyfuku a to riadne bomby.
Dnesnym dnom to uz tak ze aj na volnobehu nepravidelne "poprdkava do vyfuku" a nedá sa s autom uz ani rozbehnut a prejst co i len 5m. Diagnostika ukazala naposledy tieto chyby : 16885 - snimac rychlosti jizdy vozidla, 00544 - plnenie turbokompresoru je vne limitu
Doposial vymenené veci :
nove cerpadlo
novy palivovy filter
nove cievky
novy modul zapalovania
trubky skontrolovane
odvetranie kluky trubka nova
Zavada sa zacala postupne prejavovat z nicoho nic az do stavu ze auto nejde.
Pozn. este ked sa na aute dalo ist tak sa mi na dialnici (rychlost 120-130) zhruba na useku 100km asi 5x stalo ze pri konstatnej rychlosti auto z nicoho nic prestalo tahat - ked som zosliapol viac plyn zacalo strielat..stacilo vyradit alebo pustit plyn no vyradil som aby ma tak nespomalilo a asi po 10s som znova mohol pridat a ist normalne
Ďakujem za každú radu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

nedavne risenie toho problemu ,ale len na Skodovke,s takym istym motorom,sa uskutocnilo az po 100 merani,nadavani,a travnenie casu cca 5 dni.Prudky naraz,ako si pisal,je vlastne vypadok niecoho.Najprv sa skontroluje napajanie elektriky,a az potom ostatne veci.Pre nas to bolo este horsie,ze sa to prejavilo len pri studenom starte,studenom motore.Meranie max 2 min a cakat opat na vychladnutie motora cca 3 hod,nie len 10min.Treba ujasnit,mas problem s iskrou,alebo zmasou?

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných