Audi A4 quatro B8 , 3.0 tdi - teplota klesa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Audi A4 quatro B8 , 3.0 tdi - teplota klesa

Príspevok od používateľa prizm38 »

Uz druhy mesiac mam problem so zohriatim sa auta na prevadzkovu teplotu 90C.Pri sviznej jazde po dialnici alebo do kopca sa auto v pohode zohreje na 90..ale ako nahle je zjazd z kopca,ale jazda po meste v kolone teplota zacne klesat na asi 70C.Termostat original 2 krat meneny a tiez nejake cislo,pricom auto kuri v poriadku.. Nikdo s tym nevie pohnut.Neviete prosim poradit kde moze byt problem?? ..uz som pocul ze to ma 2 termostaty a trojcestny ventil..vie mi to prosim niekto potvrdit..DAKUJEM
petruss
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.06.2015 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petruss »

To iste som teraz riesil na Q7...vymenil sa hlavny termostat-nic...cidlo teploty-nic...nakoniec to bol termostat pri egr ventile...neviem,aky kod motora mas-poniektore maju termostat aj na prevodovke
petruss
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.06.2015 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petruss »

ps: daj si to do poriadku co najskor...rizkujes odpalenie DPF-filtra
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

Tak predsa má dva termostaty..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Má tri ... poz.7,8,26
Obrázok
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

ok.dakujem..ten hlavny je vymeneny takze ostavaju 2..este jedna otazka:auto kuri v pohode voda nemizne,ale ako keby nefungoval maly okruh.-nadrzka je letna a voda vobec cez nadrzku necirkuluje ani na studenom alebo zohriatom motore..pravdepodovne suvis s termostatom alebo je to u Audi tak? dakujem
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

petruss napísal:To iste som teraz riesil na Q7...vymenil sa hlavny termostat-nic...cidlo teploty-nic...nakoniec to bol termostat pri egr ventile...neviem,aky kod motora mas-poniektore maju termostat aj na prevodovke
sam si to menil ci len servis to dokaze vymenit? ja mam manual a kod motora je CCWA.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Presne tento problem som riesil ja,auto za bohanie udrzat na 90,v zime vobec,meneny termostat,presviedcali ma ze pokial nemam bufik tak to auto sa v zime na teplote neudrzi,co mi prislo ako p.covina,a hovoril to vychyteny mechanik z okresu,nejdem menovat,az ked som bol po dvoch tyzdnoch s mladym chalanom na pive,tak mi vravi ze ci som vymenil aj termostat pri egr,vtedy som pochopil ze ten mechanik je ch.uj a mal by ist zametat chodniky,dal som vymenit onen spominany termostat,a pokoj,auto ma po 10km 90c a drzi teplotu moze byt aj -15
A4 3.0Tdi 2013 180kw
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U tých 3,0 Tdi je vecí a vecí tak dobre poskovávaných,že kto ten motor ozaj nepozná dobre ani nevie čo všetko a ako tam je.Práve robím taká CCWA ako píše nad tebou prizm38 a tak to mám čerstvé.. toť kde je skované vodné čerpadielko.Do teploty motora robí veľa aj výmenník EGR-ka,ten má vlastný okruh vody.No len je toho tam naplieskaného požehnane,v tej skrumáži sa dá stratiť
[img]https://s14.postimg.org/jtrrg29st/DSCN7503.jpg[/img]
Ono to tu tak husto nevyzerá,ale toto je už vykuchaný predok,a chladičová stena je odtlačená do servisnej polohy a demontované veci z predku motora.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

My ked sme sa do toho pustali,tak ked som zlozil dekel z motora tak vyzeralo ako keby na hlavy motora dakto vykydol vandel spagiet,sama trubka,kablov milion,no uzas :d :D
A4 3.0Tdi 2013 180kw
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

problem u mna bol tiez termostat pod Egr.Ako sa vymenil auto sa hreje ako ma a teplote drzi na 90.Pricom tiez ma niektori odbornici presviecali ze ked je zima auto sa hriat nebude:-))))uz som ich vyradil z tf.zoznamu:-) dakujem vsetkym za rady a pomoc.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je problém,na každom aute občas čosi,treba,len Audi sú majstri sveta ako veci robiť zložito.Ak chceš demontovať jednu vec,musíš kvôli nej druhú,pre druhú potom tretiu a atd.Čo inde robíš minuty,tu to trvá hodiny a ja to vidím ako schválne je to tak robené lebo logiku v tom nenájdeš.Zakrytovať skrutkový spoj palivovej skrutky aby s k nej nedalo dostať a trebalo urobiť prác na dve hodiny,to sa na nich podobá,expertov.Ak ho potom nedáš späť (nič nedrží) kedykoľvek bez problémov urobíš čo treba.Takých hlúpostí je tam tisíc.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Viem o tom svoje,ked sme starter menili,prvy krat som ho odspodu ani nezbadal lol
A4 3.0Tdi 2013 180kw
kaplan888
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.03.2008 12:23
Zdieľať na Facebook

audi a4 B8 3.0 tdi 176 kw

Príspevok od používateľa kaplan888 »

Zdravím vidím, že píšem do témy, snáď mi budete vedieť poradiť. Mám A4 3.0 Tdi 176 kW ročník 2008.

cca 2 mesiace dozadu som si všimol, že akonáhle idem konštantne okolo 100-120 km/h tak teplota motora mi začne klesať cca na 75-80 C. Keď pridávam, alebo chodím v mesta tak teplota sa vyšplhá na 90 C, ale inak padne.

Už som menil termostat, a aj termoregulátor pri EGR. ale stále mi auto pri kľudnej jazde klesá na teplote. Neviete mi poradiť, čo mám ešte skúsiť?

Ďakujem
prizm38
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.10.2013 19:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prizm38 »

Ja som mal vadny termostat pri ERG ventile..po vymene sa auto hreje tak ako ma...tento motor ma 2 termostaty a jeden termoregulator..niekde mam schcemu vody..ak budes potrebovat poslem.

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných