980 663
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
123456>
Autor Správa
tomasskoo
Založený: 20 január 2011
Nabehané: 1 hod 47 min
Predmet: Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca PríspevokZaslal: 23.10.2018 17:59   
Ahojte, Audi A4 2.0 TDi 100kw 2012, nabehane 160tis a mam nasledujuci problem: ked sa chcem rozbehnut do kopca, auto zacne trhat a mam pocit ze sa ide rozpadnut. Cim vyssi kopec, tym horsie. Jedine co pomoze je pridavat totalne z lahka - rozbiehanie trva aj 5+ sec. Ked sa rozbieham na rovine, je to v poriadku, no obcas pocitim pri pohybe z miesta mensie sklbnutie. Ziadne ine problemy s prevodovkou nepocitujem. Menil som olej, ale nepomohlo. Vedeli by ste mi prosim diagnostikovat problem, prip odkazat aj na niekoho kto by pomohol a priblizne kolko by stala oprava?

Dakujem.
Citovať
bady555
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 12 marec 2010
Nabehané: 22 hod 46 min
PríspevokZaslal: 23.10.2018 20:28   
ach jaj tie multaky, kazdu chvilu vsade ten isty problem ale ludia si ich kupuju veselo dalej..kazdy co mal multak mal ten problem a kazdy sa toho zbavil.uz ich pre istotu aj prestali vyrabat
Citovať
mravecm1
Nová tvár - Trabanto (15)
Založený: 05 december 2008
Nabehané: 9 dní 7 hod 21 min
Predmet: Re: Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca PríspevokZaslal: 24.10.2018 05:04   
bady555 napísal:
ach jaj tie multaky, kazdu chvilu vsade ten isty problem ale ludia si ich kupuju veselo dalej..kazdy co mal multak mal ten problem a kazdy sa toho zbavil.uz ich pre istotu aj prestali vyrabat

Ach jaj, zase jeden internetovy mudrlant, co ma potrebu pisat nezmyselne blaboly a pritom nic k veci. Take nezmysly si radsej nechaj pre seba. Ty tak urcite vies, kolko z nich ma problemy a kolki sa ich zbavili. To ze niekde na internete precitas par pripadov, ktore mali problemy, to nic neznamena, pretoze na internete samozrejme pisu len ti, ktori maju problemy. Ale ti, ktori problemy nemaju, ti uz nepisu, takze o nich nevies a tych bude ovela viac.
Ale ak si ty sam mal doma aspon takych 10-tisic kusov, ktore mali problemy, tak potom tvoj nazor moze mat nejaky vyznam. V porovnani s tymi milionmi, co sa ich pravdepodobne vyrobilo, je to sice stale malo, ale statisticky by to uz bolo aspon trochu vyznamne.
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (343)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 14 dní 10 hod 32 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 05:55   
Čo sa navazas??
Veď má pravdu.
Multitronic, DSG sú po určitom počte km čistou pascou.
A na ne nadávajú samotní Nemci....
Citovať
mravecm1
PríspevokZaslal: 24.10.2018 06:39   
lubos zimovcak:
Vzdy si hovorim, ze na taketo veci nebudem reagovat, ze to zato nestoji. Ale obcas ani ja nevydrzim (tiez som len clovek :)), ked vidim take blaboly.

Mimochodom na tvoje vyjadrenie tiez plati to iste ako som pisal vyzsie. Teda s kolkymi z tych milionov nemcov si hovoril, ked vies ako nato nadavaju ? Kolko z tych DSG a Multitronikov si mal doma pokazenych ? Nie, nemusis odpovedat. To bola len recnicka otazka.

To ze sa po case veci kazia, to vie predsa kazdy. Plati to pre vsetky auta od A do Z. Aj mlieko v chladnicke sa ti skazi. Ale ked citam taketo univerzalne nazory, ktore su zalozene iba na bezvyznamne malej vzorke, casto iba vycitanej niekde na internete, alebo z prostredia, ktore ma prirodzenu tendenciu hromadit vylucne negativne nazory, tak to ma tak trochu vytaca.

Ale pardon, radsej sa zase zacnem riadit svojim predsavzatim nereagovat na taketo blbosti. Svoje som si povedal a uz mi stacilo

PS: bol by som rad, keby sa v tejto absurdnej diskusii nepokracovalo a pisalo sa dalej len k veci. Zakladatela temy toto urcite nezaujima.

Naposledy upravil mravecm1 dňa 24.10.2018 07:05, celkom upravené 2 krát.
Citovať
bady555
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 12 marec 2010
Nabehané: 22 hod 46 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 06:59   
osobne viem o desiatich ludoch, repas robili jednemu 2x v PL, vydrzalo to cca 30.000 km a zasa zacalo to robit, po reklamacii a oprave auto islo prec, pozri si audi klub na fb, kazdy tyzden tam mas prispevok o poruche multitroniku, nehovoriac zacinaju aj stronici-odchadzaju mechatroniky, zial oprava multaku je velmi draha, stale tie multaky maju problem len s rozbehom, za jazdy idu ok ale co z toho ked sa nevie auto z mierneho kopceka vystverat, vymena oleja nikomu nepomohla,audi k tomu vydalo aj nove softweri, 2 ludom som ja prehraval sw a pomohlo to na chvilu iba, potom sa to zopakovalo, na to ze je ta prevodovka obrovska oproti DSG tak nic nevydrzi, radost je tam menit zotrvacnik ktory tiez nema velku vydrz ale to dnes uz vsetko...nahodou stare 6st DSG je celkom vpohode, 7st so suchjymi spojkamy tam tiez mechatroniky odchadzaju, tie nove 7St s mokrymi spojkami este nikto nevie, cas ukaze
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2097)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 12 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 24.10.2018 08:06   
Multitronic bola dobrá myšlienka,ale mala tolko tých "ale" že je tam kde je.Tá prevodovka má už diagnostiku takú,že môže jeden servis ktorý nemá podrobný výklad veličín tak akurát popozerať a povedať hmm a skončil.Ale aj z mechanického hladiska sa tu v okolí v minulosti našla sem tam dielňa čo prevodovku skúšala opraviť.Slovo skúšala je oprávnené,ani jedna oprava nedopadla tak ako by mala a skončilo to vždy kúpou použitej aj z patričnými patáliami a nie vždy zdarne na prvý pokus.Takže sa nutne treba zastať tých čo varujú,pretože od určitého nájazdu km to skutočne môže kúpiť len dobrodruh,je to odistená bomba kde je neistý iba čas.Spoliehať sa že kúpim použitú je čím ďalej tým neistejšie ešte aj u obyčajných prevodoviek,pretože km pribudajú rokmi na každej a stačí predajca lotor a kupujú sa znova.
Citovať
tomasskoo
PríspevokZaslal: 24.10.2018 08:19   
Chalani dakujem, mozem poprosit niekoho sa vyjadrit aj k teme?
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (343)
PríspevokZaslal: 24.10.2018 08:26   
Mravec M1:Pozri sa, v automobilovom priemysle sú prípady, až legendarne NESPOLAHLIVYCH motoroch, či autách....

Na každom sprochu,pravdy trochu....
Multitronic som videl v priereze, na nejakej výstave.
Tam je naj problém tá špeciálna reťaz, či remeň z reťaze....

Ktorá nemá šancu vydržať to, čo klasický automat, o manuali ani nehovorím....

Výrobca investoval milióny do vývoja... chce naspäť.
Určite % sa opravi v záruke, niečo na kulanciu....

Zvyšok každý sám...
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (343)
PríspevokZaslal: 24.10.2018 08:30   
tomasskoo napísal:
Chalani dakujem, mozem poprosit niekoho sa vyjadrit aj k teme?

Zbehni do autorizovaného servisu, keď máš všetko servisovane u nich a dosť mladé auto, môžu Ti dať buď slušnú zľavu, alebo poradia.

Možno je chyba niekde úplne inde.
Keď Ti povie M.Hlavaty, že eeee , tak asi vie, PREČO....

Veľa šťastia!
Citovať
mravecm1
PríspevokZaslal: 24.10.2018 11:03   
bady555 napísal:
osobne viem o desiatich ludoch, ......

tak k tym spominanym 10000 ti chyba uz len 9990 . Takze ked sa dostanes na 10000, tak potom napis skusenost.
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (212)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 4 hod 42 min
PríspevokZaslal: 24.10.2018 11:14   
ja mám dve japonské CVT ktoré prežijú auto s NULA problémami ale ono to chce dať do vhodného auta - maximálne nižšia stredná lepšie malé auto a akurátny benzínový motor - to je všetko, až to nasúkajú do ťažkého auta a k tomu silný dízel motor je z konštrukcie jasné že to má limitovanú životnosť.
Za ďalšie - ak je problém chce to ísť do servisu na automaty - aj cvt je opraviteľné. Tu ti nikto neurobí diagnostiku radšej polož otázku: Poznáte dobrý servis na automaty? SR,ČR,Poľsko... otázka je kde bývaš, čo máš bližšie. Potom telefon do ruky a volať. Snáď to zvládneš aj sám nie? 8 ročné dieťa si vie zavolať a povedať čo chce.
Navážky sú zbytočné, cvt majú dobre poriešené japonci v malých autách, tam to patrí, to je všetko , čau Máňa.
Citovať
karool
Povedomá tvár - Favorito (25)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 10 hod 5 min
Predmet: Re: Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca PríspevokZaslal: 24.10.2018 11:18   
tomasskoo napísal:
Ahojte, Audi A4 2.0 TDi 100kw 2012, nabehane 160tis a mam nasledujuci problem: ked sa chcem rozbehnut do kopca, auto zacne trhat a mam pocit ze sa ide rozpadnut. Cim vyssi kopec, tym horsie. Jedine co pomoze je pridavat totalne z lahka - rozbiehanie trva aj 5+ sec. Ked sa rozbieham na rovine, je to v poriadku, no obcas pocitim pri pohybe z miesta mensie sklbnutie. Ziadne ine problemy s prevodovkou nepocitujem. Menil som olej, ale nepomohlo. Vedeli by ste mi prosim diagnostikovat problem, prip odkazat aj na niekoho kto by pomohol a priblizne kolko by stala oprava?

Dakujem.
v skratke.multitronic je pruser.aj pri dobrej udrzbe.jednoducho Ti to teraz vytiahne eurace z vrecka.....to je cele
Citovať
tomasskoo
PríspevokZaslal: 24.10.2018 11:55   
Som z BA - viete odporucit niekoho, alebo nejaky servis kto by mi to vedel diagnostikovat a ked tak aj repasnut? ja som nasiel https://oprava.prevodovka-automaticka.sk/ ale su az z RK, rad by som neico blizsie ak by bola moznost. Dik
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2097)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 12 dní 23 hod
PríspevokZaslal: 24.10.2018 12:08   
Volá sa to krútiaci moment.Aby pán neostal úplne bez odpovede....
Sú dve možnosti,závada mechanická,resp. opotrebenia ktorá nedovoluje aby sa preniesol silový moment v stave keď je prevod zo strany motora na najmenšom obvode variátora a nevie vyvinúť patričnú bočnú silu.Druhá možnosť že to nevie vyvinúť pre vadu obsluhy menežmentu skrine.Diagnostika ...poznám ju v podrobnostiach,a tie sú kľúčové pretože vysvetlujú inak veci ktoré by inak boli ako antický hieroglif bez možnosti pochopenia,čo človek vlastne vidí.Takže veselé...radím hneď a ako prvú vec vôbec,nájsť si znalca na tieto prevodovky a ani sa nepokúšať po klasických dielňach.Náhoda a štastie tu asi nemajú velkú šancu.Tu niet čo iné poradiť,tu sa dá iba urobiť ako prvé zlé rozhodnutie a mať ešte väčší problém.
Ako spomenul hjundai,samotné CVT môže slúžit celkom fajn,na vysavačový zvuk sa navyknúť dá,ale základ je naozaj s akým motorom spolupracuje.Ale spájať ho z motorom kde sú brutálne torzné kmity výkonného diesla,to bol zlý nápad.
Vzdialenosť k dobrej dielni je to posledné čo rozhoduje.Polovica mojej klientely má domov 800 km a to nerobím nič špeciálne čo by sa dalo z CVT porovnávať.CVT som robil inému mechanikovi,ale to bol posledný a jediný,už to ani vidieť nechcem v okolí ulice.
Citovať
Zamknuté Nová téma
123456>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš