809 103
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
<123456
Autor Správa
xentry
Známa tvár - Feldo (50)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 11 dní 5 hod 59 min
PríspevokZaslal: 27.10.2018 19:24   
Samozrejme, ze maju ochrany tie riadiace jednotky to nie je ziadna novinka. Ochrany su proti napr. kodovaniu, su napr. potrebne kalkulacie kde jednotka posle hodnotu a je potrebne vypocitat kluc aby sa dala odomknut. A to plati aj pre programy, ktore su pouzivane fabricky nie cudzie. To tu bola rec a servisnej funkcii a nie to este napr. o programovani jednotky kde ak nastane chyba jednotka moze byt doslova odpravena na druhy svet. Nie vsade je to jednoduche napr. len vyratat novy softver pre riadiacu jednotku to nejde za sebou softver 001 a potom 002 a 003 a este treba vediet ci zmenou softveru v jednej jednotke nie je potrebne zmenit softver v dalsich dvoch a popripade aj kodovanie kde to vsetko sa napr. vyratava automaticky ak sa to robi online. Niekedy je fakt najvyhodnejsie riesenie to odniest spravit do autorizaku kde ma napr, vyrobca aj priamo v manuale, ze ak nastane napr. pri programovani softveru problem technicky z jeho strany tak plati vsetko co je s tym spojene cely servisny ukon, plus novu riadiacu jednotku, plus zapozicanie nahradneho vozidla majitelovi auta v case, ktory musi auto ostat v servise atd. Skoda, ze som teraz vymazal akurat log z kodovania bmw jednotky co za process sa udeje v pozadi na oko "jednoducheho" ukonu. Uz su aspon v multimediach softvery, kde sa aj vazny pocitacovi softver hravo skryje a velke softvery, chranene este len pridu. Aj ty co kadeco vedia prelomit tak casto im to trva aj nejaky ten rok alebo zopar aby sa dostali len k nejakym zakladnym veciam a nie k plnej funkcii. V automobilkach tiez nepracuju debi.i. Niekedy musis kupit nove radio a niekedy ked nefunguje jednoducho miesto kupi noveho staci v diagnostike jeden klik a ide bez problemu dalej, niekedy aj teoreticky funkcne mrtvej jednotke pomoze nahrat novy softver a ide si dalej.
VIP člen - Veyron (462)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 24 dní 22 hod 24 min
PríspevokZaslal: 28.10.2018 03:26   
>> Odkedy som videl na Mercedese Vito namiesto obyčajnej žiarovky plošné spoje s LED.., dovi dopo stará mama...

a nezabudnime dodat, ze k tomu patri riadiaca jednotka [!] ktora cielene zapina a vypina tie zizinky. Ziadne take ze tuto pride drot na ktorom je 12V a vtedy sa to rozsvieti...

Teraz kolegovi menili v ramci zaruky zadne LED svetla na C z roku 2012 alebo 2013, nie ten najnovsi model / design co ide dnes. Nemam v hlave aky je to typ a je polstvrtej rano tak nebudem hladat na wikipedii. Som sa ho snazil dotlacit do toho nech kukne ze co to stoji, nedoniesol tu informaciu. Ale nemam vobec najmensi strach ze to nebolo vela vela STOVIEK eur, kludne si viem predstavit ze to LEDkove svetlo stoji tisicovku. Len tak zahuci.
Citovať
laco1871
Vážený člen - Gallardo (212)
Založený: 22 marec 2012
Nabehané: 23 dní 6 hod 8 min
PríspevokZaslal: 28.10.2018 08:33   
Ja by som po prečítaní všetkych prispevkov povedal,že su v nich obsiahnuté veĺmi hodnotné technicke informacie, a bola by večná škoda, ak by len z nejakej falošnej solidarity ku inemu opravarovi, tuto tému jeden opravar-moderator hodil do koša...

Ja som presvedčený, že právo TOTO je účel tohoto a podobných forumov ,

Na zaklade skusenosti napísať: "Auto tej a tej značky a ten a ten model, vydrží pri predpísanom servise behať prakticky donekonečna",

kým pred inými Autami treba dať výstrahu ,tiež na základe skusenosti a štatistiky :

"Toto auto si radšej nekupujte lebo vydrží behať toĺko a tolko tisíc km, bez starosti a od najazdu km xxx xxx
začnu problemy a bude sa s-ať donekonečna."

Ďakujem všetkym zučastneným za kvalitné a obsiahle prispevky.
Citovať
vsevetko
Povedomá tvár - Favorito (24)
Založený: 19 marec 2017
Nabehané: 21 hod 56 min
PríspevokZaslal: 28.10.2018 08:37   
Tie LED svetlá sú teraz na odber aj u nej značky http://www.autoforum.cz/blesko.....y-nekoupi/

Za pár minút prísť na celkom pekné peniaze to sa zlodejíčkom oplatí
https://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=golf+led+lamp&_osacat=44240&_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=golf+LED+full&_sacat=44240
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2248)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 20 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 28.10.2018 09:10   
lacko ja zareagujem len na túto jednu vetu ...Ja som presvedčený, že právo TOTO je účel tohoto a podobných forumov ,
No áno,aj ja tak uvažujem.Kým to ostáva v rovine rozpravy o technike,skúsenostiach a spôsoboch z čoho vyplýva vždy nejaké poučenie pre čitateľov,tak nikdy nezasahujem.Ale zasiahnem tiež vždy ak sa to vyberie do osobných sporov,nezhôd a hodnotení,pretože to jednak nič nerieši,jednak zavádza slobodu sa tak správať aj v budúcnosti.Ale hlavne môže poškodiť iného bez reálnej možnosti očisty.To úplne stačí,a možno taký prístup ochráni vlastne nejedného lumpa,ale dôležité je,aby nezasiahla zloba do nevinného.A tak to vždy pôjde tam kam patrí...do koša.Žiadne fórum nemôže a nemalo by dopustiť riešenie osobných sporov,je úplne jedno kto poškodený a kto vinník.Veci treba riešiť tam kde patria,fórum to určite nie je.
Citovať
xentry
Známa tvár - Feldo (50)
PríspevokZaslal: 28.10.2018 09:22   
Mp3turbo ziaden strach tisicku nestoji to svetlo ani z daleka. Model je W204 na W213 napr. stoji do 300 od oka zadne svetlo.
Nová tvár - Trabanto (2)
Založený: 12 marec 2010
Nabehané: 23 hod 46 min
PríspevokZaslal: 28.10.2018 10:00   
ale ste uz riadne mimo temy
Citovať
xentry
Známa tvár - Feldo (50)
PríspevokZaslal: 28.10.2018 10:50   
Asi aj preto je v kosi.
Legenda - Ford T (998)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 16 dní 6 hod
PríspevokZaslal: 28.10.2018 20:34   
Milan, téma tu od (podľa teba) osočenia svieti už x-tý deň, nebolo by lepšie rovno osočovací príspevok zmazať? Alebo aspoň tému po presune do Koša aj zamknúť, aby po 5 dňoch od posledného príspevku zmizla nadobro? Lebo takto sa len stále predlžuje jej životnosť a „osočovanie” si môže prečítať viac a viac ľudí. Toto je bohužiaľ tvoja špecialita - nezmyselné presúvanie tém do Koša alebo zamykanie, od reálneho moderovania to má ďaleko.

A v tomto konkrétnom prípade som tiež na strane patka1, ktorého tu pozná dosť ľudí (aj osobne) a vie, že lubamt nemá potrebu osočovať, on si so zariadením svojho zlého mena vystačí sám svojou robotou a prístupom, ktorý ukázal aj v tejto téme.

Mateusz737, ty čo chceš ešte aký kontakt keď ho má lubomt v podpise?!
Legenda - Ford T (2248)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 20 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 28.10.2018 20:57   
Tomu sa dá vyhovieť.Pre poučenie druhý raz,to dopadne presne takto..prvý osobný výpad,koš a zámok.Pravdu vedia dvaja,nech si ju riešia medzi sebou.
Zamknuté Nová téma
<123456

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš