807 055
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
<123456>
Autor Správa
Mateusz737
Nová tvár - Trabanto (4)
Založený: 16 september 2018
Nabehané: 1 dní 12 hod 19 min
PríspevokZaslal: 26.10.2018 18:52   
lubovimt hrozí black list dajte kontakt musím si ho dať poriadne preveriť
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (721)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 3 mes 21 dní 5 hod
PríspevokZaslal: 26.10.2018 18:56   
Milan mi asi jediný verí prečo? no on opravuje ja vyrábam a obaja vieme ako to funguje.
Otočím túto otázku na stavebníctvo - čo myslíte prečo sa dnes už menia prvé plastové okná aj keď im v podstate nič nie je??? Lebo sú "morálne zastaralé" trh je nasýtený a predá len ten čo presvedčí zákazníka. Za to "morálne zastaralé" si kludne dosaďte "longlife" interval výsledok je ten že spotrebitel výrobok pošle na smetisko a kúpi si nový.
Lubo - servis vyučí chlapcov za mechanikov???? čo si spadol z jahody ,do učebného odboru automechanik sa v celom NZ okrese prihlásili až 6ti chlapci.
Vieš ako Jaguar serie magi v kockách lebo nemá zoraďovačov na robotizované pracoviská? ako starí somári v iných automobilkách ťahajú 16ky , lebo po víkende je mládež nadrbaná a zhulená???
A to priemyselný robot je doslova kamarát oproti diagnostike dnešných črepov , ten ti presne napíše kde a čo ho bolí. Automobilky by sa mohli učiť od Kuky alebo Fanucu.
Legenda - Ford T (2248)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 20 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 26.10.2018 19:24   
oco...účel svätí prostriedky.Aj keď prvý povrchný pohľad na vec by napovedal že sa ide ústretovo voči zákazníkovi,a už ani nevedia čo mu majú ponúknúť,len naivný si môže myslieť že je to iné,než snaha vytiahnuť z vrecka maximum peňazí.A často veľmi podlým spôsobom a napriek mnohým ochranným a kontrolným mechanizmom.Chliev je chliev,a tak po čase smrdí každý,nie iba prasatá.Učíme sa v tom žiť a prijme sa to,z pindaním ale príjme,od toho smradu v ktorom žijeme už nik nevie čo vonia a čo smrdí.
Oco ja presne viem čo chodí dnes učňom v hlave...bežne sa bavili...koľko Tequily sme včera vyslopali,kto z party dnes pretiahne "júliu" a ako sme grcali na poslednom žúre.No sú velmi pozorný,sledujú každý pohyb ručičiek na nástenných hodinách.
A to som mal najlepšie z triedy...čistý jednotkár...v treťom roku nevedel rozoznať naftový a benzinový motor
Citovať
pepo64
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (102)
Založený: 16 apríl 2012
Nabehané: 3 dní 17 hod 46 min
PríspevokZaslal: 26.10.2018 19:41   
oco až šiesti?To je úspech, u nás v meste na sou stavebnom tento školský rok ani neotvorili učebný odbor inštalatér, a každý kto stavia alebo rekonštruuje dom vie aké je už dnes ťažké zohnať dobrého vodára-kúrenára ale aj iného remeselníka.
Citovať
keyness
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 23 máj 2011
Nabehané: 12 dní 4 hod 38 min
PríspevokZaslal: 26.10.2018 22:19   
Mateusz737 napísal:
lubovimt hrozí black list dajte kontakt musím si ho dať poriadne preveriť
niekde medzi mt a tr
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 5 hod 43 min
PríspevokZaslal: 27.10.2018 12:16   
Oco, niektorí mechanici sú skutočne veľmi šikovní .
Ale stačí, že vedenie servisu, či majiteľ sa správa ako majster sveta, neohodnoti, nie je vďačný, tak začnu najprv robiť fusky popri práci, aby si privyrobili...., Až zistia, že sa vedia uživiť sami.

Po pár rokoch vzniká problém, že sa Zase auta niekam posunú a oni sa musia opäť učiť nové veci, alebo rovno povedia, že to nevedia.

Na rozdiel od autorizovaného...
,
Tí často vedia ešte menej, ale zákazník je "oslik zatras sa"..
Citovať
xentry
Známa tvár - Feldo (50)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 11 dní 7 hod 6 min
PríspevokZaslal: 27.10.2018 12:21   
A ked si mal niekedy vytacaci telefon a dnes dotykovy smartfon tiez si nebol na skoleni u vyrobcu a vies to pouzivat.
VIP člen - Veyron (361)
PríspevokZaslal: 27.10.2018 12:55   
Používať a OPRAVOVAŤ sú 2 rozdielne pojmy...
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2248)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 27.10.2018 15:09   
xentry po myslel na diagnostiku a jej vývoj.Predpokladám.
Ale...aj tam je to tak isto,hladieť do obrazovky môže aj stará Blašková,iné je ak tomu čo vidí treba sakra dobre rozumieť.A tých čo rozumejú ubúda a nie aby pribúdalo.V tom jednom som si totál istý.Pretože chýbajú hneď dve veci..minimálne trpezlivosť a ochota míňať spústu času a energie na učenie,keď systém je nastavený tak elegantne,že sprostý zarobí násobok,lebo vymení aj anciáša,či treba či nie.
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 18 dní 0 hod 35 min
PríspevokZaslal: 27.10.2018 15:53   
Toto s tymi diagnostikami mi pripomenulo co som vymastil minuly tyzden. Kupil som si Delphinu cinsku verziu samozrejme kedze len na zakladne veci a zabavkanie. Napojil som mercedes CLA ze idem sa pohrat ako funguje cinska strojovna. Vsetko islo ako po masle az kym som nespustil test hladiny oleja v prevodovke. Test sa spustil ale nedokoncil. Ostal aktivny a nie a nie ho nijako ukoncit. Tym padom auto ostalo nepojazdne nakolko prevodovka ostala v stave ze islo zaradit len P alebo N. V ramci paniky som zavolal manika s tromi druhmi diagnostik [medzi nimi aj origo Delphi] a ten ho nedokazal ukoncit taktiez. Takze moze byt clovek mudry skoleny aj neviem co ked aj diagnostiky su obcas zakerne a maju v ponuke nieco co dokazu spustit ale nevedia dokoncit. Takze auto ktore nemalo pred mojim zasahom absolutne ziadny problem pekne do mercedesu objednat termin a sup ho na odtahovku a zahlen sie bitte 50e odtah a 56e pre mercedes. No tak potom maj chut ucit sa a skolit a skusat narabat s diagnostikou. Si zoberme priklad ze by som auta opravoval a dojde ku mne clovek s takym autom ze popozeraj mi ci je vsetko OK lebo jazdi krasne ale pre istotu mi ho zdiagnostikuj, a mas tam moznost spustit test hladiny oleja v prevodovke a teba po spusteni zaleje pot a musis mu povedat ze prepacte dajte si to odtihanut. Asi by uz ku mne neprisiel
Citovať
xentry
Známa tvár - Feldo (50)
Založený: 29 jún 2018
Nabehané: 11 dní 7 hod 6 min
PríspevokZaslal: 27.10.2018 16:50   
Preto pozor cim novsie auto tym mozu byt vyzadovane postupy v diagnostike aj v spolupraci diagnostika a riadiace jednotka kde musia sa jednoduch dodrzat postupy lebo jednotka ak postup nie je splneny sa zasekne alebo moze ostat v stave v nazvem to nejakom servisnom mode, ktory musi byt dokonceny spravnym postupom napr. je vyzadovany reset riadiacej jednotky. Ale to plati uz davno a MB to pri niektorych funkciach robi casto. Alebo musia byt splnene urcite podmienky a kym nie su nedovoli pokracovat napriek tomu niektora diagnostika sa do toho veselo pusti ked nema splnenu podmienku a jednotka sa na tom zasekne a obsluha nema predstavu co je chyba, co sa tam stalo.

Toto je len zo simulacie nejde dalej pokracovat.

PríspevokZaslal: 27.10.2018 16:54   
presne toto vypisalo aj mne na Delphine aj som dodrzal postup a podmienky ale skratka neukoncilo to ani sa to nijako nedalo. Zvlada to len xentry diagnostika
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2248)
opravy & diag
PríspevokZaslal: 27.10.2018 17:14   
Myslím že aj ten,komu dnes hovoria pán majster v živote podobné zažil.Nesmie to odradiť od učenia.Len treba viac zvažovať do akého auta sa človek "dobíja",čiže u novších byť ozaj opatrný a dla možností používať značkovú diagnostiku.
Citovať
patko1
PríspevokZaslal: 27.10.2018 17:30   
tak znackova neznackova. Ta diagnsotika to auto spoznala aj vsetky systemy zdiagnostikovala bez problemov a koho by napadlo ze ked ma v ponuke zmeranie hladiny oleja a dokaze ho aj spustit ze to moze pokafrat? No nas.raty som z toho fest. Za origo Delphinu dal chlap nemale peniaze tak na kieho tam daju to meranie hladiny oleja ked to nedokaze dokoncit? Vsetko to smeruje do sra.ciek
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
PríspevokZaslal: 27.10.2018 18:50   
Až sa nemýlim, automobilky majú NASCHVÁL softvér, ktorý BRÁNI " zasahovaniu do RJ automobilu, z dôvodu " bezpečnosti"..", toto som niekde čítal. Takto eufeministicky to popisovali...:)

V praxi to znamená toľko, že oprava rádia za 200 eúr stojí vyše 700... /508/..
Ak sa nemýlim, údajne je možné vložiť" vírus" cez diagnostiku, dokonca tie čínske suciastky v PC pravdepodobne sledujú a ŠPEHUJU data, ktoré prechádzajú počítačmi...

IBA špekulujem...
Na druhej strane, možno je to naozaj Iba ochrana pred nechceným tuningom, zmenou nastavenia rj prevodovky. .

Odkedy som videl na Mercedese Vito namiesto obyčajnej žiarovky plošné spoje s LED.., dovi dopo stará mama...
Citovať
Zamknuté Nová téma
<123456>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš