806 023
inzerátov
Pridať inzerát

Audi A4 multitronic - trhanie pri rozjade do kopca

Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš
Zamknuté Nová téma
<123456>
Autor Správa
lubomt
Povedomá tvár - Favorito (33)
Založený: 15 marec 2007
Nabehané: 2 dní 20 hod 25 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 16:49   
Co tu trepete o 3x adaptacii a vytahovani penazi za adaptacie? Dajte datum a rovno zajtra pozriem, o co presne islo. My robime prevodovky 12r, tak mi tu nerozpravajte, kde sa mam a nemam vyjadrovat. Vy sa do tohoto nerozumiete. Napiste datum prevziatia auta, nie sa tu skryvat za nick!!! Ma tu nebudete bezdôvodne ociernovat. Takisto nevravim, ze vieme vsetko, to je jasne.
Opravy, renovácie a servis AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov /aj veterány/,oprava riadiacich jednotiek aut.prevodoviek, vzduch.podvozky VW,AUDI,Mercedes. Profi diagnostika. Príbovce 25 (okr.Martin). 00421 908 777 779
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 18 dní 0 hod 35 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 16:59   
A odkial akoze mam zobrat ten datum? Je tomu uz par rokov, mozno 4. Skusim ci niekde v maily nebude nieco ak sme mailovali. Ja nikoho neociernujem, nemam to urcite za potreby, pisem len realitu a to ze s vasou pracou je ludi nespokojnych viac nez dost to tu vedia vsetci takze asi tak. Skratka vyhodil som do vzduchu 1300e co nie su drobne. A ja sa za ziadny nick neskryvam , mna tu pozna dost ludi a ak treba kludne napisem aj meno a adresu ale co vam to pomoze? Pisat ze sa ja do toho nevyznam je dost odvazne , tak kusok odvazne napisem aj ja ze sa do toho vyznam skoro takisto ako vy akurat ze to nerobim alebo neskusam robit ako vy.
Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 5 hod 36 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 17:59   
Kto nič nerobí, nič nepokazí...
Tak to treba brať...
Nie vždy sa všetko podarí..
Citovať
keyness
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 23 máj 2011
Nabehané: 12 dní 4 hod 38 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 18:18   
lubomt napísal:
dodik13 - musim s Tebou nesuhlasit. Najprv sa zamysli - kolko jazdi po ceste Skoda, VW, Audi, BMW a Mercedes? Najviac jazdi Skoda a Vw, potom audi, za nou su bmw a mercedes. Takze logicky, coho sa asi najviac kazi? Tie auta, ktorych je najviac. Lenze clovek vidi len to, ze najviac sa kazia VW group, vsak?
A8 4.2b 5.st automat ZF 5HP24 fakt vydrzala cca 200.000, takisto S4 4.2b 6.st automat ZF 5HP19 takisto, su to dost vykonne mozory. Ale pozri sa na mercedes, ten mozes prirovnavat ku tymto prevodovkam E500 alebo S500 5.st mercedes prevodovka, ktora nebola schopna vydrzat ani 200.000km. Bmw takisto, 4,6ltr benzin mal
Takisto slabu prevodovku, ZF 5HP24, ktora nevydrzala v tomto ani 150.000km. A takto by som mohol pokracovat.
Musime pockat na zadavatela temy, ale kedze mu to asi nehori, tak uz sa tu mozno ani nezjavi a zbytocne debatovat
mercedes e500 5st. Automat 448 000 km olej meneny v autorizaku a vsetko je ok tak aka slaba prevodovka? W211
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 19:10   
Nevravím, ze kazda. Ale S500 sa rado hreje a prevodovkadostava na drzku, u novsich ako prva RJ a potom to uz ma rychly spad.
Viem rozpravat aj o rekorderoch.
MB ML320cdi 7G-tronic nikdy nemeneny olej, najazdene 389.000km. Po renovacii ked som sa spytal, ci bude menit olej, ze nie, nebude, naco reku, ked tolko vydrzala.
Skoda Octavia 1,6tdi 7.st DSG, az po vela km, konkretne mechatronika odisla po 400.000km, kupili ju v autorizaku, tam ju nevedeli spojazdnit a museli sme ju spojazdnit my. Co je vzhladom na tuto prevodovku rekorder, aj ked bol pravidelne meneny olej.
Skoda Superb 1,9TDi 6.st dsg 560.000km, pravidelne meneny olej, az potom klakla atd
Opravy, renovácie a servis AUTOMATICKÝCH PREVODOVIEK všetkých výrobcov /aj veterány/,oprava riadiacich jednotiek aut.prevodoviek, vzduch.podvozky VW,AUDI,Mercedes. Profi diagnostika. Príbovce 25 (okr.Martin). 00421 908 777 779
Citovať
maci.nko@azet.sk
Nová tvár - Trabanto (12)
Založený: 06 máj 2007
Nabehané: 9 hod 50 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 20:16   
Hydromenič?

Však keď ich vraj robíte tak musíš vedieť aká je výrobná vada tej prevodovky.....prečo sa to deje a prečo tam upravujú soft a aj tak nič hm?

Alebo že by nie...
Citovať
hjundai
Vážený člen - Gallardo (232)
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 7 dní 16 hod 15 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 20:34   
lubos zimovcak napísal:
Tak to treba brať...

- doporučujem ti založ si firmu a toto si daj na transparent k vchodu ako motto firmy. Určite to zaberie a zákazníci ti kľučku vytrhnú z dverí. Ja to tiež pacientom vravím pred tým než začnem uspávať pred operáciou, hneď je nám veselšie na sále....
Citovať
dodik13
Povedomá tvár - Favorito (29)
Založený: 27 január 2013
Nabehané: 3 dní 16 hod 19 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 21:13   
Lubomt nesuhlasim s tym,ze mercedesov sa predalo menej ako audi tak sa menej kazili . Mal som viac mercedesov + aj v mojom okoli a nebolo tolko poruch s automatmi ako u audi a to mi potvrdi viacej ludi. Je pravda,ze videl som aj novsiu od mercedesu co soft blbol alebo na starsich 400cdi kde nebola prevodovka tak dimenzovana tak isla skor do kopru ale videl som s tym motorom aj rekordera s 700 000km a slapala ako nova co sme sami neveril . No a teraz k Tebe poviem to narovinu viac ludi sa na tvoju robotu z minulosti stazovalo,ze peniaze si zinkasoval a prevodovka dlho nevydrzala hoci si ju mal nakopmlet zgeneralkovat nie len vymenit najnutnejsie veci. Nuz asi si sa vtedy este len zaucal-nikto z neba uceny nespadol len to zaucenie-Tvoje stalo niektorych ludi kopec penazi a casu,ze rovno si priznaj,ze si aj niektore opravy od.je.b.k.a.l . Sak to vela opravarov tak zacinalo . Kazdy robime chyby a chlap je vtedy chlap ked si dokaze stat za svojim slovom ale dokaze si aj priznat chybu . A to pisem nic v zlom a bez urazky .
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 21:29   
Macinko - to nebolo myslene vazne, ale ironicky, bez urazky, ale uz som poculodvoch firmach, co videli chybu a chceli opravovat menic v multitronicu a bolo to kusok od nas. Menovat nejdem. Tak snad Ty to nebudes. Tym koncim tuto debatu, uz je uplne mimo temy
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2248)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 20 dní 9 hod
PríspevokZaslal: 25.10.2018 22:32   
Debata sa dostala do blbej polohy,ale práve k tomu mám pár slov.Kedysi som automaty robil,ale s tým vtedy behali akurát tak 124-ky Mercedesy. To sa dalo. Napriek tomu som to nechal a venoval sa ďalej iba mechanickým a hlavne teda motory.Z prostého dôvodu.Nad motorom som pánom ja,pokiaľ sa robí ako komlet,tak vždy.Ale u automatu to neplatí.Skúsim to vysvetliť jednoducho aby si to mohol aj netechnik predstaviť.Aby mohla vôbec fungovať,musí mať vlastnú fabriku na tlakový olej,ten kontrolovať na tlak aj teplotu,rozviezť ho všade kde sa niečo hýbe.U DSG to znamená na každú stranu radiacej vidličky jeden piestik na zaradenie,jeden na vyradenie,musí byť samozrejme ventil ktorý ten tlak tam pustí,a musí byť samozrejme kontrolovaný pohyb a deta každá rýchlosť má aj Hallov snímač na jednu aj druhú stranu.Koľko rýchlostí,tolko krát dva snímače.Kedže sú to vlastne dve prevodovky rozdelené na párne a nepárne rýchlosti,každá má svoju spojku,ktorá funguje tiež len pomocou oleja a snímačov pretože každučký pohyb treba vykonať tam aj späť aj nad pohybom mať kontrolu(stále je to stroj ktorý nemá cit ani rozum človeka)
Takže..treba zladiť to čo človek žiada na predvolbe z tým v akom režime pracuje motor,aké podmienky práve existujú v automate,a zladiť to aby netrhlo a plynulo urobilo všetko.Preto aby sa niečo z tisíc požiadaviek posr..lo a vyvolalo väčší/menší problém stačí akýkoľvek technický či elektrický defekt vnútry,vonku,v motore,prenose informácií,spolupráci RJ atd.Že je to pohyb kovových koliesok a mechanizmov ktoré majú opotrebenie,oter z trenia,že olej nesmie zaniesť žiadnu čiastočku do otvorčeka od ihly,musí mať svoje vlastnosti....to je iba časť toho,na čom vie jeden automat zahaprovať.A preto je oprava automatu sto krát rizikovejšia než oprava motora.K tomu už iba pridať diagnostiku,jej "špecialitky" a lahučký kolaps pre chybu dorozumenia z motorom alebo inou RJ ...preto to nerobím.Pretože aj pri najpoctivejšej práci je vždy kdesi nablízku prieser ktorý by bol kadekde označený ako "vyžšia moc" ale v automotive je to mechanik na h.o a tým byť nechcem.Úplne sa tomu totiž vyhnúť nedá,a nedá dokonca ani len pri mechanickej úplne debilnej prevodovke.
Tu bajo si bude pamätať tú jeho prevodovku,klasickú mechanickú,kde tak z 50% štastím sa rozbilo ložisko aby sa vôbec dalo pozrieť a zistiť,že guličky a dráha guličiek je poškodená.Nerozbijete ho,nezistíte,zamontujete späť.
Takže ponechať niečo ,čokoľvek pôvodné vnútry skrini je možný kotrmelec,a to sa bavíme o obyčajnej prevodovke.A sekne a zadarí sa aj opravárovi formátu Sixta v MB.Pár ich na reklamáciu šlo,...úplne idiotské obyčajné a ten najznámejší guru na prevodovky v Československu. Ja tých čo automaty robia doslova obdivujem,tancujú na tenkom ľade,riskujú neustále konflikt zo zákazníkom ktorý si to celé predstavuje ako čínsku hračku,niečo čo predsa ten človek musí vedieť bez problémov a na 100% urobiť.Ibaže to nie je tak.Aj preto je opravárov tak neskutočne "veľa" a bude aj veselšie,ide sa stále do komplikovanejších automatov takže budúcnosť je - výmena celkov.Aj to bude
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 22:45   
Dobre si to napisal. Ale opravovat sa budu stale, akurat ze coraz zlozitejsie a viac elektroniky. Ale zskaznici nechapu princip a ked im vysvetlujem princip chodu prevodovky, tak po chvili maju z toho gulas a popletu sa, skomolia a poprekrucaju, co som povedal. A potom su blbe komenty
Citovať
patko1
Vážený člen - Gallardo (222)
Založený: 03 december 2007
Nabehané: 18 dní 0 hod 35 min
PríspevokZaslal: 25.10.2018 23:18   
Toto nie je o blbych komentoch ale o pravde ze ste velmi casto zobrali obrovske peniaze za opravu prevodovky a ta po oprave nebola v poriadku. Dodik13 napisal spravne ze bolo by si obcas aj priznat chybu lenze vy si to dovolit nemozte lebo by ste museli vratit zakaznikom staaatisice eur ktore u vas nechali [ja viem ze ste mali aj nejake naklady a nesli vam vsetky peniaze do vrecka ale aj tak] Pokial ste nedokazali zarucit ze tie prevodovky budu ozaj TOP opravene tak ste mali zakaznikom povedat ze ok bude vas to stat 1500eur ale je to asi 50:50 ze ta prevodovka nebude v poriadku. Kazdy z nas si je vedomy ze dnesne automaty to je zlozita vec ako napisal mhlavaty ale to treba zakaznikovi povedat dopredu napriklad ze ked si chce byt uplne isty ze prevodovka bude komplet zgeneralkovana a mala by vydrzat minimalne 100000km tak vas to bude stat napriklad 3000e, ale ked chcete investovat len 1500e tak sa vam ju pokusime opravit ale vysledok bude neisty. Vy ste kazdemu druhemu povedali ze je zle napriklad toto alebo toto ale vymenime pre istotu uz aj toto a ked ste ju nahodili a nebola v poriadku tak ste sa hned ohradzali ze ale ved sa nevymenilo hento. Tak ku.rva ked nieco opravujem 10 rokov tak to bud viem ozaj opravovat alebo sa stale len ucim ale poviem to zakaznikom na rovinu ze je mozne ze mi tu nechate 1500eur a prevodovka bude aj tak zla lebo su to zlozite veci a je to tazke opravovat.
Citovať
lubomt
PríspevokZaslal: 25.10.2018 23:56   
patko1 - schladte sa. Co tu zase tarate o statisicoch eur? Su aj chyby, samozrejme, ale Vy tu z nas robite totalnych tupcov svojimi nesratymi komentmi. Sa zamyslite nad tym, co za sprostosti tu pisete. Ved ked niekto obcas reklamuje, reklamacia sa spravi, odstrani, bez toho nie je ziadna robota. Boli aj taki, co nas cez mrtvoly chceli hanit, vypisovali blbe komenty, co sme im my vraveli, nech si daju odstranit problem, ktory zapricinuje zly chod prevodovky, no nepocuvali, zastrajali sa sudom... a vsetci prehrali. Asi preto, ze my sme zle spravili, vsak? Len my sme ostali tupci posramoteni takymi premudrelymi komentami ako pisete Vy. Mate vo vela veciach pravdu ale aj vela toho pisete, ze to straca rozum a fakt neurazte sa - je to urazajuce. To, ze Vam sme robili prevodovku a bol tam este nejaky problem, ktory sme nestihli Vasou chybou odstranit a ci bol nami alebo Vami zavineny Vas neopravnuje ma tu urazat a ociernovat !!!! Teraz to uz nikto nezisti, ked ste rozmlatili auto. Ja som Vam ho nerozbil. Ale zato vypisovat na mna a ociernovat ma bezdôvodne už pár rokov to Vám ide bohovsky. Každy prispevok pomaly čo napišem hanite a vypisujete, aky som tupec. Ste normalny? Bez dôkazu niekoho takto ohovárať?
Samozrejme, vsak niekto skyvajuc sa za nick si to moze dovolit, nic tym nestrati a moze si tu vypisovat co chce.
Ked ste taky mudry, opravte mu tu prevodovku a potom hovorte nieco, kto je ako zdatny.

Naposledy upravil lubomt dňa 26.10.2018 17:17, celkom upravené 1 krát.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (641)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 4 mes 11 dní 22 hod
PríspevokZaslal: 26.10.2018 06:40   
Milanko, pamatam si, jak keby to bolo dneska , pamatam si aj tvoje opatrne vyjadrenia rano po skusobnej jazde, ked vobec nebolo iste kde v tom krame je problem, ale pamatam si aj poobedne fotky, ked uz to bolo komplet detailne vsetko iste. Po dalsich 100000km stale plati aj zaver, ze druhykrat ju otvarat uz nebudes, lebo je proste urobena

Vy darebaci, vratane mna, ticho pocuvajte tu co vam Majster pise, az nedopina, citat znova pomalsie !

apropo by ma zajimalo, kolkati servismani takto komunikuju ? tzn jasne su stale karty na stole, ked sa nevie, tak sa nevie, ked sa vie tak sa ukaze co je vo veci a co sa bude robit, kolko tie diely stoja, ked je istota, tak sa prezentuje ako istota

Citovať
lubos zimovcak
VIP člen - Veyron (361)
Založený: 19 november 2008
Nabehané: 15 dní 5 hod 36 min
PríspevokZaslal: 26.10.2018 06:57   
hjundai napísal:
lubos zimovcak napísal:
Tak to treba brať...

- doporučujem ti založ si firmu a toto si daj na transparent k vchodu ako motto firmy. Určite to zaberie a zákazníci ti kľučku vytrhnú z dverí. Ja to tiež pacientom vravím pred tým než začnem uspávať pred operáciou, hneď je nám veselšie na sále....

Predstav si, že KAŽDÝ, ktorý niečo robí, vyrába, alebo službu...

KAŽDÝ jeden pochybi.
Taký"PAN DOKONALÝ" sa ešte nenarodil.

A k tým, ktorí kritizujú:
Aaaaaaaaňo, máte PRÁVO byť nahnevani, keď dáte peniaze a oprava nevyjde....

Ale V Z D Y je tu možnosť dať auto do autorizovaného servisu a zaplatiť 5-6.000 eúr za NOVÚ PREVODOVKU ...

Jaaaaj, kúpilo sa auto, ktoré ako nové stálo 40-50.000 eúr...

Tak treba rátať, že ten servis bude aj niečo stáť.

P.S. Niet nad manuál.

Bud si umaze človek pravú ručičku a občas ho bude bolieť ľavá nožička, Alebo si za ten komfort priplatí....

O pár rokov, snáď sa už toho nedozijem, bude auto veľký luxus..., Alebo prakticky nemožné opravovať v nezávislých servisoch.

To až potom uvidíte tie pálky....
A keď budú vodíkové autá...
Citovať
Zamknuté Nová téma
<123456>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Kôš